اخبار کوتاه مادستان 3128 همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 22 آذر 1397 - شماره 3360
 
امروز : جمعه ، 23 آذر 1397

Today : Thu, December 13, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83768 تاریخ انتشار:  1396-11-17 - 05:45 تعداد بازدید:  96
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار کوتاه مادستان 3128

مادستان


مساجد تویسرکان میزبان ۲۵۰ جلسه سخنرانی در دهه فجر
 مسئول امور مساجد تبلیغات اسلامی تویسرکان گفت: بیش از ۲۵۰ سخنرانی درایام دهه فجر در مساجد این شهرستان برگزار می‌شود.
محمد موسی جوکار در جمع هيأت امنای مساجد تویسرکان گفت: مساجد در جریان انقلاب اسلامی یکی از عوامل مؤثر و مهم در ایجاد و شکل گیری نهضت اسلامی و زمینه ساز گسترش، تعمیق و تثبیت این جریانات و تحولات انسانی بوده است.
وی با بیان اینکه مسجد در شکل دهی مبارزه علیه ظلم و استبداد نظام شاهنشاهی نقش مهمی ایفاء کرده است، گفت: نقش مسجد به‌عنوان مرکز فرماندهی در قرارگاه دینی و فرهنگی قابل انکار نیست.
وی گفت: امسال طبق برنامه ریزی به عمل آمده بیش از ۲۵۰ مراسم سخنرانی در مساجد شهرستان تویسرکان توسط مبلغین و مبلغات در حال برگزاری است.
سرپرست تبلیغات اسلامی تویسرکان نیز با بیان اینکه زنده نگه داشتن دهه فجر و انتقال آن به نسل‌های بعدی عظمت انقلاب را به سایر کشورها صادر کرده است، عنوان کرد: امروز فرصت مناسبی برای انتقال پیام‌های انقلاب به جهانیان است چرا که فعالیت‌ها و رویدادهای ایران توسط مردم کشورهای اسلامی دنبال می‌شود.
حجت‌الاسلام علی کاروند با تأکید بر برگزاری جشن‌های دهه فجر با موضوع اشاعه اقتدار و سربلندی نظام اسلامی در مقابله با تهدیدها و فشارها، عنوان کرد: باید از این فرصت برای زمینه‌سازی حضور گسترده مردم در برنامه های آتی جمهوری استفاده کرد.
وی از برگزاری مراسم ۱۰ شب ۱۰ مسجد با حضور سخنرانان برجسته شهرستان در مساجد شهری و روستایی خبر داد و گفت: یکی از بزرگترین اهداف این برنامه تبیین اهداف و انتقال پیام ها و مبانی انقلاب به نسل جوان است.
حجت‌الاسلام کاروند عنوان کرد: برپایی جشن های دهه فجر باید صبغه مردمی را حفظ کند و مردم باید خود برای انقلابی که به پیروزی رسانده اند جشن بگیرند و نهادها باید معین و سیاستگذار باشند.
وي برگزاری مراسم ۱۰ شب ۱۰ مسجد، برگزاری گفتمانهای دینی در مدارس و مساجد، جشنواره و مسابقات قرآنی، نشست‌های سخنرانی، اعزام مبلغ و دیگر فعالیتها را از برنامه‌های شاخص اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان در دهه فجر برشمرد.


۶۰۰ میلیون ریال دام قاچاق در فامنین توقیف شد
 فرمانده انتظامی شهرستان فامنین از کشف ۸۸ راس دام قاچاق به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی فرماندهی انتظامی همدان، حیدری جو  گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامی شهرستان فامنین با کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک شده و آن را متوقف کردند که در بازرسی های صورت گرفته از این کامیون، ۸۸ راس گوسفند قاچاق فاقد مجوز بهداشتی کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان فامنین با بیان اینکه ارزش کالای کشف شده بنا به نظر کارشناسان ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: ۲ نفر متهم در این زمینه دستگیر و تحویل  مرجع قضایی شدند.

