بلاتكليفي شهر كبودراهنگ در انتخاب شهردار همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 26 مهر 1397 - شماره 3316
 
امروز : جمعه ، 27 مهر 1397

Today : Fri, October 19, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83407 تاریخ انتشار:  1396-10-10 - 05:45 تعداد بازدید:  69
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انحلال در کمین شوراي‌هاي شهر كبودراهنگ
بلاتكليفي شهر كبودراهنگ در انتخاب شهردار

مادستان

 كبودراهنگ- اكرم حميدي- خبرنگار همدان‌پيام: پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا 29 ارديبهشت‌ماه 96 همزمان با دوازدهمين دوره رياست‌جمهوري در سراسر كشور برگزار شد و مردم به اميد فردايي بهتر به پاي صندوق‌هاي رأي رفتند و مردم هميشه در صحنه و ولايي كبودراهنگ نيز از اين قاعده مستثني نبودند و با حضور در پاي صندوق‌هاي رأي سعي كردند كه گزينه‌هاي مناسبي به عنوان شوراهاي اسلامي شهر انتخاب كنند، اما پس از گذشت چند ماه از انتخابات و آغاز به كار شوراها، مردم متوجه شدند كه شوراها با يكديگر متحد نيستند و اين مسأله پرواضح است كه آنها حتي نتوانستند از ميان چندين گزينه يك نفر را به عنوان شهردار انتخاب كنند و مشكلات به همين روال پيش رفت تا اينكه مسئولان تصميم به انحلال شوراهاي اسلامي شهر گرفتند و با اعلام اين خبر به شوراها تلنگري وارد شد و بالاخره 3 گزينه معرفي كردند تا در نهايت يك نفر به عنوان شهردار كبودراهنگ معين شود.
لازم به ذكر است كه چون شوراهاي اسلامي شهر كبودراهنگ نتوانستند در مهلت قانوني شهرداري براي شهر انتخاب كنند و پرونده به شوراي حل اختلاف استان كشيده شد و پس از تشكيل جلساتي در استان دفاعيات شوراي شهر را قانع‌كننده ندانستند. بنابراين درخواست انحلال شورا از وزارت كشور كردند و پس از اين مسأله و با پادرمياني برخي از مسئولان شهر كبودراهنگ به خاطر اينكه شوراها منحل نشوند، آنها 5 رأي موافق به يك شخص دادند و در نهايت استانداري در حال حاضر منتظر جواب وزارت كشور مبني بر انحلال و عدم انحلال شوراهاست تا بتوانند تصميم‌گيري كنند.
متأسفانه روزها يكي پس از ديگري سپري مي‌شود و هنوز خبري از انتخاب شهردار و وضعيت ماندن يا رفتن شوراها نيست و اين مسأله موجب عقب‌ماندگي‌اش بيش از پيش شهر و ضربه سنگيني براي مردمان اين شهر شده است. بنابراين مردم كبودراهنگ به شدت به اين موضوع گله‌مند هستند و مي‌گويند ما اعتماد كرديم و به آنها رأي داديم و مسئوليت شهر را به آنها سپرديم ولي متأسفانه شوراها با اعمال نظر شخصي نتوانستند اتحادي داشته باشند و گويا به اين مسأله مهم بي‌تفاوت بوده‌اند. با همه اين مسائل با توجه به اينكه چيزي تا پايان سال باقي نمانده، استانداري بايد هرچه سريع‌تر به اين مشكل رسيدگي كند تا هم مردم و هم شهر از اين بلاتكليفي نجات يابد؛ چراكه 10 دي (امروز) آخرين مهلت تمديد سرپرست فعلي شهرداري كبودراهنگ است. معلوم نيست چه پيش خواهد آمد.
و در پايان مردم شهر مي‌گويند ما فردي كاردان، باتجربه، توانمند، متخصص و لايق براي شهرمان مي‌خواهيم تا وقتي سكان شهرداري كبودراهنگ را عهده‌دار شد، بتواند از پس اين همه مشكلاتي كه شهر ما دارد، برآيد و در عمران و آباداني و پيشرفت اين شهر كمر همت ببندد و چاره‌ساز مشكلات مردم باشد.
و اگر شوراها منحل نشوند و فرصتي دوباره براي خدمت پيدا كنند، بايد شهردار را ياري كنند و تك‌روي نكنند و اعمال نظر شخصي خود را كنار بگذارند و با اتحاد بیشتری به مشكلات مردم رسيدگي كنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com