آغاز ساخت بیمارستان 300 تختخوابی در کبودراهنگ همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 10 آذر 1402

Today : Fri, December 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129928 تاریخ انتشار:  1401-11-08 - 18:11 تعداد بازدید:  352
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آغاز ساخت بیمارستان 300 تختخوابی در کبودراهنگ

مادستان


 نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس از آغاز ساخت بیمارستان 300 تخت‌خوابی در کبودراهنگ خبر داد و گفت: طی یک سال اخیر شاهد اقدامات مؤثر بهداشتی و درمانی در کبودراهنگ بودیم.

فتح ا... توسلی در گفت‌وگو با  فارس در همدان با بیان اینکه بهره‌مندی از ظرفیت خیرین در حوزه سلامت بسیار مهم است، افزود: کبودراهنگ شهرستان محرومی است و در حوزه‌های مختلفی مورد بی‌مهری قرار گرفته که حوزه سلامت نیز از این موضوع مستثنی نیست و خیرین باید در این بخش یاریگر باشند.

وی ساخت اورژانس بیمارستانی را یکی از اولویت‌های شهرستان دانست و گفت: برای تحقق این مهم با کمک معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت ۷ میلیارد تومان اختصاص یافت.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با بیان اینکه ساخت این مجموعه آغاز شده است، عنوان کرد: با این اتفاق کار بسیار بزرگی در حوزه بهداشت و درمان کبودراهنگ انجام شده که نیازها را رفع می‌کند.

وی با اشاره به دعوت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای بازدید از انبار دارویی شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ گفت: آنجا وضعیت مناسبی نداشت و در همان لحظه پیگیر شدیم و مصوب شد وزارت بهداشت ۴ میلیارد تومان برای ساخت انبار دارویی اختصاص دهد.


 سرعت بالای ساخت انبار دارویی در کبودراهنگ

توسلی با بیان اینکه یک میلیارد تومان اعتبار دیگر نیز برای این منظور تأمین شد و امروز در این پروژه شاهد ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستیم در حالی که پروژه تیرماه آغاز شده است، افزود: تجهیزات پزشکی شهرستان در حد ابتدایی بود که قریب به ۵ میلیارد تومان در خرید تجهیزات جدید اعتبار جذب شد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس با بیان اینکه شهرستان کبودراهنگ در جذب اعتبارات عقب بوده و نیاز به ورود مسئولان داشت، خاطرنشان کرد: در جذب اعتبارات برای شهرستان کبودراهنگ بیش از ۵۹ بار با وزارت بهداشت مکاتبه داشتیم تا خوشبختانه مواردی محقق شد.

پیگیری ساخت بیمارستان 300 تخت‌خوابی در کبودراهنگ

وی با اشاره به اینکه بیمارستان کبودراهنگ پاسخگوی نیاز مردم نیست و در بودجه سال گذشته احداث بیمارستان ۳۰۰ تخت‌خوابی برای این شهرستان مصوب شد، افزود: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار مطالعاتی برای این پروژه اختصاص یافته است.

توسلی با بیان اینکه باپیگیری دانشگاه علوم پزشکی نیز، ماده20 تحقق یافت و سپس به دنبال ماده ۲۳ نیز از سازمان برنامه بودجه باشیم، گفت: البته در این بخش باید بتوانیم جای بیمارستان فعلی، بیمارستان ۳۰۰ تخت‌خوابی دیگری در کبودراهنگ بسازیم.

قدردانی از وزیر بهداشت در اقدامات بهداشت و درمان کبودراهنگ

وی با بیان اینکه در حوزه تجهیزات بیمارستانی در کبودراهنگ در حد صفر بودیم اما اکنون دنبال انتقال دستگاه لاپاراسکوپی هستیم، افزود: از سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان کبودراهنگ کار بزرگی صورت گرفته است. اخیراً در مجلس از وزیر بهداشت پرسشی داشتم که نسبت به اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان کبودراهنگ نیز از ایشان قدردانی کردم.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس با اشاره به مسأله جوانی جمعیت گفت: جمعیت کشور در حال پیر شدن است و باید این مسأله را جدی بگیریم. مجلس در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری طرح جوانی جمعیت را مصوب کرده که طرح جامعی است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com