خط و نشان شهردار تویسرکان به قانون گریزان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123351 تاریخ انتشار:  1401-02-04 - 07:00 تعداد بازدید:  93
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

خط و نشان شهردار تویسرکان به قانون گریزان

مادستان

■ حسینی پور:مقابل متخلفان می‌ایستم

  با هیچ متخلفی تعارف ندارم و در مقابل زیاده‌خواهی آنها خواهم ایستاد. نه شورا و نه شهردار هرگز اجازه حل مشکل پرونده تخلف ۲۰ ساله را به صورت غیرقانونی آن هم به نام سرمایه‌گذاری نخواهند داد.
شهردار تویسرکان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه پروژه‌های خوبی در تویسرکان به واسطه همدلی و اعتماد شورای شهر به مدیریت شهری در دست اقدام است اظهار کرد: طبق برنامه تلاش داریم قبل از برودت هوا در تویسرکان برخی از این پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم.
محمد حسین‌پور با اشاره به آغاز فعالیت سه اکیپ لکه‌گیری در محلات در راستای تحقق شعار عدالت در خدمات‌رسانی افزود: ارائه خدمات به محلاتی که در چندین سال از خدمات‌دهی بی‌بهره بودند و روکش آسفالت خیابان‌های اصلی پس از استعلام از انجام نشدن حفاری توسط دستگاه‌های حفار برای مدت زمان حداقلی پنج ساله در این مسیرها را در دستور کار داریم.
وی به انجام لکه‌گیری‌ استاندارد خیابان‌های اصلی به لحاظ کیفیت آسفالت نسبت به سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: جذب گردشگر به دلیل ظرفیت‌های موجود گردشگری در حوزه‌های تجاری، تاریخی، مذهبی، فرهنگی و طبیعی بواسطه نعمت‌های خدادادی در شهرستان داریم بنابراین باید با برنامه‌ریزی زیرساخت‌ها را مهیا کنیم.
وی از آغاز پروژه ساماندهی ورودی شهر از مسیر تویسرکان به کنگاور و ایجاد یک اقامتگاه چندمنظوره خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستای اشتغال و کارآفرینی سه کارگاه تولید کفپوش و قطعات بتنی با خرید دستگاه‌های مورد نیاز را فعال کردیم و در حال حاضر همه پروژه‌ها با تولیدات خود شهرداری در حال اجراست.
 حسین‌پور با اشاره به اینکه هزینه‌های شهرداری با تولیدات بتنی شهرداری تا ۷۰ درصد کاهش یافته است تاکید کرد: سرعت بخشی به عملیات اجرایی پروژه‌ها با هدف ارائه هر چه بیشتر خدمات به مردم را در برنامه داریم.
وی پاسخ به دخالت شورا در عزل و نصب‌ها با بیان اینکه بنده معتقدم ساختار باید برای بازدهی بهتر درست کار کند و هر کس باید جایگاه و وظایف خود را بداند افزود: شورا طبق قانون بر عملکرد شهردار نظارت دارد و قانون هم دخل و تصرف شورا در انتصابات را رد کرده است.
شهردار تویسرکان با اشاره به وجود همفکری و مشورت بین اعضای شورا و شهردار در امور مدیریت شهری، دخل و تصرف شورا در انتصابات شهرداری را تکذیب کرد و یادآور شد: نه شورا تا به امروز به مسائل انتصابی دخالت کرده و نه بنده مدیری هستم که جایگاه مدیریتی خود را زیر سوال برده و با نظر دیگران مجموعه‌ام را بچینم.
وی با بیان اینکه شهردار و شورا با هم یکی هستند و آبروی هر دو به هم گره خورده است گفت: البته در شهرداری تویسرکان تغییرات زیادی نداشتیم و سعی کردیم از نیروها بر اساس تخصص و تجربه آن‌ها استفاده کنیم، هر چند شهرداری با کمبود نیرو مواجه است.
وی در پاسخ به اظهارات علی‌اشرف پیری عضو شورای شهر مبنی بر نارضایتی از نحوه برخورد شهردار با ارباب رجوع، گفت: بنده به عنوان شهردار مردم خوب تویسرکان، برخورد نابجا و توهین‌آمیز با کسی نداشتم خودم را خادم مردم می‌دانم و گذر نیمی از عمرم در شهرداری با موفقیت همراه بوده چراکه سعی کردم صادقانه کار کنم.
وی با بیان اینکه معتقدم هر مدیریتی رضایت ۷۰ درصدی مردم را کسب کند شورا و شهردار موفقی دارد در خصوص اظهاراتی مبنی بر کاهش درآمد شهرداری نیز عنوان کرد: اگر این‌گونه بود چطور بعد از ۴۲ سال شهرداری برای نخستین بار ۴۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کرده که بیش از صد درصد هم محقق شده است.
 جذب صد درصد بودجه بعد از ۴۲ سال
شهردار تویسرکان با بیان اینکه جذب صد درصدی بودجه نشان از پرداخت عوارض و برگشت اعتماد عمومی به شهرداری دارد تاکید کرد: تا قبل از اینکه بنده مسئولیت را قبول کنم ۶۰ درصد کسری بودجه داشتیم؛ اما ما طی ۶ ماه بودجه سال گذشته را جذب کردیم.
وی با بیان اینکه نه شورا و نه شهردار هرگز اجازه حل مشکل پرونده دارای تخلف ۲۰ ساله را به صورت غیرقانونی آن هم به نام سرمایه‌گذاری نخواهند داد خطاب به پیری تاکید کرد: نه شما عضو شورا و نه شهردار نمی‌توانند حق مردم را به اشخاص دیگر دهند، به طور حتم رضایت کامل مردمی از بنده و شورا ممکن نیست و احتمال نارضایتی وجود دارد به ویژه از سوی آنهایی که می‌خواهند قانون را دور بزنند که طبیعی است.
حسین پور با طرح این سوال که چرا تعرفه شهرداری از سال ۹۷ تغییر نکرده در صورتی که باید سال به سال حداقل ۴۰ درصد افزایش می‌یافت اظهار کرد: اینکه برخی از نحوه برخورد با تخلف از سوی شهرداری شکایت نزد شورا ببرند برای بنده مهم نیست، زیرا روند کار تغییر کرده و شهرداری کار را بر مسیر قانونمندی در پیش گرفته است، اگر کسی در گذشته با قولنامه از شهرداری توافق گرفته خیانت کرده، بنده جلوی این تخلف‌ها می‌گیرم.
وی خواستار تغییر دیدگاه در خصوص کسب درآمد از محل ماده ۱۰۰ شد و گفت: نمی‌توان به دلیل نبود نیرو در بحث تخلف و نظارتی مطلوب عمل کرد بنابراین باید ماده ۱۰۰ را بازدارندگی ببینم چرا جریمه ماده ۱۰۰ کم شده؟! از شورا انتظار دارم تعرفه ماده ۱۰۰ به حدی رسانده شود که کسی اجازه ضایع کردن حق مردم را به خود ندهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com