1397-09-171397-09-27bool(false) پارکو متر، معجزه‌ای برای خیابان‌های پارکینگی شهر همدان پیام
 
 
سه شنبه - 27 آذر 1397 - شماره 3364
 
امروز : سه شنبه ، 27 آذر 1397

Today : Tue, December 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83108 تاریخ انتشار:  1396-08-15 - 05:45 تعداد بازدید:  178
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در شورای ترافیک نهاوند اعلام شد
پارکو متر، معجزه‌ای برای خیابان‌های پارکینگی شهر

مادستان

 نهاوند- معصومه کمالوند-خبرنگار همدان پیام:  طرح های مطالعه نشده و غیر کارشناسی همچنان دامن گیر حمل و نقل و ترافیک شهر نهاوند است حالا هرچقدر هم مصوبات خوبی اجرا شود باز هم پای لنگ اقدامات غیر کارشناسی یک سوی قضیه را می لنگاند.
وقتی همه انرژی یک شهر با طومار نویسی و گروه های تلگرامی برای تعریض خیابان پیروزی بسیج شده بود نهایت طرح به خیابانی عریض رسید که هیچ باری از دوش ترافیک شهر برنداشت بلکه پارکینگی برای مغازه داران و کارمندان و...  اطراف این خیابان شد.
تعریضی که هم درختان قدیمی شهر از آن متضرر شدند و هم طرحی نیمه کاره اجرا شد که تنها پیاده راه شهر را محدود کرد.
از این دست طرح ها در نهاوند کم نیست، حالا هم جلوی ضرر را هرجا بگیری شاید نفعی نرساند اما مانع مصیبت بیشتر می شود.
سومین شورای ترافیک شهرستان روز گذشته درسالن جلسات فرمانداری نهاوند برگزار شد با وجود اینکه شهرداری نهاوند همه مصوبات مربوطه را اجرایی کرده بود از جمله، نصب سرعت گیرهای مصوب در شورای ترافیک،اصلاح هندسی ورودی دهنو راه(درحال اجرا)،لکه گیری آسفالت معابر اصلی شهر،رنگ آمیزی سرعت گیرهای سطح شهر،اجرای مصوبات کمیته زیرساخت ستاد اربعین شامل؛اصلاح آسفالت و سرعت گیرهای مسیر عبور زوار، ساماندهی و تجهیز سرویس های بهداشتی مسیر زائرین من جمله اصلاح مشکل آب و فاضلاب و.. به همراه کمک به برپایی موکب های اربعین، بود
اما بحث زیر ساخت هایی مثل نبود پارکینگ در شهر فرصت های درآمد زایی و مدیریت ترافیک شهری را هم از شهرداری گرفته است.
یکی از مواردی که در این نشست مطرح شد می تواند علاوه بر افزایش درآمد شهرداری در شرایط موجود اقتصادی، حجم ترافیک خیابان های شهر و روان سازی آن تاثیر خوبی داشته باشد همین اجرای پارکومتر است که متاسفانه در نهاوند به دلیل نداشتن پارکینگ این موضوع چندان قابل اجرا نیست مگر اینکه دستگاه یا مجری طرح خود اقدام به ایجاد پارکینگ کند.
 پارکومتر
پارکومتر یا پارک سنج (parking meter)دستگاهی است که برای جمع‌آوری پول و پرداخت هزینه پارک خودرو در یک محل خاص برای مدت زمانی محدود استفاده می‌شود. پارکومترها توسط شهرداری‌ها به عنوان ابزاری برای اجرای یکپارچه طرح های مدیریت ترافیک در معابر شهری نصب و راه اندازی می‌شوند و ممکن است اهداف تجاری و درآمدزایی هم داشته باشند.
 پارکومتر فرصت درآمدزایی ومدیریت ترافیکی
فرماندار نهاوند در شورای ترافیک شهرستان با بیان اینکه پارکو مترها ایده های خوبی برای مدیریت شهری و حوزه ترافیک است، و اجرای آن در نهاوند اقدام منحصر بفردی برای تسهیل در تردد مردم خواهد بود خواستار ایجاد پارکینگ با استفاده از شرایط خاصی شد که شهرداری برای سرمایه گذار این پروژه قائل خواهد شد.
