1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) گلزار شهدای روستای باباپیرعلی تویسرکان مجهز به انرژی خورشیدی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 9 مهر 1402

Today : Sun, October 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130976 تاریخ انتشار:  1401-12-22 - 13:32 تعداد بازدید:  239
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گلزار شهدای روستای باباپیرعلی تویسرکان مجهز به انرژی خورشیدی

مادستان


 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تویسرکان از تجهیز گلزار شهدای روستای باباپیرعلی با اعتبار ۵۰ میلیون تومان به سیستم انرژی خورشیدی به عنوان نخستین گلزار مجهز به این سیستم در کشور خبر داد.

محمد داوری از برقراری مستمری برای جانبازان دهک یک تا 3 این شهرستان و همچنین انجام اقدامات لازم برای دهک های 4، 5 و 6 خبر داد و اظهار کرد: در سالجاری احراز جانبازی برای شرکت در کمیسیون حق پرستاری و درصد اشتغال برای ۵۰ نفر توسط این مرکز ثبت شده است.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد یکساله بنیاد شهید تویسرکان مطرح کرد: ۲۹۰۰ مورد خدمات در حیطه مشاوره و مددکاری به جامعه هدف تویسرکان شامل خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان ارائه و در سیستم سجایا ثبت شده‌است.

داوری از دیگر خدمات این مرکز طی یکسال جاری به ثبت حالت اشتغال ۱۱ نفر از جانبازان بالای ۲۵ درصد، اصلاح هویت و آدرس خانواده‌ها، استعلام و ثبت مدارک برقراری کمک معیشت برای ۹ نفر از فرزندان شهدا و ۱۵ نفر جانباز زیر ۲۵ درصد در سامانه سجایا و انجام کارهای پاداش پایان خدمت جانبازان در قید حیات و متوفی به تعداد ۸۹ مورد اشاره کرد.

وی در ادامه پایش سلامت ۶۰۰ نفر از والدین، همسران شهدا و جانبازان، تشکیل پرونده برای ۶۵ خانواده جانباز برای شرکت در کمیسیون ماده ۲2و ۲6، برگزاری یک دوره کمیسیون مشاوره برای ۸۵ نفر از ایثارگران، واریز ۱۳۰ میلیون تومان هزینه دندانپزشکی، عینک و تجهیزات پزشکی برای خانواده‌های شهدا و جانبازان را از دیگر اقدامات بنیاد شهید نام برد.

داوری در ادامه به برگزاری اردوی یک روزه ویژه جانبازان قطع نخاع و شیمیایی شدید و متوسط و تک چشم و ویزیت ۷۰ نفر از اعضای خانواده شهدا و جانبازان توسط پزشکان متخصص اشاره کرد و گفت: در شهرستان تویسرکان ۹۰ گلزار شهدا و ۷۰۸ مزار شهید وجود دارد که به طور کامل ساماندهی شده‌اند و اصلاح و تعمیر طبق برنامه اولویت‌بندی توسط دستگاه مجری در حال انجام است.

وی از تجهیز گلزار شهدای روستای باباپیرعلی با اعتبار ۵۰ میلیون تومان به سیستم انرژی خورشیدی به عنوان نخستین گلزار مجهز به این سیستم در کشور خبر داد و یادآور شد: مبلغ ۲۸ میلیون تومان هزینه این کار از محل اعتبار داخلی بنیاد شهید و بقیه هزینه توسط تیموری، مخترع طرح «سنگ قبر خورشیدی» پرداخت شده‌است.

داوری در ادامه از برگزاری بیش از ۶۰ یادواره شهید در سالجاری با همکاری سپاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد و بیان کرد: روستای جعفریه ۲۲ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌است که هر سال یادواره شهدا در ۲۲ اسفندماه، سالروز تأسیس بنیاد شهید در این روستا برگزار می‌شود.

وی به تعویض و تعمیر بیش از ۵۰ یادمان و تابلوی شهدای شهر و روستا اشاره کرد و اشتغالزایی برای جامعه هدف را از مهمترین برنامه‌های بنیاد شهید نام برد و گفت: امسال از سفر ریاست جمهوری به استان همدان مبلغ ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون‌تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۶ به بنیاد شهید تویسرکان اختصاص یافت.

رئیس بنیاد شهید شهرستان تویسرکان با اشاره به اینکه ۷۶ نفر از بنیاد شهید تویسرکان برای دریافت این تسهیلات به بانک معرفی شدند، افزود: تاکنون به ۱۶ نفر از متقاضیان مبلغ 2 میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شده‌است.

وی با اشاره به پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به 4نفر از محل اعتبارات مشاغل خانگی خاطرنشان کرد: مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان نیز از محل اعتبار بنیاد شهید برای یک نفر در بانک‌توسعه و تعاون داریم که در مرحله پرداخت است.

داوری پرداخت ۴۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به ۲۲ نفر، 8 مورد تسهیلات خرید کالا به مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان، 6 مورد تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ ۱۲۵ میلیون تومان و ۵۵ مورد تسهیلات اعتباری به مبلغ ۳۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از دیگر خدمات بنیاد شهید طی سالجاری عنوان کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com