كارگران مشغول ورزشند! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 2 ارديبهشت 1403

Today : Sun, April 21, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73429 تاریخ انتشار:  1395-06-17 - 05:45 تعداد بازدید:  6288
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گزارش همدان‌پيام از سير تا پياز ورزش كارگري
كارگران مشغول ورزشند!

مادستان

  ميان اين همه هياهوي خبري و لابه‌لاي حجم گسترده تيترهاي ورزشي كه عمدتاً (بخوانيد طبيعتاً) بايد به فوتبال اختصاص داده شود و بعضاً اگر خوش‌بينانه نگاه كنيم شايد كشتي و واليبال هم بتوانند جايي براي خود در صفحات ورزشي روزنامه‌ها دست و پا كنند، منصفانه نيست اگر به حوزه‌هاي پرظرفيت در ورزش پرداخته نشود. بد نيست بپردازيم به "ورزش كارگري" با 40 ميليون مخاطب به گفته رئيس اين فدراسيون ورزشي!
به گزارش خبرنگار ما، ورزش کارگری در كشور با اين تعداد مخاطب موجب ایجاد نشاط و شادابی جامعه کارگری می‌شود و به دنبال آن موجب بهره‌وری بیشتر نیروی کار و در نتیجه رونق اقتصاد می‌شود. از سويي مثل روز روشن است كه بهره‌وری نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد که اين مقوله محقق نمي‌شود مگر با ورزش و نشاط.
ماده 154 قانون کار با موظف كردن کارفرمایان به توجه به ورزش جامعه کار و تلاش برای ساخت مجموعه‌های ورزشی و هزینه در حوزه ورزش و برگزاری مسابقات برای قشر زحمتکش کشور، بزرگترین بستر را برای ورزش جامعه کار و تلاش کشور ایجاد کرده است.
كارشناسان حوزه ورزش، داشتن جامعه فعال، کارآمد و با نشاط از طریق پرداختن به ورزش و فعالیت بدنی مناسب، به منظور بهبود کیفیت زندگی، رسیدن به استانداردهای مطلوب زندگی و افزایش بهره‌وری جامعه کار را چشم‌انداز ورزش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مي‌دانند و بر همين مبناست كه بايد بيش از پيش به ورزش كارگري بها داد.
 همدان و ظرفيت مناسب در ورزش كارگري
اگرچه در برخي استان‌ها ورزش كارگري اوضاع خوشي ندارد و صداي اعتراض خيلي‌ها در شهرهايي چون ساري به گوش مسئولان فدراسيون رسيده است اما در برخي مناطق چون همدان مي‌توان به وضعيت ورزش كارگري نمره قبولي داد. از آن جهت كه ورزش كارگري با برخورداري از زيرساخت‌هاي مناسب، گام بلندي در جهت پيشرفت و اعتلاي اين حوزه برداشته است.
رئيس هيأت ورزش كارگري استان همدان در اين خصوص به خبرنگار ما گفت: ورزش كارگران از سال‌هاي دور و حتي پیش از انقلاب شكوهمند اسلامي پويا بوده و در سال‌هاي اخير خيلي وسيع و گسترده فعاليت‌هاي خود را به منصه ظهور گذاشته است.
ناصر سيفي بیان كرد: كارگران در واحدهاي كارگري فعاليت چند ساعته و تمام وقت دارند و نگاه كلي ورزش كارگري به پر كردن اوقات فراغت و ايجاد انگيزه ميان اين قشر است.
وي با بيان اينكه ورزش كارگري در كشور داراي امكانات خوبي است، تأكيد كرد: ورزش كارگران همدان داراي 2 مجموعه است كه شامل استخر، زمين چمن، سال‌هاي مجهز و استاندارد و... است. در ملاير هم 2 مجموعه ورزشي متعلق به ورزش كارگران است و به تازگي در بهار و تويسركان مجموعه ورزشي احداث شده كه تا پايان سال مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.
