بودجه امسال 120 میلیارد است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125597 تاریخ انتشار:  1401-05-19 - 10:22 تعداد بازدید:  49
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار کبودراهنگ در کمیته برنامه ریزی:
بودجه امسال 120 میلیارد است

مادستان


 کبودراهنگ-امیرطاقتی احسن-خبرنگار همدان پیام: بودجه سال 1401 به کمیته برنامه ریزی کبودراهنگ  ابلاغ شده است که بیش از 102میلیارد و 700 میلیون تومان است این بودجه نسبت به سال گذشته 36 درصد رشد اعتباری داشته که این اعتبارات در بخش  استانی 37 میلیاردو700 میلیون تومان و بخش نفت وگاز 48میلیارد تومان و بخش متوازن 16 میلیارد و 700 میلیون تومان  میباشد همچنین در بخش آب روستایی و شهری 11 میلیارد تومان بیشترین اعتبار تخصیص یافته است و 1 میلیارد برای لایروبی قنوات به بسیج سازندکی پیش بینی شده است.
فرماندار شهرستان کبودراهنگ به سفر رئیس جمهوری اشاره کرد و با قدردانی از استقبال خوب مردم و مسئولین گفت: و امسال 6 پروژه جدید در حوزه راه و اصلاح نقاط حادثه خیز و درمانگاه شهرشیرین سو و مجتمع فرهنگی گل تپه و کتابخانه روستای ازوندره و ایستگاه هواشناسی شهر کبودراهنگ و بهسازی روستاها در شهرستان پیش بینی شده است.
مسلم غلامی گفت: در حوزه دانش بنیان بیش از 40 میلیارد تومان از اعتبارات استان به دانش بنیان اختصاص یافته است.
وی افزود: امسال تعمیر و تجهیز اماکن ادارات از 3 درصد نفت حذف شده است. و همه تلاش میکنیم که با عدالت بودجه را تقسیم کنیم و مناطق کمتربرخوردار یافته ویژه دیده خواهد شد.
وی گفت: اعتبارات لازم برای تکمیل طرح های بالای 50 درصد تخصیص داده میشود و شروع یک طرح جدید با اعتبار ریالی 1 میلیارد بشرط دریافت ماده 23 میباشد و باتوجه به اعتبارات شهرستان به سختی پروژه جدیدی شروع  میشود. در بحث راه های روستای تاکید زیادی به تعمیر و ترمیم و نصب تابلو و علائم در راه ها شده است
وی تاکید کرد: برای ارزیابی مدیران اولویت جذب اعتبارات و تخصیص آن میباشد.
فرماندار به بارندگی های اخیر اشاره کرد و گفت: سیل به 10 روستای شهرستان خسارت وارد کرد و باید امکانات و نیروی انسانی در بحران امادگی لازم را داشته باشند و در این زمینه اعتبارات لازم تخصیص می‌یابد. وی افزود: مجتمع فرهنگی هنری شیرین سو یکی از پروژهای جدید است که بخاطر لزوم اعتبار داده شده است
وی تأکید کرد:مدیران باید شاخص ها را باجدیت پیگیرو بازنگری کنند  17 درصد جمعیت استان در شهرستان کبودراهنگ است و روستاهای شهرستان بسیار محروم است ولی متاسفانه رتبه ما در سازمان بودجه رتبه 7 داریم که اعتبار کمی تخصیص یافته است و باید شهرستان برای رفع محرومیت و تخصیص اعتبار کافی رتبه 1 داشته باشد.
غلامی افزود: مدیران باید تلاش کنند تا اعتبارات لازم را جذب کنند و مدیران کل استان هم باید نگاه یکسان به کل استان داشته باشند.
فرماندار شهرستان به شروع نشدن پروژه ها و نیمه کاره ماندن چندین طرح عمرانی مانند سالن های ورزشی و مرکز فنی و حرفه ای بانوان و دیگر پروژه ها انتقاد کرد و گفت: امسال برای تکمیل 3 سالن ورزشی سپاه در روستاها 2 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.
حسین سوری فرمانده سپاه کبودراهنگ هم گفت: برای آسفالت راه روستایی قباق تپه تا ایده لو قیر رایگان سپاه میتواند کمک کند و برای آسفالت ریزی بیش از 15 میلیارد تومان بودجه میخواهد و 3 سالن ورزشی سپاه در روستاها نیازمند تخصیص بودجه کافی است.
در این کمیته مدیران ادارات برای انجام تعمیر و تجهیز طرح هایی مانند کتابخانه ها و مجتمع فرهنگی هنری و مدارس وخانه های عالم و طرح های آبخیزداری و گردشگری و آبرسانی و فاضلاب شهری و کشاورزی و لایروبی قنوات اعتبارات لازم را درخواست کردند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com