توسعه شهرستان و رضایت مردم هدف است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 26 تير 1403

Today : Tue, July 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138060 تاریخ انتشار:  1403-03-07 - 11:48 تعداد بازدید:  107
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده مردم نهاوند در مجلس:
توسعه شهرستان و رضایت مردم هدف است

نویسنده : معصومه کمالوند

مادستان


 با ۱۸هزار و ۴۴۶ رای در سبد انتخابش، به‌عنوان بالاترین رأی اعتماد ، مردم او را به‌عنوان نماینده وکیل‌شان در مجلس دوازدهم انتخاب و راهی خانه ملت کردند.

 به نوعی یک پدیده محسوب می‌شد، بدون حمایت هرگونه لیست و جناح خاصی، صندلی وکالت مردم نهاوند در مجلس دوازدهم را صاحب شد.

 یک شهرستان و بارهای بسیار بر زمین مانده و کارهای نیمه‌راه رفته و وعده‌های نیمه جان و البته انتظارات و خواسته‌های بسیاری که در مجموع به سبدی با بالاترین رأی برای علیرضا نثاری شد تا راهی مجلسی شود که به مردم وعده عمل داده است.

او در شعارهای انتخاباتی‌اش کلیشه ای با مردم سخن نگفت و مستقیم اصل مطلب را رساند و گفت تلاشم این است که بیشتر کار کنم و رضایت مردم را مهم و اولویت دانست، اگر چه پیش از این نثاری با اقدامات مثبتش در بنیاد مسکن و پیش‌رو بودن نهاوند در حوزه مقاوم‌سازی مسکن و اقدامات انجام شده با کسب رتبه نخست کشوری، توانمندی‌اش را ثابت کرده است اما این بار راهی پر پیچ وخم و دشوار آن هم به سبب تعدد مطالبات و گره‌های در هم پیچیده توسعه در نهاوند را پیش روی دارد.

جزئیات سبد آرای نثاری او را مبرا از هر گونه بدهی به احزاب و سیاسیون کرده است، از همین رو بهتر از هر دوره‌ای می‌تواند بدون تسویه‌های سیاسی کارش را آغاز و پیش ببرد.

اگر چه شناختش به داشته‌ها و نیازمندی‌ها آن هم نه سطحی و گذرا بلکه به سبب حضور فعال و مؤثرش در شهرستان، امیدوارکننده است و برهمین اساس هم او بدون حاشیه و گم کردن خودش در هیاهوی آغاز مأموریتش پس از پایان و تأیید انتخابش، دیدار و برنامه‌ها و مطالبه‌گری‌هایش با نمایندگان استان، وزرا و معاونان و مسئولان کشوری آغاز کرده است.

در کنار انجام دیدارهای مهمی که با وزیران بهداشت، جهادکشاورزی، ‌مسکن و شهرسازی، علوم، صمت و... داشته و همراه آن ضمیمه‌ای از مطالبات مهم بر زمین مانده شهرستان مطرح شده است، دعوت از ۲ معاون وزیر جهاد برای بررسی حوزه‌های کشاورزی و دامی در خرداد ماه برای حضور در شهرستان دیده می‌شود.

 فقط توسعه شهرستان و رضایت مردم را می‌بینم

حواشی همیشه هست و شاید قابل حذف هم نباشد اما نثاری می تواند با توجه به رفتار و نوع سیاستی که پیش گرفته است، جان این حواشی را بگیرد یا حداقل در صحنه سیاسی و اجرایی نهاوند پس از چندین دهه، آن به حداقل یا نفس‌هایش را به شماره بیندازد!

او پیش از آغاز به‌کار رسمی‌اش، بارها مخاطب حواشی شهرستان قرار گرفت، اما تلاش‌های مهره‌های سوخته سیاسی شهرستان و برخی مدیران ناکارآمد که بواسطه لابی و سفارش روی کار آمده‌اند، برای وصله زدن میز آینده پست‌هایشان را با توجهی‌هایش ناموفق و ناک‌اوت کرد.

 به اصل نظارت معتقدم

علیرضا نثاری می‌گوید؛ بر این اصل که مجلس وظیفه‌اش قانون‌گذاری و نظارت است، معتقد و پایبندم و در حمایت و کمک به توسعه شهرستان و جبران عقب‌افتادگی‌ها همه را موظف به پای‌کار بودن می‌دانم، و نظارت بر عملکرد و خروجی اقدامات دستگاه‌ها برایم اولویت دارد و مهم است.