 تأكيد وزارت تعاون بر پر كردن اوقات فراغت
رئيس مجموعه ورزشي كارگران همدان با بيان اينكه تأكيد وزارت تعاون بر پر كردن اوقات فراغت قشر كارگري است، افزود: ما به ورزش همگاني توجه ويژه‌اي داريم و در كنار آن براي انگيزه بيشتر مسابقات قهرماني هم رواج دارد.
وي بیان كرد: در سال‌هاي اخير فدراسيون ورزش كارگري تشكيل شد و در شهرستان‌ها نيز هيأت‌هاي ورزش كارگري شكل گرفت تا كارها با جديت بيشتري پيگيري شود.
سيفي ادامه داد: مسابقات انتخابي و اعزام تيم‌ها در اولويت كاري ما قرار دارد. سال گذشته 22 مورد اعزام داشتيم كه از جمله آن‌ها مي‌توان به كوهنوردي آقايان و بانوان به كرمان، كشتي آزاد به كاشان، آمادگي جسماني به سيرجان، جودو به زنجان و واليبال ساحلي آقايان اشاره كرد.
به گفته سيفي؛ سال گذشته تيم فوتسال شركت شيشه همدان قهرمان كشور در دسته دوم مسابقات كارگري كشور شد و امسال براي حضور در ليگ يك كارگران كشور آماده مي‌شود.
رئيس هيأت ورزش كارگري استان همدان با اشاره به اينكه واحدهاي كارگري در مجموعه ورزشي تمرين دارند، گفت: توجه ما به فعاليت ورزشي خانواده خود كارگران معطوف است و در اين زمينه بيشتر به دانش‌آموزان و فرزندان اين قشر توجه داريم. تابستان امسال هزار و 800 نفر از اعضاي خانواده كارگري در رشته‌هاي مختلف مثل فوتبال، ژيمناستيك و ... ثبت نام داشتيم.
 هزينه پایين، كيفيت بالا
سيفي با اشاره به اينكه كلاس‌هاي ورزشي ما با كمترين هزينه و در كيفيتي بالا با حضور بهترين مربيان رشته‌هاي ورزشي برگزار مي‌شود، بیان كرد: در خصوص ورزشكاران سازمان يافته اين هيأت نمي‌توان آمار دقيق داد. ما مثل ورزش دانش‌آموزي و ورزش دانشگاهي صنفي هستيم، اما شايد بتوان گفت بيش از 6 هزار نفر ورزشكار درگير داريم.
رئيس مجموعه ورزشي كارگران همدان با اشاره به مشكلات اين حوزه گفت: ما مشكل خاصي نداريم اما عمده دغدغه ما و هیأت‌هاي ورزشي مسأله مالي است. با درآمدزايي از امكانات و زيرساخت‎هاي خود برنامه‌ها را به اجرا مي‌گذاريم. البته درآمدي كه داريم كفاف هزينه‌هاي تعمير و نگهداري مجموعه‌ها را نمي‌دهد، با اينكه بايد هزينه‌هاي اعزام تيم‌ها را هم در نظر داشت. براي اداره مجموعه‌ها و اعزام تيم‌ها هزينه‌هاي زيادي نياز داريم اما سعي مي‌كنيم بدون دغدغه كار خود را پيش ببريم.
وي در ادامه با بيان اينكه یکی از سیاست‌های راهبردی وزارت ‌کار ایجاد مراکز خدمات ورزشی کارگران است‌، گفت: هم اکنون 2 مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران در شهرستان همدان ‌دارای امکانات سالن‌های ورزشی چند منظوره‌، زمین فوتبال چمن و استخر سرپوشیده است و به کارگران خدمات ارائه می‌دهند.
سيفي در پايان با بيان اينكه ورزش به پیشگیری بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی کمک می‌کند و در ورزش هرچه هزینه کنیم در اصل سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، بیان كرد: توسعه فعالیت‌های ورزشی، افزایش همبستگی اجتماعی محیط‌های کارگری و شادابی این مراکز را به دنبال خواهد داشت.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com