ضرورت تلاش مضاعف برای تحقق مصوبات سفر رئیس‌جمهوری در نهاوند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

Today : Mon, February 6, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125627 تاریخ انتشار:  1401-05-20 - 13:15 تعداد بازدید:  89
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ضرورت تلاش مضاعف برای تحقق مصوبات سفر رئیس‌جمهوری در نهاوند

مادستان


 نهاوند-معصومه کمالوند-خبرنگار همدان پیام: فرماندار نهاوند درباره‌ سهم این شهرستان در جریان سفر ریاست جمهوری از اختصاص ۳۲۷ میلیارد تومان اعتبار با اولویت پروژه‌هایی با پیشرفت بیش از ۵۰ درصد خبرداد که با تلاش مسئولان، نماینده مردم نهاوند در مجلس، استاندار و مجموعه شهرستان محقق شده است.
 ضرغام احمدوند همچنین میزبانی دو وزیر و سه معاون وزیر در این سفر را خاص نهاوند دانست که می‌توان از آن به‌عنوان یک برگ برنده یا نویدبخش تسریع در پیش رفتن مصوبات مطرح‌شده یاد کرد.
اعتبارات و مصوبات این سفر شامل حوزه ورزش و جوانان، راههای ارتباطی، بهداشت و درمان، کشاورزی و غیره است و برای مشکلات دیگر شهرستان ازجمله سد گرین و نهر شعبان نیز مکاتبات مستقلی با حضور نماینده نهاوند با وزرا و معاون اول رئیس‌جمهوری انجام‌شده‌است که این موارد از اعتبارات شهرستان جدا عنوان‌شده است. مواردی که در این سفر مطرح و یا از آن بازدید شد ازجمله اولویت‌های مهم شهرستان است که سال‌هاست در بخش‌های بهداشت و درمان، راه، مدیریت آب و حوزه کشاورزی و زیرمجموعه‌های آن از جانب مردم مطالبه می‌شود.
عمده این مسائل در بخش بهداشت و درمان و راه‌های شهرستان است که ضرورت اجرایی شدن آنها حتی در همین فصل کاری همم حتی تعهدی مهم است.
حوزه بهداشت و درمان که معاون وزیر بهداشت هم در این سفر از نزدیک با برخی از مشکلات آن آشنا شد و بیماران به سبب وجود این مشکلات رنجی مضاعف بر بیماری را تحمل می‌کنند، بسیار است که از جمله آن نبود سیستم سرمایشی در تابستان تا جایی که همراه بیمار مجبور می‌شود با خود پنکه به اتاق بیمار ببرد تا سیستم گرمایشی در زمستان و آسانسوری که بیمار پس از انجام عمل یا کهولت سن باید سه‌طبقه را از طریق پله‌ها طی کند است. تجهیزاتی که شاید به‌ظاهر به نظر نیاید اما عملاً موجب ناراحتی بیماران و شهروندان شده است.
موضوع کمبود محسوس پزشک از عمومی گرفته تا کودکان و تخصصی در برخی بخش‌های پر مراجعه، از دیگر مشکلاتی است که سال‌هاست حوزه بهداشت و درمان نهاوند با آن دست‌به‌گریبان است.
از دیگر مشکلات مطرح‌شده بحث راههای شهرستان است. به دلیل گردشگری بودن این شهرستان و به تبع افزایش ترددها و مسافران عبوری از این شهرستان، با وجود محورهای حادثه‌خیز که باید سال‌ها پیش این ایمن‌سازی حتی آسفالت انجام می‌شد سالانه شاهد مرگ بسیاری از جوانان و نان‌آوران خانواده‌ها در این محورها هستیم، و هنوز هنوز اندر خم یک روشنایی در یک محور پرتردد گردشگری باشیم.
موضوع مدیریت منابع آب هم که حالا به یک چالش در شهرستان تبدیل‌شده‌است نیاز است که با اولویتی بیشتر مورد بررسی و مدیریت قرار گرفته و رفع مشکل شود چراکه آینده جالبی از ادامه این مشکل دیده نمی‌شود.
درنهایت اینکه جذب اعتبارات و اجرایی شدن مصوبات سفر ریاست جمهوری موضوعی نیست که به‌راحتی از آن گذشت و به فرصت‌های بعد موکول شود، چراکه مطالبات مطرح‌شده برای نهاوند خواسته‌های استراتژیکی محسوب می‌شود که نباید به‌راحتی در اجرا و تحقق آن فاصله ایجاد شود.
حالا که به گفته فرماندار حضور دو وزیر و سه معاون وزیر در جریان این سفر یک امتیاز برای شهرستان بود باید مدیران تلاش کنند به‌دوراز حواشی‌ها این مزیت را به فرصت‌های زنده‌ای تبدیل کنند که جهشی در رشد چرخ متوقف‌شده‌ شهرستان که سال‌هاست برای حرکت دادن آن لنگ مانده‌ایم، باشد.
باید بار گلایه‌ها را بست و برای خدمتگذاری واقعی کار کرد و به عمل ثابت کرد که کسی خادم مردم است که از میز مدیریتی خود به نفع مردم بهره‌برداری کند..

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com