۷۰ نفر تسهیلات گرفتند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 29 اسفند 1401

Today : Mon, March 20, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  127749 تاریخ انتشار:  1401-08-14 - 19:55 تعداد بازدید:  81
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طلسم وام مسکن روستائی شکسته شد
۷۰ نفر تسهیلات گرفتند

مادستان

 
با همکاری هیأت وزیران درخصوص موافقت با اصلاحیه وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستائی، روند پرداخت این وام تسهیل شده که تا کنون حدود ۳۰۰۰ نفر به بانک معرفی شده و ۷۰ نفر وام را دریافت کرده‌اند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: با مساعدت رئیس‌جمهوری در جلسه هیأت دولت در روز ۸ آبان ۱۴۰۱ پیشنهاد وزارت راه و‌شهرسازی و بنیاد مسکن مبنی بر اصلاح مصوبه پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستائی تصویب شد. بر این اساس کارها روی ریل مناسبی قرار گرفته و در دو روز گذشته حدود ۳۰۰۰ نفر از سوی بنیاد مسکن برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی به بانک‌ها معرفی شده‌اند. حدود ۷۰ نفر نیز وام را دریافت  کرده‌اند.

اکبر نیکزاد در گفت‌وگو با ایسنا درباره فرایند ثبت نام و پرداخت وام گفت: متقاضیان به شعبات بنیاد مسکن در سراسر کشور مراجعه کنند و همکاران ما کارهای معرفی به بانک را انجام می‌دهند.

وی درخصوص برخی محدودیت‌ها برای پرداخت وام در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اظهار کرد: با مصوبه اخیر دولت این مشکل و هم‌چنین مسأله سفته زنجیره‌ای حل شده است. هم‌چنین کسانی که از ۲۵ آبان ۱۴۰۰ به بعد تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند می‌توانند نسبت به دریافت ۱۰۰ میلیون تومان مابقی اقدام کنند.

رئیس بنیاد مسکن با تشکر از برخی بانک‌ها که پیش از اصلاح مصوبه وام ۲۰۰ میلیون تومانی را پرداخت می‌کردند گفت: بعضی بانک‌ها در پرداخت متمم ۱۰۰ میلیون تومانی واقعاً همت نشان دادند که از آنها تشکر می‌کنیم.

وی هم‌چنین خبر داد: با تصویب هیأت دولت وام بلاعوض برای واحدهای مسکونی خسارت‌دیده در جریان سیل و زلزله‌های اخیر ابلاغ شد و در این زمینه نیز مشکلی وجود ندارد. در ماه‌های اخیر در مناطق مختلفی که ۲۲ ستاد استانی بنیاد فعالیت داشتند ۴۶ هزارواحد مسکونی تخریب یا دچار خسارت شده بود که در حال بازسازی است و تسهیلات و هم‌چنین وام بلاعوض به آنها پرداخت می‌شود.

بنابراین گزارش، هیأت وزیران در جلسه روز  ۸‌ آبان ۱۴۰۱ به ریاست رئیس جمهور با هدف رفع موانع ساخت مسکن روستائی، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درخصوص اصلاح مصوبه مربوط به پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستائی در سال ۱۴۰۱ را تصویب کرد. حدود یک سال از مصوبه افزایش تسهیلات ساخت مسکن از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۵ درصد در دومین نشست شورای عالی مسکن می‌گذرد اما تا کنون این موضوع به طور کامل  محقق نشده بود.

 موانع تسهیلات مسکن روستائی رفع شد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی هم درجلسه ای جدا تأکید کرد: ساخت یک میلیون مسکن ۲ میلیون شغل ایجاد کرده و تورم هم از این مسیر کنترل می‌شود.

به گزارش فارس، علیرضا جعفری ، در مورد نهضت ملی مسکن گفت: پیشرفت ۱۳ درصدی در طرح ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید به ثبت رسیده است.

وی افزود: گام دوم بسته مسکنی در ۹ استان و ۱۳ شهر جدید برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: برنامه ما این است که تعداد طبقات مسکن از ۶ تا ۷ طبقه فراتر نرود و تلاش بر این است در جاهایی که زمین داریم، یک طبقه‌سازی را در دستور کار قرار دهیم.

جعفری در تشریح مسکن مهر باقیمانده گفت: تا پایان سال جاری ۸۰ درصد مسکن‌ مهرهای باقی‌مانده را تحویل می‌دهیم و مابقی مسکن‌مهرها تا تابستان سال ۱۴۰۲ به مردم تحویل می‌شود.

وی ادامه داد: داشبورد مدیریتی کنترل پروژه به صورت آنلاین وضعیت تمامی طرح‌های ساخت مسکن را رصد می‌کند و این سامانه امروز فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

جعفری گفت: مدیریت هوشمند پروژه‌های ساخت از اصلی‌ترین نیاز‌های نهضت ملی مسکن است.

در ادامه این مراسم، مدیرعامل‌های ۵ شهر جدید نسبت به ارائه وضعیت پروژه‌ها اقدام کردند.

 تا مسأله مسکن حل نشود، مسأله فقر حل نخواهد شد

پس از گزارش ارائه شده، هادی عباسی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن گفت: رویکرد وزارت راه و شهرسازی رویکرد خانواده محور است تا شاهد تسهیل نیاز به خانه و ازدواج باشیم.

وی افزود: این نگاه در راستای نگاه امام خمینی(ره) است که بدون ساخت مسکن فقر ریشه‌کن نمی‌شود.

عباسی گفت: ساخت مسکن تمام شاخص‌های اقتصاد کلان از جمله رشد اقتصادی را بهبود می‌دهد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: ساخت یک میلیون مسکن ۲ میلیون شغل ایجاد کرده و تورم هم از این مسیر کنترل می‌شود.

وی ادامه داد: مسکن بالاترین سهم را در شاخص تورم دارد و بدون ساخت مسکن تورم کاهش پیدا نمی‌کند. عباسی بیان کرد: مردمی‌سازی و کاهش تراکم ساخت در رویکرد ما قرار گرفته و ما صرفا مسکن‌سازی را پیش نمی‌بریم و شهرسازی را در دستور کار قرار دادیم. بر این مبنا محله محوری و مسجد محوری از رویکردهای اساسی ما است.

این مقام مسئول گفت: راهبرد دیگر وزارت راه وشهرسازی پیگیری ساخت مسکن در روستا و شهرهای کوچک است.

وی افزود: مهمترین کار ما در بافت فرسوده به صورت کلید به کلید است و دیگر خبری از وعده نسیه به مردن در این بخش نیست.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی همه امکانات خود را پای کار آورده و ما نیازمندیم که بقیه بانک‌ها قانون جهش تولید را اجرا کنند.

وی ادامه داد: در کنار ساخت مسکن، برنامه مبارزه با سوداگری از مسیر مالیات‌های پیگیری می‌شود تا مسکن از کالای سرمایه‌ای به کالای مصرفی تبدیل شود.

عباسی گفت: در بسیاری از استان‌ها که زمین داریم، مسکن یک طبقه حیاط‌دار در دستور کار است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com