همدان ۱۶۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در اسدآباد انجام شد
 فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: در ده ماهه امسال ۱۶۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در اسدآباد انجام شده که دولت به صورت مستقیم و یا توسط بخش خصوصی بسترساز این سرمایه‌گذاری‌ها بوده است.
به گزارش تسنيم، حسین افشاری در یادواره شهدای روستای حسن آباد امام اظهار داشت: حفظ آرمان‌های شهدا و فراموش نکردن رشادت‌های آنها ایجاب می‌کند که در مقاطع زمانی مختلف این یادواره‌ها برگزار شود.
وی با بیان اینکه شرکت در این یادواره افتخاری بزرگ برای مردم و مسئولان نظام است، افزود: برگزاری یادواره‌های شهدا نقش مهمی در مقابله با حربه‌های شوم دشمنان خواهد داشت.
افشاري دستاوردهای نظام را مدیون جانفشانی‌های شهدا دانست و خاطرنشان کرد: باید از این سرمایه عظیم برای پیش برد اهداف و آرمان‌های نظام به نحو احسن استفاده کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه در ده ماهه سال جاری 165 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این شهرستان شده که دولت به صورت مستقیم و یا توسط بخش خصوصی بسترساز این سرمایه گذاری‌ها بوده ،اظهار داشت:درسال جاری بیش از 15 درصد منابع اعتباری شهرستان صرف منطقه چهاردولی شده است.
فرماندار از افتتاح بزرگترین مرکز جامع سلامت روستایی در روستای حسن آباد امام طی دهه مبارک فجر خبر داد و افزود: برای این مرکز سلامت بیش از 670 میلیون ریال هزینه صرف شده است.
به نقل تسنیم،افشاری با بیان اینکه برای ساخت هر کیلومتر راه یک میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود و هدف‌گذاری ما در این شهرستان سالانه اجرا و بهسازی 5 تا 10 کیلومتر راه است و باید به گونه‌ای منابع توزیع شود که عدالت در آسفالت‌ریزی همه روستا برقرار شود،خاطر نشان کرد: تعریض و بهسازی 5 کیلومتر از محور اسدآباد - داشبلاغ  از جمله پروژه‌هایی است که در منطقه چهاردولی در دهه فجر افتتاح می‌شود.
وي در خصوص ایجاد اشتغال در شهرستان نیز گفت: امسال برای هزار و 285 نفر شغل ایجاد  شده که باید اقتصاد کشور به سمت بخش خصوصی و تعاونی‌ها هدایت شود.
فرماندار اسدآباد در ادامه با اشاره به اینکه از طرف مقام معظم رهبری به دولت این اجازه داده شد تا 5/1 میلیارد از صندوق ذخیره ارزی در راستای اشتغال و کارآفرینی در اختیار مردم قرار گیرد، یاد آور شد: در 2 ماه گذشته 300 طرح با اعتباری حدود 14 میلیارد تومان از روستاهای اسدآباد ارائه شده که بخشی به مرحله بانک و برخی در مرحله انعقاد قرار داد بوده و براساس پیش بینی‌ها این تعداد طرح بیش از 5 هزار شغل در شهرستان ایجاد خواهد کرد.
افشاری اضافه کرد: پیش بینی می‌شود در سه سال آینده با چنین روندی در شهرستان اسدآباد بیکار وجود نخواهد داشت.
 
کشف یک محموله کالای قاچاق در اسدآباد
 فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد از کشف یک محموله کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، جمشیدی گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پلیس آگاهی شهرستان اسدآباد درمحورهای مواصلاتی نسبت به ایست و بازرسی اقدام کرد.
وی افزود: ماموران در محور آجین به سنقر کلیائی، به یک دستگاه خودرو پژو مظنون و آن را متوقف کردند.
جمشیدی بیان کرد: طی بازرسی های صورت گرفته از این خودرو، تعداد یک هزار و ۷۷۵ عدد انواع عینک با مارک های مختلف به همراه ۷۴ عدد قاب عینک کشف شد.
فرماندهی انتظامی شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه ارزش کالای کشف شده ۲۵۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.


از ظرفیت های هنری بانوان غافل نشویم
 معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير گفت: در دولت تدبير و اميد برنامه ريزي بسيار خوبي براي حضور گسترده بانوان انجام شده و امروز فضا در تمامي عرصه ها بويژه مديريتي براي بانوان باز است.
عبدالعظيم رضايي، در آيين جشن انقلاب بانوان شهر ازندريان از توابع بخش جوکار ملاير افزود: بايد از پتانسيل، ظرفيت، فکر و هنر بسيار بالاي بانوان در تمامي عرصه ها بويژه مديريتي و اقتصادي با وجود مشکلات اقتصادي بهره بگيريم.
وي با بيان اينکه شرايط براي فعاليت بانوان در دولت تدبير و اميد فراهم است، بيان کرد: امروز با وجود افزايش آسيب هاي اجتماعي، بانوان مي توانند نقش بسيار اثرگذاري در کاهش آسيب هاي اجتماعي داشته باشند.
رضايي نقش بانوان را در پيشگيري از طلاق و کاهش مشکلات اجتماعي مهم برشمرد و ابراز اميدواري کرد: با احساس مسئوليت بيشتر بانوان و نقش آفريني مادران در تربيت فرزندان، شرايط بهتري براي رشد و پيشرفت همه جانبه کشور داشته باشيم.


زوج حامل 28 کیلوگرم تریاک در ملایر دستگیر شدند
 فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: یک زوج حامل 28 کیلوگرم تریاک توسط عوامل انتظامی پاسگاه اسلام آباد ملایر دستگیر شدند.
بخشعلی کامرانی صالح افزود: پیس از دریافت گزارش های مردمی درباره انتقال یک محموله مواد مخدر از سمت استان های مرکزی به مقصد ملایر موضوع مورد رسیدگی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: پس از انجام یکسری کارهای اطلاعاتی مشخص شد که قاچاقچیان با استفاده از خودروی شاسی بلند قصد انتقال این محموله را به ملایر دارند و پس از اجرای طرح ایست و بازرسی، این خودرو در دام پلیس ملایر گرفتار شد و قاچاقچیان دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در بازرسی از این خودرو 28 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک از این زن و شوهر غیربومی کشف و ضبط شد.کامرانی صالح بیان کرد: کشف این محموله توسط یک پاسگاه گویای این است که تمامی رده های انتظامی امر مبارزه با مواد مخدر را با جدیت پیگیری می کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com