پروژه نیمه کاره گردنه برزول و حوادثی که تمامی ندارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 7 اسفند 1402

Today : Mon, February 26, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134592 تاریخ انتشار:  1402-07-10 - 10:25 تعداد بازدید:  96
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ابراز نگرانی رانندگان در آستانه فصل بارش
پروژه نیمه کاره گردنه برزول و حوادثی که تمامی ندارد

مادستان


 نهاوند-معصومه کمالوند-خبرنگارهمدان پیام:تابستانی که گذشت گردنه برزول شاهد رخ داد حوادث متعدد رانندگی از جمله انحراف و واژگونی خودروها در این مسیر بود!

یک گردنه کم عرض و پر پیچ و غیر استاندارد و تاریک مطلق بود که حالا هم  اسفالت نیمه کاره ای که بر احتمال رخداد حادثه در این مسیر افزوده است!

شهرستان نهاوند یک موقعیت گردشگر پذیر و توریستی است که توقع وجود چنین محورهایی پس از سال ها وعده و مطالبه، دور از انتظار است و همین شرایط سبب شده است که بسیاری فرصت های توسعه و رشد از این منطقه سلب یا بسوزد.

در حالی که باید رسانه ها آوازه اخبار خوشایند و اقدامات بزرگ از این شهرستان را به گوش مخاطبان و مردم برسانند اما اخبار تلخ تصادف های مرگبار از ۴سوی این شهرستان ، نگرانی و دله ه از ترددها را افزایش داده و نبود امنیتی که در عبور از جاده ها ضرورت دارد در آستانه فصل بارش ها مردم را بیشتر نگران کرده است.

محوری که بخش عمده ای از آسفالت آن انجام شده است اما غیر استاندارد بودن شیب پیچ ها،وجود تاریکی مطلق و البته نیمه کاره ماندن پروژه هم در این حوادث موثر بوده است.

از طرفی با وجود آسفالت بخش عمده ای از محور اما راهداری از رانندگان می خواهد که از لاین سابق تردد داشته باشند و با خود داری از خط کشی آن ،اعلام کرده است اگر اتفاقی رخ دهد راننده گان مقصرند! در حالی که تردد در لاین جدید علی رغم خط کشی نشدن و نبود علائم در جریان است و هر چند روز شاهد یک حادثه جرحی یا خسارت بار در این محور هستیم و اینکه چند روز دیگر هم با شروع بارش ها و لغزنده بودن محور این حوادث تشدید خواهد شد،اما گوش کسی بدهکار نیست و فقط اخبار حوادث را می شنوند شاید هم خیر!

اما انچه مشهود است حوادث و اخبار تلخی است که در محورهای اصلی و ارتباطی شهرستان بصورت روزانه در حال وقوع و منجر به مرگ یا وارد شدن خسارت های مالی و جرحی به رانندگان و خانواده ها می شود،که عمده آن هم در محور برزول،آورزمان،فیروزان یا گیان به سبب اوج ترددها و ناایمن بودن این محورهاست،اتفاق می افتد!

راهداری پیش از این اعلام کرده بود عملیات آسفالت این جاده به طور کامل توسط اداره راه و شهرسازی انجام نشده و همچنین علائم خطر و هشدار نیز در طول جاده وجود ندارد، وتا هنگامی که عملیات کامل آسفالت و نصب علائم هشدار و خطر این جاده انجام نشود، آن را تحویل نخواهد گرفت.

اداره راهداری این اقدام را به منظور حفظ جان مردم و کاهش تصادفات در این جاده اعلام کرده و اینکه اقدام به خط کشی جاده قدیمی به منظور دید رانندگان و راهنمایی آنان کرده است تا رانندگان وارد قسمت  تعریض و ناتمام و پر خطر نشوند، اما این در حالی است که رانندگان در جاده ناتمام و نیمه کاره بدون خط کشی و علائم ایمنی هم تردد دارند و بدلیل پیچ و شیب های تند عرض محدود مسیر قدیمی نمی تواند پاسخگو باشد و طولانی شدن  پروسه ساماندهی پروژه هم از طرفی بر حادثه ساز شدن محور مضاعف شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com