1399-07-271399-08-07bool(false) تلاش ملایری‌ها برای مهار ویروس هزار چهره همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 7 آبان 1399 - شماره 3885
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Wed, October 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112610 تاریخ انتشار:  1399-07-24 - 07:00 تعداد بازدید:  55
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تلاش ملایری‌ها برای مهار ویروس هزار چهره

مادستان

 با توجه به قرار گرفتن ملایر در لیست شهرستان‌های دارای وضعیت بحرانی در رابطه با شیوع کرونا، عزم جدی مسئولان در یک هفته اخیر جزم‌تر از گذشته شده و روزانه بازرسی‌های مکرری با حضور تیم‌های مختلف متشکل از نمایندگان فرمانداری، اداره صمت، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و با حضور اصحاب رسانه صورت می‌گیرد.
رئیس اداره دامپزشکی ملایر از پلمب یکی از کشتارگاه‌های طیور در این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت بهداشت عمومی مردم و امنیت غذایی و حسب وظایف ذاتی و حاکمیتی این اداره، بازدید و نظارت بر عمکرد کشتارگاه‌ها یکی از وظایف خطیر ماست که با جدیت از طریق اداره دامپزشکی ملایر درحال انجام است.
ابرهیم نعمت‌گرگانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در این شهرستان 2 کشتارگاه طیور و یک کشتارگاه دام موجود است، افزود: در این راستا بازدیدهای دوره‌ای و مدون از طریق کارشناسان دامپزشکی ملایر و اداره کل دامپزشکی استان صورت می‌گیرد.
وی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص کنونی کشور متأثر از شیوع کرونا و متأسفانه قرار گرفتن شهرستان ملایر در وضعیت بحران و قرمز، لزوم دقت و تشدید نظارت‌های بهداشتی در واحدهای زیر نظارت، مورد تأکید است.
نعمت‌گرگانی ادامه داد: بنابراین موضوع تشدید اقدامات کنترلی و بهداشتی در کارگروه شهرستانی کشتارگاه‌ها مطرح شد و لزوم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از جمله تجهیز کشتارگاه‌ها به امکانات تب‌سنجی و ضدعفونی اتوماتیک و استفاده کامل و دقیق کارکنان از تجهیزات بهداشت فردی، مصوب و تأکید شد.
وی افزود: همچنین در این کارگروه توجه ویژه به اصلاحات ساختاری در زمینه رفع نواقص بهداشتی که قاعدتاً به‌طور مستقیم بر سلامت و کیفیت بهداشتی محصول نهایی اثرگذار است، مصوب شد.
نعمت‌گرگانی به اهمیت تمدید پروانه بهداشتی کشتارگاه‌ها و فراهم کردن همه ضوابط بهداشتی مربوط به متصدیان اشاره و مطرح کرد: متأسفانه در بازدید به عمل آمده از کشتارگاه طیور «ماکیان گوشت ملایر» موارد مورد اشاره رعایت نشده بود.
وی با اشاره به اینکه با توجه به اهمیت موضوع و با توجه به اینکه موارد مذکور پیش از این چندین بار به‌صورت کتبی و مؤکداً به متصدیان واحد ابلاغ شده و بر لزوم رفع نواقص موجود تأکید کرده بودیم، گفت: به‌دلیل انجام ندادن تعهدات متصدی، این واحد متخلف با حضور و هماهنگی اداره کل تعزیرات حکومتی استان همدان، تعزیرات حکومتی ملایر و نماینده اداره کل دامپزشکی استان و ملایر دیروز پلمب شد.
نعمت‌گرگانی یادآورشد: بدیهی است راه‌اندازی دوباره این واحد کشتارگاه طیور پس از رفع نواقص ساختاری و رفع نواقص موجود در تجهیزات کشتارگاه، انجام اقدامات مدیریتی در این واحد و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.
 ۱۲ نانوایی اخطار گرفتند
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ملایر نیز گفت: با توجه به تشدید نظارت‌ها بر صنوف مختلف به‌ویژه نانوایی‌ها پلمب واحدهای صنفی متخلف که الزامات بهداشتی پیشگیری و مقابله با کرونا را رعایت نمی‌کنند، به‌صورت جدی در دستور کار گشت‌های مشترک بازرسی با محوریت فرمانداری و حضور اداره صمت، اداره اماکن عمومی، مرکز بهداشت و اتاق اصناف شهرستان ملایر قرار گرفته است.
لیلا غفاری در حاشیه این بازدیدها افزود: در گشت‌های مشترک بازرسی دیروز از نانوایی‌های سطح شهر یک واحد نانوایی به‌دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب و به ۱۲ واحد دیگر تذکر و اخطار داده شد.
وی ادامه داد: علت توجه نکردن به مصوبه‌های ستاد مبارزه با کرونا شامل اقدامات کنترلی بهداشتی، استفاده نکردن از ماسک، درنظر نگرفتن فردی برای دریافت وجه نقد و نداشتن کارتخوان از جمله تخلفات در این نانوایی‌ها بود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ملایر افزود: همچنین در راستای جلوگیری از شیوع کرونا در واحدهای صنفی و رعایت مقررات پروتکل‌های بهداشتی از طرف ستاد مقابله با کرونا، به هر یک از واحدها از جمله گیم‌نت‌ها ابلاغ شده که ملزم به رعایت آن هستند.
مسئول امور بانوان فرمانداری ملایر نیز از تعدادی از مراکز بهداشتی و درمانی و آرایشگاه‌های زنانه سطح شهر بازدید داشت و به واحدهایی که پروتکل‌ها را رعایت نکرده بودند، تذکرات لازم را ارائه داد.
در گشت مشترک ویژه مقابله با کرونا که با حضور کارشناس بهداشت محیط صورت گرفت، فراهانی به‌طور میدانی و از نزدیک از داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، دندانپزشکی‌ها و داندانسازی‌ها، درمانگاه شبانه‌روزی، مطب پزشکان متخصص و عمومی و چند آرایشگاه‌های زنانه بازدید کرد و به اماکنی که از نظر بهداشتی و رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا، مشکل داشتند و ضعیف عمل کرده بودند، تذکر داد.
وی با اشاره به حاکم بودن شرایط حساس در این برهه زمانی، بر اهمیت فاصله‌گذاری اجتماعی، زدن ماسک، استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده و جلوگیری از تجمع بیماران و مراجعه‌کنندگان تأکید کرد.
مسئول امور بانوان فرمانداری ملایر خطاب به واحدها و اماکن متخلف گفت: در مرحله نخست بازدید، تذکرات و توصیه‌های لازم ارائه می‌شود اما در مراحل بعدی اگر همچنان پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده باشد، واحد متخلف پلمب خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com