وی برنامه محوری و عمل‌گرایی در شهرستان را به‌دلیل توجه و اهمیت توسعه شهرستان مهم می‌داند و می‌گوید؛ انرژی و وقتی که مسئولان  برای شهرستان و تحقق اهداف و وظایف‌شان برایم مهم است اینکه ببینند کجای کار قرار دارند برای شهرستان چه اقداماتی شده و کجا نیاز به حمایت نماینده دارند و بنده هم برای حمایت و توسعه شهرستان گوش به زنگ‌ تعامل مدیران هستم.

 در انتخابات شعار خاصی نداشتم

نماینده مردم نهاوند در مجلس دوازدهم می‌گوید؛ زیرا مشکلات و مطالبات مردم در نهاوند فراتر از شعار و وعده بوده است و هست مبنای کارم را عمل‌گرایی اعلام کردم.
برنامه مداری برایم مهم است معتقدم باید برای رسیدن به هر هدفی باید برنامه‌ریزی با قابلیت تحقق و مدون داشت .

ملاقات‌هایی با وزرای مختلف از جمله راه جهاد علوم‌بهداشت ، سازمان منابع طبیعی و جنگل‌داری، برنامه بودجه کشور، معاونان وزیرراه، وزیر صمت و معاونان ، معاون حقوقی رئیس‌جمهور ، رئیس بنیاد مسکن کشور، کمیته امداد کشور ، بنیاد شهید کشور، داشته‌ام هر کدام لیستی از مطالبات شهرستان را ارائه و رایزنی کرده‌ام.

 بسته پیشنهادی تسهیلاتی برای بافت فرسوده نهاوند

از جمله آن پیگیری جذب اعتبارات برای پروژه‌های راه از جمله نهاوند3راهی کنگاور که با توجه به گفته پیمانکار پروژه بدون اعتبار مانده و با رایزنی‌هایی که با وزیر راه و شرکت زیرساخت کشور انجام شده پروژه فعال و جذب اعتبارات هم در حال انجام است.

همچنین برای ۱۲محور مواصلاتی در شهرستان در دیدار با وزیر راه و شهرسازی به همراه پیشنهاد اختصاص بسته پیشنهادی تسهیلاتی با نرخ سود اندک برای شهر نهاوند با توجه به بافت فرسوده و قدیمی آن، تأمین زیرساخت‌ها در شهرک امیرکبیر (مسکن ملی) که در حال اجرا است، مطرح شده است.

نثاری در حوزه راه همچنین از پیگیری تخصیص اعتبارات برای ادامه پروژه ساماندهی محور نهاوند گیان با توجه به گردشگری بودن مسیر و ضرورت توجه ویژه به این محور خبرداد.

البته پروژه ساماندهی ایستگاه قطار فیروزان وپروژه فراموش شده آنتنی شهرک حیدری نهاوند و راه‌اندازی سایت عرضه بلیت، به همراه تلاش و رایزنی برای جذب ۷۰ میلیارد تومان قیر اعتباری برای آسفالت معابر روستاهای شهرستان از دیگر مطالبات مطرح شده است.

 دیدار با وزیر علوم

در ادامه نثاری با وزیر علوم هم در این مدت دیدار داشته و پیگیری برای مستقل شدن دانشگاه نهاوند تعریف ۱۸مورد مطالبه و افزایش کدرشته در مقاطع کارشناسی، ارشد ودکتری ، اختصاص امکانات و تجهیزات زیرساخت‌ها از جمله خوابگاه متأهلان، آزمایشگاه، هیأت علمی نیروی انسانی، رشته کارشناسی ناپیوسته و... مطرح کرده است

 گشنیز نهاوند در جایگاه واقعی اش

وی در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی از تلاش و پیگیری برای ثبت جهانی گشنیز نهاوند ، جذب اعتبارات برای ساماندهی نهرهای سنتی کشاورزی، ساماندهی کیفیت توزیع کودهای شیمایی و کشاورزی، تعریف تسهیلات برای توسعه و ایجاد صنایع تبدیلی هم مطالبه کرده است.

 کارخانه مهرگان به چرخه راه اندازی بازگردد

اما کارخانه قند مهرگان که ۵سال از کلنگ‌زنی آن می‌گذرد هم از دیگر مطالبات و موضوعات مطرح شده نثاری است که در دیدار با وزیر جهاد که در حد حصارکشی باقی ماند با توجه نیاز شهرستان و میزان بالای سطح زیر کشت و تولید محصول چغندر در شهرستان و مشکلاتی که کشاورزان برای فروش این محصول دارند، داشته است.