 طرح جامع ترافیک اولویت نخست باشد
کریم حمیدوند بر اولویت قرار گرفتن طرح جامع ترافیکی شهر نهاوند با هدف کاهش تصادفات و مرگ و میر تاکید کرد و از طرح های جدید که قبلا هم مطرح اما نیمه کاره رها شده بود خبر داد.
 خیابان پیروزی پس از تعریض بلااستفاده ماند
حمیدوند با بیان اینکه خیابان پیروزی که تعریض شد و بلا استفاده مانده است و مغازه داران این مسیر از پارکینگ شدن قابل مغاره هایشان شاکی هستند،افزود؛ این مسیر باید دو طرفه شود و طرح تغییرمسیرخیابان میدان امام- پیروزی ، تا۱۷شهریور ومیدان امام- آزادگان- ۱۷شهریورکه در سال های گذشته هم مطرح واجرایی نشد دوباره مورد بررسی کارشناسی قرار بگیرد.
  تاکید بر حفظ سلامت زائران در آورزمان -نهاوند
فرماندار نهاوند همچنین درباره پروژه آورزمان -نهاوند هم گفت؛  این پروژه موانعی در مسیر موقت آن ایجاد شده بود که با همکاری دستگاه های مربوطه رفع مزاحمت شد شن ریزی  آن در حال انجام است و نصب علائم و روشنایی هم برای تامین سلامت مسافران و زائرین ضروری است.
 فرماندار نهاوند فعال حوزه ترافیک
در این نشست که دو مسئول استانی هم حضور داشتند،رئیس گروه حمل و نقل و ترافیک استانداری  با تشریح دستورالعمل وزیر کشور در یکصد و سی و نهمین شورای ترافیک شهرهای کشور،گفت:باید هر سال6درصد کاهش تصادف داشته باشیم که تا پایان برنامه توسعه به 30درصد برسد.
صادقی از اجرای مصوبات شورای ترافیک توسط شهرداری نهاوند در خصوص پیگیری مصوبات شورای همتای استان قدر دانی کرد و همچنین فرماندار نهاوند را از جمله معدود فرماندارانی دانست که پای ثابت شوراهای ترافیک و همتا به سبب پیگیری مصوبات این شورا اعلام و قابل تقدیر دانست.
 شهرداری خیابان سعدی را بانصب نرده مجزا کند
معاون فرماندار نهاوند هم بر ایجاد نرده های جدا کننده در ابتدای خیابان سعدی و ایجاد ایستگاه مستقل تاکسی های این مسیر تاکیدکرد.
رضا سلامتی با بیان اینکه این مصوبه چند سال گذشته اجرا شده بود و بنا به دلائلی لغو شد اما  در حال حاضر به دلیل اینکه مغازه داران ابتدای این خیابان پیاده راه را هم سد معبر و به محل کسب دوم تبدیل کرده اند، نرده هایی  نصب گردید تا دستفروش ها خودبه خود از این محل جمع شوند و  راهنمایی رانندگی هم از تجمع موتورها ممانعت بعمل آورد.
 اعلام آمادگی برای مدیریت راه ها و بازگشت زائرین
شیراوند رئیس پلیس راهور نهاوند هم با بیان اینکه تصادفات جرحی شش ماهه اول نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 14درصد کاهش داشته است از برابری تصادفات منجر به فوت در همین مدت خبر داد.
فرماندهی پلیس راه نهاوند هم در شورای ترافیک شهرستان ضمن اعلام آمادگی برای مدیریت راه ها و نقاط حادثه خیز و اصلی شهرستان برای ایام پر تردد صفر و اربعین گفت؛35نقطه شهرستان  دارای مشکلات عمده است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
روح اله گمار افزود؛ در6ماهه اول سال2نفر تصادف کاهش داشته ایم ونسبت به مدت مشابه در روزهای پر تردد ماه صفر کاهشی بوده است.
در یک هفته اخیر هم سه تصادف فوتی و سه جرحی گزارش شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com