اجازه آسیب رسانی به منطقه "خانگرمز" تویسرکان را نمی‌دهیم همدان پیام
 
 
دوشنبه - 31 تير 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 1 مرداد 1398

Today : Tue, July 23, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  92227 تاریخ انتشار:  1398-01-26 - 09:20 تعداد بازدید:  56
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اجازه آسیب رسانی به منطقه "خانگرمز" تویسرکان را نمی‌دهیم

مادستان

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه آسیب رسانی به منطقه حفاظت شده "خانگرمز" به عنوان مهمترین داشته زیست محیطی شهرستان تویسرکان را نمی‌دهیم.
محمد مهدی مفتح در گفت‌وگو با تسنیم ، اظهار داشت: موضوع انتقال کل‌های وحشی از منطقه حفاظت شده خانگرمز به منطقه حفاظت شده لشگر در ملایر را در نشست با مدیر کل محیط زیست استان همدان پیگیری کردیم اما همچنان دریافت اطلاعات کاملتر و دقیقتر از این اداره کل را در دستور کار داریم.
وی بیان کرد: منطقه حفاظت شده خانگرمز با برخورداری از بیش از 35 گونه متنوع جانوری و گیاهی، یکی از ارزشمندترین گنجینه‌های زیست محیطی غرب کشور است و بدون تردید اجرای هر طرح و فرآیندی در آن باید با هماهنگی مسئولان ارشد شهرستان تویسرکان انجام شود.
مفتح با بیان اینکه موضوع انتقال چند راس کل وحشی از منطقه حفاظت شده خانگرمز به منطقه حفاظت شده لشگر در ملایر را علاوه بر سطح استان در سطح ملی و کشوری نیز پیگیری می کنیم تصریح کرد: اداره کل محیط زیست استان همدان باید گزارش‌های دقیقتر و جامع‌تری در این زمینه ارائه بدهد و این موضوع از طریق تذکر به رئیس جمهوری نیز پیگیری می‌شود.وی ابراز کرد: باید به صورت دقیق و شفاف جزئیات انتقال کل‌های وحشی از منطقه حفاظت شده خانگرمز روشن شود و این فرآیند به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.
مفتح تاکید کرد: بدون تردید اجازه نمی دهیم به هر دلیلی به منطقه حفاظت شده خانگرمز آسیبی وارد شود و گونه های جانوری و گیاهی آن در معرض تهدید قرار بگیرند.
به گزارش تسنیم ، چندی پیش چند راس کل وحشی از منطقه حفاظت شده خانگرمز تویسرکان با هماهنگی اداره کل محیط زیست استان همدان و اداره محیط زیست تویسرکان به منطقه لشگر در ملایر منتقل شدند و این در حالی است که فرماندار تویسرکان از انجام چنین انتقالی ابراز بی اطلاعی کرد و به صراحت بیان کرد که در این زمینه هیچ هماهنگی قبلی با فرمانداری شهرستان تویسرکان صورت نگرفته است.
انتقال کل‌های وحشی از منطقه حفاظت شده خانگرمز در شرایطی صورت گرفته که بخشی از مردم تویسرکان معتقدند این گونه انتقال‌ها می‌تواند به عنوان یک تهدید به حیات گونه‌های جانوری در این منطقه حفاظت شده آسیب وارد کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com