1400-10-201400-10-30bool(false) گام‌های بلند شهرداری صالح‌آباد برای خودکفایی همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 دي 1400 - شماره 4231
 
امروز : پنجشنبه ، 30 دي 1400

Today : Thu, January 20, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120205 تاریخ انتشار:  1400-08-03 - 07:00 تعداد بازدید:  52
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گام‌های بلند شهرداری صالح‌آباد برای خودکفایی

مادستان

■ شهردار: با هم‌اندیشی می‌توان در حل مسائل شهری تصمیمات بهتری گرفت
 
 صالح‌آباد- مینا ابراهیمی- خبرنگار همدان‌پیام: مشارکت جوانان و ورود به مسائل گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و شهرسازی نویدبخش آینده‌ای روشن در حوزه‌های گوناگون شهرستان بهار است.
شهردار صالح‌‌آباد در جلسه‌ای با مجمع نواندیشان جوان شهرستان بهار گفت: معرفی افراد و حوزه‌های تخصصی مشاوران این مجمع در فضای مجازی و بهره‌مندی از نظرات کارشناسی متخصصان هر حوزه در پیشبرد اهداف نهادها و ارگان‌ها بسیار مؤثر است.
مهدی سحاب‌روشن افزود: به منظور شناسایی، بررسی و رفع مشکلات محلات مختلف شهر شورایار محله در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر صالح‌آباد قرار دارد که از این طریق با شناخت عمیق مشکلات محلات و انتقال و بررسی آن و افزایش مشارکت مردمی گام‌های بهتری در رفع مشکل آنها برداشته می‌شود.
وی بازدید شهرداران بهار و ازندریان از کارگاه تولید سنگ مصنوعی شهر صالح‌آباد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در همین راستا شهرداران این شهرها درصدد هستند با راه‌اندازی کارگاه سنگ مصنوعی و جالیز علاوه بر کاهش هزینه‌های جاری گام‌های اساسی در خودکفایی بردارند.
 سحاب‌روشن افزود: با هم‌اندیشی می‌توان در حل مسائل شهری تصمیمات بهتری گرفت.
دبیر مجمع نواندیشان جوان شهرستان بهار هم با بیان اینکه از بدو فعالیت این مجمع در شهرستان بهار حدود 6 ماه است که می‌گذرد، گفت: در این مدت با جذب نخبگان هر حوزه، فعالیت مجمع را از شهرستانی به استانی بسط و گسترش دادیم به گونه‌ای که اکنون در تمام شهرستان‌های استان دبیران مجمع کارها را دنبال می‌کنند و به دنبال انتخاب دبیران شهرستان‌های نهاوند و کبودراهنگ هستیم.
عرفان احمدی‌لو با تشریح فعالیت مجمع افزود: هیأت اندیشه‌ورز که در دولت قبلی روی کار آمد دارای 5 کارگروه علمی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی، اقتصاد و کارآفرینی بود که به دلیل دولتی بودن آن اهرم اجرایی قوی نداشتیم و از سوی دیگر نیاز به تکمیل‌تر شدن کارگروه‌ها در حوزه‌های مختلف احساس می‌شد که پس از روی کارآمدن دولت سیزدهم هیأت اندیشه‌ورز منحل شد و در همین خصوص به فکر ثبت مجمع نواندیشان با بهره‌گیری از تجربیات کارگروه‌های شهرسازی و توسعه شهری، کمیته فضای مجازی، کمیته خبرنگاران علاوه بر کمیته‌های پیشین افتادیم و فعالیت مجمع در هر کارگروه با انتخاب دبیر و مشاور مسائل و مشکلات هر شهر شناسایی و ضمن بررسی در کارگروه‌های مختلف، نظرات کارشناسی با مدیریت هزینه کمتری در اختیار متولی دستگاه‌های اجرایی و... قرار می‌گیرد.
آرش رجبی، دبیر کارگروه شهرسازی و توسعه شهری این مجمع نیز گفت: با رصد نیازهای هر شهر و اولویت‌بندی این نیازها و تدوین برنامه مدون اجرایی صحیح، پروژه‌ها با کمترین هزینه و با بازخوردی بهتر به توسعه و پیشرفت شهرها کمک می‌کنیم چراکه شهرداری‌ها برای مطالعه طرح‌ها با هزینه‌های چندصد میلیونی اقدام به همکاری با شرکت‌های مشاوره می‌‌کنند و این در حالی است که مجمع تمام این کارها را صرفاً با هدف توسعه و پیشرفت هر شهری متناسب با نیازهای آن شهر با مدیریت هزینه در اختیارشان قرار می‌دهد که ارائه مشاوره با تهیه طرح‌ها و... را بر عهده دارد.
در این نشست با حضور جوانان نخبه در حوزه‌های گوناگون سمیه طراوتی به عنوان دبیر بخش صالح‌آباد انتخاب و معرفی شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com