آموزش هزار و ۵۰۰ دانش آموز دو زبانه در استان همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 29 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134324 تاریخ انتشار:  1402-06-26 - 10:19 تعداد بازدید:  1383
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آموزش هزار و ۵۰۰ دانش آموز دو زبانه در استان همدان

نویسنده : سیده ثریا جلالی

مادستان


معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان از آموزش هزار و ۵۰۰ دانش آموز در کلاس‌های کودکان دو زبانه در این استان خبر داد.

محمد سهرابی به ضرورت ثبت نام دانش آموزان در مقطع پیش دبستانی تاکید کرد و گفت: کودکانی که پیش دبستانی را طی می‌کنند مهارت‌های اجتماعی و بین فردی را فرامی‌گیرند و در کلاس اول دچار اضطراب جدایی نمی‌شوند، زودتر با معلمان خود ارتباط می‌گیرند و در حقیقت دانش آموزانی که مقطع پیش دبستانی را طی می‌کنند با دانش آموزانی که این مقطع را طی نکرده‌اند فاصله یادگیری چشم‌گیری خواهند داشت، بنابراین توصیه می‌شود خانواده‌ها در ثبت نام کودکان خود به مقطع پیش دبستانی اقدام کنند.

او گفت: اگر خانواده‌ای به هر دلیلی نتوانست فرزند خود را در مقطع پیش دبستانی ثبت نام کند می‌تواند اوایل تیرماه سال آینده به نزدیک‌ترین مدارس آموزش دوزبانه ثبت نام و با هزینه‌های دولتی فرزند خود را تحت آموزش کلاس‌های کودکانه دو زبانه قرار دهد، این کلاس‌ها همان کارکرد پیش دبستانی را برای دانش آموزان دارد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه این کلاس‌ها بیشتر ویژه دانش آموزان حاشیه شهر برگزار می‌شود، گفت: در سال جاری هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مدارس به صورت دولتی تحت آموزش کلاس‌های کودکان دو زبانه قرار گرفتند.

مقطع پیش دبستانی کاملا خصوصی بوده، اما برخی از مدارس با مشارکت‌های مردمی و با نرخ و تعرفه پایین‌تری دانش آموزان را ثبت‌نام می‌کنند، این مدارس تحت نظر آموزش و پرورش بوده و بر اساس مجوز دریافتی از این ارگان فعالیت می‌کنند.

سهرابی گفت: دوره‌هایی که آموزش و پرورش به صورت رسمی برگزار می‌کند ۶ پایه در ابتدایی، ۳ پایه متوسطه اول و سه پایه متوسطه دوم است. این دوره‌ها رسمی و اجباری است، اما مهد کودک و پیش دبستانی اجباری نیست بنابراین اگر فرزندی دوره پیش دبستانی را طی نکند می‌تواند دوره‌های رسمی را بگذراند به همین علت مقطع پیش دبستانی به بخش خصوصی واگذار شده است.

او گفت: این پیش دبستانی‌ها طبق قوانین آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند و با مجوز این ارگان مشغول به فعالیت هستند؛ بنابراین در صورت هر گونه تخلفی آموزش وپرورش به آن‌ها رسیدگی خواهد کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com