تجلیل از محیط بانان استان در شرکت بتن صنعت بریس همدان پیام
 
 
يكشنبه - 31 تير 1397 - شماره 3245
 
امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  81033 تاریخ انتشار:  1396-05-21 - 05:45 تعداد بازدید:  89
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تجلیل از محیط بانان استان در شرکت بتن صنعت بریس

مادستان

به مناسبت روز محیط بان از مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و مسئولان مناطق حفاظت شده استان همدان توسط شرکت بتن صنعت بریس تجلیل شد.
 در این مراسم که با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، بهمن ایزدی فعال محیط زیست کشور، مدیران و کارکنان شرکت و مدیرکل و معاون حفاظت محیط زیست استان برگزار شد محیط بانان ارشد استان با اهدای لوح سپاس و تندیس مورد قدردانی قرار گرفتند. همچنین از سوی این شرکت 3 عنوان کتاب راهنمای گیاهان، پرندگان و ردپای جانوران به محیط بانان اهدا گردید.
مدیرعامل شرکت بتن بریس در این مراسم بیان کرد: این تصور که صنعت در مقابل محیط زیست است، اشتباه می باشد، زیرا صنعت می تواند راهگشای محیط زیست و محیط زیست هم راهنمای صنعت باشد.
حسین میرابیان گفت: این مراسم برگزار شد تا از محیط بانان قدردانی کنیم زیرا محیط بانان سرمایه های شریف جامعه ما هستند و دستشان را به گرمی می فشاریم.
وی با اشاره به حضور دکتر مجذوبی، رئیس بنیاد نخبگان استان در مراسم اضافه کرد: می خواهیم صنعت را به محیط زیست و محیط زیست را به بنیاد نخبگان گره بزنیم و هر سه برای تحقق جامعه زیبا و عاری از هرگونه آلودگی تلاش کنیم.
قائم مقام شرکت بتن صنعت بریس نیز گفت: تلاش های صادقانه محیط بانان، ما را برآن داشت که به مناسبت سالروز ملی و جهانی محیط بان، از آنها قدردانی کنیم.
آرش میرابیان ادامه داد: این شرکت برای دستیابی به تندیس صنعت سبز کشور تلاش می کند و اقدامات متعددی در راستای کمک به حفظ محیط زیست در شرکت صورت گرفته است و در راستای رسیدن به استانداردهای بین المللی فعال هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد کشور ایران به شاخص های بین المللی محیط زیست دست یابد و ارزش اقدامات حافظان طبیعت در جامعه شناخته شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز اظهار کرد: هر روز مسائل مبتلا به محیط زیست پیچیده تر می شود و با تهدیدات گوناگونی در این حوزه مواجه هستیم و تاکنون نتوانسته ایم اسباب و عوامل نگهبانی از این میراث را فراهم کنیم.
محمد رضا محمدی با اشاره به وجود آلودگی های ناشی از فعالیت انسان گفت: آلودگی هوا، خاک، آب ، تشعشع، نور، صوت و سیما و منظر ناشی از فعالیت های انسانی است که می طلبد با آگاهی بخشی این آلودگی ها را به حداقل برسانیم زیرا نقاط ضعف جدی و عمیق در حوزه محیط زیست ناشی از اطلاع رسانی نکردن کافی است.
وی با اشاره به روز جهانی و ملی محیط بان بیان کرد: امروز حفاظت از آنچه از طبیعت برای ما مانده است، دوچندان شده و باید برای تداوم حیات، حافظ تنوع زیستی باشیم.
وی ادامه داد: 3 هزار محیط بان در کشور فعالیت می کند و در ازای هر 40 هزار هکتار مساحت، یک محیط بان مسئولیت حفاظت از عرصه های طبیعی را در کشور به عهده دارد که این مسئولیت 10 برابر میزان استاندارد جهانی است لذا شرایط مناسبی از لحاظ سختی کار و تامین حداقل ها برای محیط بانان وجود ندارد و علی رغم فعالیت های خوبی که در دولت یازدهم صورت گرفته است، با خلا های قانونی گوناگونی در این حوزه مواجه هستیم که امیدوارم لایحه حمایت از محیط بانان بخشی از این خلا ها را پر کند.
وی با بیان اینکه 119 شهید محیط بان از جانفشانی محیط بانان کشور بوده است افزود: جایگاه و وضعیت معیشت محیط بانان باید برای آنان که در راه حفاظت از امانت های الهی با جانشان بازی می کنند، بهبود یابد و بی رحمی است که این جانفشانی ها را نادیده بگیریم و بد رفتاری با طبیعت را تداوم دهیم.
بهمن ایزدی، فعال محیط زیست نیز با قدردانی از صنعت استان برای برگزاری مراسم تجلیل از محیط بانان گفت: میزبان این برنامه سازمان حفاظت محیط زیست نیست و این نکته بسیار مهمی است زیرا باید به سمتی حرکت کنیم که مردم و صنعت، از حافظان طبیعت قدردانی کنند و قدردان مواهب طبیعی باشند.
وی ابراز امیدواری کرد در سال های آتی نیز بخش صنعت وظیفه تجلیل از محیط بانان را به عهده بگیرد و این الگو سازی در سراسر کشور انجام شود.
وی درپایان سخنانش گفت: با وجود تنگناهای مالی در سازمان حفاظت محیط زیست، بر عاشقان طبیعت است که با همدلی تنگناهای محیط زیست را برطرف کنند.
گفتنی است در این مراسم مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان و محیط بانان از بخش های گوناگون شرکت بتن صنعت بریس بازدید کردند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com