راه‌اندازی 37 پایگاه اوقات فراغت برای دانش‌آموزان در بهار همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 7 اسفند 1402

Today : Mon, February 26, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132715 تاریخ انتشار:  1402-03-28 - 12:07 تعداد بازدید:  424
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

راه‌اندازی 37 پایگاه اوقات فراغت برای دانش‌آموزان در بهار

مادستان


 37 پایگاه اوقات فراغت برای دانش‌آموزان دیار آیت ا... بهاری پیش‌بینی‌شده است.

جلسه ستاد اوقات فراغت دانش‌آموزی شهرستان بهار در محل مدیریت آموزش‌وپرورش برگزار شد.

در این جلسه مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بهار غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان - استمرار فعالیت‌های پرورشی سال تحصیلی در ایام تابستان، ارتقای سطح اعتقادی، علمی، اجتماعی و مهارت‌های فنی، حرفه‌ای، فرهنگی و هنری دانش‌آموزان - تقویت و تأمین سلامت جسمانی و روانی - تقویت روحیه خودباوری و مسئولیت‌پذیری از جمله اهداف برگزاری کلاس‌های  اوقات فراغت در تابستان برشمرد.

حسین فیض الهی آموزش و تربیت همه‌جانبه، توجه به مهارت‌های فردی و اجتماعی، تلفیق و درهم‌تنیدگی با امور تربیتی، توسعه و مشارکت اولیا و دستگاه‌های رسمی و سازمان‌های مردم‌نهاد در موضوع اوقات فراغت و شناسایی و رصد امکانات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های درون و برون‌سازمانی را از اصول حاکم بر اوقات فراغت مبتنی برسند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش دانست.

وی اظهار کرد: والدین باید با آگاهي دانش و انجام برنامه‌ای سنجيده و منظم براي اوقات فراغت تابستان فرزندان خود آینده‌نگری کنند تا فرزندانشان دچار صدمات و ضررهای جبران‌ناپذیر نشوند.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بهار گفت: همه ساله در آستانه فصل تابستان،  آموزش‌وپرورش با رویکرد کشف و هدایت استعدادهای دانش‌آموزان و در راستای استمرار فرایندهای تربیتی اقدام به برگزاری پایگاه‌های فعالیت‌های تابستانی می‌نماید و امسال نیز فعالیت این پایگاه‌ها از ابتدای تیرماه آغاز خواهد شد.

فیض الهی با اشاره به اینکه برای تابستان 37 پایگاه اوقات فراغت پیش‌بینی کرده‌ایم، اظهار کرد: در این پایگاه‌ها بالغ بر 98 رشته ورزشی، هنری، قرآنی و مهارت‌های زندگی آموزش داده می‌شود.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بهار ادامه داد: این پایگاه‌ها شامل کانون‌های فرهنگی و تربیتی، دارالقرآن‌ها، پایگاه ورزشی و... هستند و پیش‌بینی می‌شود بیش از 5 هزار نفر دانش‌آموز در رده‌های سنی مختلف در این پایگاه‌ها حضور یابند.

حسین فیض الهی از آمادگی همه مدارس روستایی، برای فعالیت‌های غنی‌سازی اوقات فراغت در تابستان خبر داد و گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان، آموزش‌وپرورش با کمک سایر دستگاه‌های مرتبط، می‌تواند به اجرای برنامه‌های فرهنگی آموزشی و ورزشی بپردازد.

وی تصریح کرد: تلاش ما این است که هر دانش‌آموز با گذراندن کلاس‌ها در چند تابستان حداقل یک مهارت را به دست آورد به همین دلیل مراکز تابستانی، پژوهش‌سراها، کارگاه‌ها و... در خدمت دانش‌آموزان هستند تا فضای غنی و پربار را برای آنان فراهم کنند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com