 ۴۴ میلیارد برای حوزه بهداشت در دیدار نخست با وزیر بهداشت

نثاری در دیدار نخست با بهداشت و درمان از جذب بیش از ۴۴ میلیارد تومان برای حوزه بهداشت و درمان شهرستان و گرفتن تجهیزات بیمارستانی از جمله دستور 2 دستگاه آمبولانس، موتور لانس و... خبر می‌دهد.

 مرکز تخصصی شبانه‌روزی برای فیروزان

اما وی در پیگیری‌هاش برای بیمارستان ۷۰ تختخوابی برای شهر فیروزان به پیشنهاد ایجاد مرکز تخصصی منتخب شبانه‌روزی با حضور ۴ متخصص و مجهز به امکانات  بستری ۲۴ساعت رسید که مورد موافقت هم قرار گرفت. در کنار این دیدارها برای جذب تحهیزات بیمارستان برای علیمرادیان و قدوسی هم رایزنی‌هایی دیده می‌شود.

 شهرک صنعتی ۷۰ درصد آن تعطیل است

نماینده نهاوند در مجلس دوازدهم در دیدار با وزیر صمت درباره بهره‌برداری از معدن دولومیت نهاوند و اینکه از ۳۲ واحد در شهرک صنعتی در استان که یک واحد در نهاوند است اما ۷۰ درصد آن تعطیل است، سخن گفته همچنین در دیدار با معاون شهرک‌های صنعتی وزیر صمت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان درباره راه‌اندازی مبل و منبت دهفول و رونق هم پیگیری‌هایی انجام شده است.

 طرح هدف گردشگری برای فارسبان

نثاری در ادامه دیدارهایش که در مدت حداقل 5/1 ماه اخیر پس از پایان انتخابات مجلس انجام داده است، در دیدار با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تخصیص اعتبارات اجرای اسفالت معابر بهسازی روستاها و مشکلات زیر ساختی طرح نهضت ملی مسکن نهاوند، اجرای طرح گردشگری فارسبان به‌عنوان روستای هدف گردشگری، روستای دهفول بعنوان پایلوت مبل و منبت شهرستان و گوشه بدیع‌الزمان پایلوت اماکن مذهبی رایزنی و توافق هایی را به همراه داشته است.

 اتمام حجت را همین نخست می‌گوییم

اما نثاری درباره حمایتش از مدیران و اقدامات انجام شده در شهرستان هم می‌گوید؛ هر مدیری برای توسعه شهرستان کار کند و توانمندی‌اش را عملاً آن هم با رضایت مردم ثابت کند حمایت می‌کنیم و تمام قد کنارش خواهیم ایستاد.

 رضایت مردم مهم است

وی در نهایت می‌گوید؛ در هر دوره ای مسئولینی بوده‌اند که تلاش کرده و به مردم خدمت کرده‌اند و آنچه در حد وسع و توانشان بوده پیگیری کرده و حالا یا به نتیجه رسانده یا تا مسیری کار را پیش برده‌اند، هر اقدامی بوده ما معتقدیم مکمل هم خواهیم بود و یقیناً مردم بهترین ناظران و قضاوت‌کنندگان به‌عنوان ولی نعمت هستند و رضایت آنها بهترین تعیین‌کننده و قاضی خواهد بود.

 تغییرات مدیریتی و عزل و نصب‌ها

اما در تغییرات مدیریتی معتقدم که اعمال نظر در اجرای تغییر برای مدیران دستگاه‌ها با سوابق موفق و براساس توانمندی‌ها خواهد بود، نه لابی و سفارش!

حمایت هم می‌کنیم تغییرات خوب است چه بهتر که مدیر موفق و سوابق اجرایی‌اش پیش از خودش سخن بگوید یقیناً هم از انتخاب‌های دولت در این حوزه حمایت می‌کنیم البته به‌شرط رضایت مردم و تجربیات و سوابق مدیریتی قابل دفاع.

اما خودم به طور مستقیم اعتقادی به دخالت در عزل و نصب‌ها ندارم مدیری که ضعیف باشد باید پیش از ورود بنده استاندار یا فرماندار با توجه به نظارت بر عملکرد مدیران دولت به‌عنوان نمایندگان ارشد در استان و شهرستان اقدام می‌کنند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com