1403-01-221403-02-01bool(false) وسایل نقلیه سنگین در شهر توقیف شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 1 ارديبهشت 1403

Today : Sat, April 20, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135883 تاریخ انتشار:  1402-09-23 - 12:57 تعداد بازدید:  150
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تأکید فرماندار نهاوند در شورای ترافیک شهرستان:
وسایل نقلیه سنگین در شهر توقیف شود

مادستان

 

نهاوند- خبرنگارهمدان‌پیام: اما ترافیک این روزهای خیابان های نهاوند سرسام آور است، از ساعات تعطیلی مدارس که خیابان های شهر قفل می‌شود تا ساعت‌های منتهی به ظهر که وضعیت پارک های دوبله و ردیفی در خیابان های اصلی و مراکز خرید و داروخانه و بانک ها مرکز شهر را به آشفته بازاری تبدیل می‌کند.

این نابسامانی ترافیک در شهر نهاوند برنامه و طرحی منسجم می خواهد و پای کار آمدن همه دستگاه‌های متولی و با جریمه هایی که در هزینه یک پارک چند ساعته نیست،نمی توان آن را ساماندهی کرد.

خیابان‌هایی که از همان ساعت‌های ابتدایی صبح به پارکینگ بانک‌ها و کسبه تبدیل می‌شود و باقی هم برای شهروندانی که برای انجام امور روزانه خود به بانک‌ها، مراکز خرید، داروخانه‌ها و همه خدماتی که در مرکز شهر تجمیع و متمرکز شده است.

حتی کوچه‌های منتهی به خیابان‌های اصلی و پیاده‌روها و مقابل منازل هم همه در تصرف خودروهای شهروندانی است که برای انجام امور روزمره خود به خیابان و مرکز شهر مراجعه کرده‌اند.

حالا تصور کنید در این آشفتگی اتفاقی رخ بدهد و یکی از دستگاه‌های امدادی بخواهد از شریعتی،ابوذر و ۱۷شهریور عبور کند، به یقین اگر ساعات میانی روز باشد باید از خدمات‌رسانی به موقعیت حادثه و بحران منصرف شود چرا که عبور از میان آن حجم قابل توجه ترافیک و خودروهای پارک شده که کاملاً چپ و راست خیابان را محاصره کرده است،کاری دشوارتر است.

نه طرحی نه برنامه‌ای نه حرکتی تنها یک ترافیک نابسامان است که مردم به ادامه بی‌نظمی و بی‌قانونی و رعایت نکردن اصول شهروندی عادت کرده‌اند!

شورای ترافیک هم چند ماه یک بار برگزار و مصوباتی مطرح می‌شود که در عمل از اجرای آن چندان خبر و جدیتی هم در کار نیست!

ابتدای همین هفته بود که کامیون سنگین از میدان بسیج به سمت آل آقا در حرکت بود و یک پراید را با دو سرنشین زیر گرفت که خوشبختانه به سرنشین‌ها آسیب جدی وارد نشد!

بر همین اساس هم در شورای ترافیک شهرستان اعلام شد تا با ورود و تردد کامیون داران و وسایل نقلیه‌ سنگین که غیر از ساعت اعلامی در سطح شهر اقدام به تخلیه‌ی بار کنند برخورد قانونی شده و وسیله نقلیه مورد نظر توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد شد.

 مصوبات شورای ترافیک کارشناسی شود

بحث ترافیک بحث آرامش مردم است و برگزاری جلسات شورای ترافیک برای برطرف شدن چالش‌های ترافیکی شهرستان است. فرماندار نهاوند در شورای ترافیک شهرستان بیان کرد: دغدغه‌ی اصلی این است که مصوبات این جلسات بررسی شده و به صورت کارگاهی و کارشناسی شده برگزار شوند. ضرغام احمدوند آمار تصادفات را کاهشی اعلام کرد و تصریح کرد: کارهای خوبی در بحث جداسازی در جاده‌ها انجام شده که در کاهش تصادف ها نقش مؤثری دارد.

 تأکید بر نصب دوربین های پلاک خوان

فرماندار نهاوند با اشاره به اینکه متأسفانه دوربین های سطح شهر بسیار کم است، اظهار داشت: با نصب دوربین در سطح شهرستان ترافیک کمتر خواهد شد و رضایتمندی مردم را به همراه خواهد داشت و این دوربین ها باید به صورت کارشناسی و کاربردی نصب شود و نصب دوربین های پلاک خوان از اولویتهای شهرستان است .

 ترافیک در خیابان حافظ

وی خطاب به شهرداری و پلیس راهور بیان داشت: شهرداری و پلیس راهور طرحی برای معضل ترافیک خیابان حافظ در نظر بگیرند و با جدیت بیشتری ترافیک این منطقه را بررسی و برطرف کنند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com