پتانسیل ویژه روستاها درحوزه کارآفرینی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 18 خرداد 1402

Today : Wed, June 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129340 تاریخ انتشار:  1401-10-14 - 18:41 تعداد بازدید:  87
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پتانسیل ویژه روستاها درحوزه کارآفرینی

مادستان


 بهار _خبرنگار همدان پیام: جلسه بررسی مشکلات اشتغال بانوان شهرستان بهار به ریاست فرماندار بهار با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی و جمعی از بانوان کارآفرین شهرستان در سالن فرمانداری بهار برگزار گردید.

فرماندار شهرستان بهار در این جلسه گفت: هر یک از روستاهای شهرستان بهار  پتانسیل‌‌های بسیار خوبی در تولید یک محصول دارند که  آموزش آن به سایر روستاها از نقش مؤثری در اشتغال و کارآفرینی دیگر روستاها برخودار خواهد بود.

روح ا.... نباتی اظهار کرد: دولت سیزدهم  توجه ویژه‌ای  به اقشار مختلف جامعه بویژه به حوزه بانوان در بحث کارآفرینی، اشتغال ، جمعیت و  فرزند آوری و مقام و منزلت بانوان دارد،اظهار کرد: تأکید مکرر مقام‌معظم رهبری در رابطه با قشر بانوان جامعه اهمیت موضوع را نشان می دهد که  همواره بانوان  را رأس پیشرفت بسیاری از امور و شغل مادری را برترین شغل‌ها برای این قشر می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد جامعه را قشر بانوان تشکیل داده‌اند،گفت: قشر بانوان همواره توانمندی، ظرافت و هنرمندی خاص خود را  در هر کاری دارند که به همین دلیل تصمیم گرفتیم چنین جلسه ای برای ارتقای جایگاه بانوان در حوزه اشتغال و کارآفرینی شهرستان با حضور بانوان فعال حوزه کارآفرینی و اشتغال شهرستان و مدیان کل دستگاه‌های ذی‌ربط در شهرستان برگزار شود و در این جلسه به تسهیل‌گری لازم نسبت به مرتفع شدن مشکلات بانوان در حوزه اشتغال و کارآفرینی اقدام و کمک کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بهار با تأکید بر اینکه همه ما بایدتلاش کنیم‌ جایگاه  شهرستان  بهار را بیش از پیش ارتقا دهیم، خاطر نشان کرد: هر یک از روستاهای شهرستان بهار از جمله لتگاه، دستجرد، زاغه، رسول‌آباد، حیدره‌قاضی خان و چوتاش  پتانسیل‌های بسیار خوبی در تولید یک محصول دارند که  آموزش آن به سایر روستاها از نقش مؤثری در اشتغال و کارآفرینی  روستاها برخودار خواهد بود.

نباتی همچنین با اشاره به طرح یکی از بانوان  برای  تشکیل تعاونی در روستای لتگاه خاطر نشان کرد: با تشکیل تعاونی در روستای لتگاه معروف به قطب تولید جوراب می‌توان چنین تعاونی‌هایی را نیز در سایر روستاها که دارای تولید محصول ویژه‌ای هستند اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه منابع ،امکانات و پتانسیل‌های لازم در شهرستان بهار وجود دارد و باید این منابع را به پتانسیل‌ها ارتباط داد،گفت: از تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط شهرستان درخواست داریم تا به صورت مستمر به روستاها سر بزنند و بحث اشتغال و کارآفرینی با استفاده از تسهیلات را برای مردم تببین کنند چرا که در سطح روستاها بانوان کارآفرین بسیاری وجود دارد که با استفاده از تسهیلات می‌توانند اشتغال مناسبی را برای سایر افراد ایجاد کنند.

 بانوان کارآفرین حاضر در جلسه هر یک مشکلات خود در زمینه کسب و کار را  بیان کردند و در این‌ جلسه مشکلات آنان توسط مدیران کل دستگاه‌های حاضر در جلسه مورد بررسی قرارگرفت.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com