1397-11-171397-11-27bool(false) 1397-11-171397-11-27bool(false) برگزاری بیستمین جشنواره خيّرين مدرسه‌ساز در تيرماه همدان پیام
 
 
جمعه - 26 بهمن 1397 - شماره 3413
 
امروز : شنبه ، 27 بهمن 1397

Today : Sat, February 16, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84442 تاریخ انتشار:  1397-03-27 - 05:45 تعداد بازدید:  132
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خبر داد
برگزاری بیستمین جشنواره خيّرين مدرسه‌ساز در تيرماه

نویسنده : مهسا پاشايي

مادستان

بیستمین جشنواره خيّرين مدرسه‌سازاستان همدان، 6 تيرماه در مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود.
در همین رابطه با فرزاد تيموري، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت و گو  کردیم که در ادامه ماحصل آن را می خوانید.
 چه تعداد خیر در استان همدان داریم؟
در طی این سالها 861 خير مدرسه‌ساز در سطح استان داشتيم كه 191 نفر از اين خيرين فقط در باب مدرسه‌سازي فعاليت كردند و مابقي خيرين نیز با اهداي زمين، مستغلات و مصالح به مدرسه‌سازي كمك كرده‌اند و تعداد 3 هزار و 300 نفر از فرهنگيان استان نیز ماهانه مبلغي از حقوق خود را براي مدرسه‌سازي اختصاص دادند.
از سال 1377 تا الان كه بحث جشنواره‌هاي خيرين آغاز شده 267 پروژه در قالب هزار و 598 كلاس درس و اتاق، با زيربناي 182 هزار و 137 مترمربع توسط خيرين محترم مدرسه‌ساز استان به صورت خيري و مشاركتي ساخته شده و تحويل آموزش‌وپرورش شده است.
خیران سال گذشته چه مبلغی را تعهد کردند و چه میزان از تعهدات آنها تحقق یافته است؟
ميزان تعهداتي كه خيرين ما در طي اين 20 جشنواره داشته‌اند، بالغ بر 213 ميليارد تومان هست كه از اين مبلغ 128 ميليارد تومان تحقق يافته است و مابقي هم پروژه‌هايي هستند كه در حال احداث است و در سال 77، تعهدات خيرين حدود 571 ميليون تومان بود و خوشبختانه در جشنواره نوزدهم در سال 96 به 26 ميليارد تومان رسيد و اميدواريم در سالجاري جمع تعهدات ما در سطح استان رقمي بالاتر از اين 26 ميليارد تومان باشد.
 در حال حاضر بیشترین نیاز مدارس استان که نیاز به حمایت خیران دارد، چیست؟
در تمامي زمينه‌ها ما نياز داريم در بحث احداث مدارس كه نياز به ورود خيرين است همچنین خیرین می‌توانند در بحث تخريب يا بازسازي، الحاق فضاهاي جنبي و یا حتی در بحث تجهیز مدارس ما را كمك كنند.
 تفاوت جشنواره امسال با سالهای گذشته چیست و به نظر شما برگزاری این جشنواره در جذب کمک‌های مردمی و خیرین به چه میزان اثرگذار است؟
جشنواره امسال با رويكرد «تكريم از نيك‌انديشان جوان» است. امیدوارم بتوانيم هر چه بیشتر مشاركت خيرين جوان را داشته باشيم. الان حدوداً 40 درصد مدارس كه در سطح كشور در حال استفاده آموزش‌وپرورش است توسط خيرين مدرسه‌ساز ساخته شده است در استان ما هم به همين شكل است و ان‌شاءا... با توجه به اينكه امسال بيستمين جشنواره است، بتوانيم مشاركت هرچه بيشتر خيرين محترم را در بحث امر مقدس مدرسه‌سازي داشته باشيم.
 از ابتدای برگزاری جشنواره تاکنون چه مبلغی جمع‌آوری و با این مبلغ چه تعداد مدرسه ساخته شده است؟
تاکنون با جمع‌بندي صورت گرفته از مناطق 19 گانه آموزشی كه جشنواره‌هاي خود را اجرا كرده‌اند، حدود 18 ميليارد تومان تعهد شده است ولي مطمئناً تا روز جشنواره كه 6 تيرماه است، اين مبلغ افزايش پيدا می‌كند.
پيش‌بيني ما اين است كه اين مبلغ از مبلغ سال گذشته افزايش پيدا كند و بيشتر از 26 ميليارد تومان تعهد سال قبل ‌شود.
گفته می‌شود که بیشترین نیاز ساخت مدرسه در واحدهای مسکن مهر است، با توجه به این‌که در سالهای گذشته این موضوع مطرح بوده؛ آیا خیرین در این‌باره اقدامی کرده‌اند؟
خوشبختانه در كوي گلستان همدان در كنار شهرك اميد اكباتان مدرسه‌اي 14 كلاسه به همت بنياد بركت به عنوان مدرسه بركت افتتاح كرديم و مهرماه امسال، محصلان در آنجا مشغول تحصيل شدند.
با صحبت‌هايي كه با بنياد بركت داشتيم، قبول كردند كه در شهرك فرهنگيان رزن يك مدرسه 12 كلاسه در كنار مساكن مهر احداث كنند كه عمليات اجرايي آن شروع شده و پيمانكار فعاليت خود را شروع كرده است. از طرف خيرين محترم خانواده مرحوم موسي‌پور، خانه‌اي در خيابان مهديه به ما اهدا كردند كه از فروش آن و مبلغي كه به دست آمد، مدرسه‌اي 12 كلاسه در شهرك شهيد مدني در مجاور مساكن مهر در حال احداث است كه بخشي از نيازهاي شهر همدان را جبران می‌کند.
در شهرك تپه امام گل نيازمند احداث مدرسه هستيم، در شهرك بهشتي نیر توسط خيّر محترم مرحوم موسي خاني، مدرسه‌ 14 كلاسه در حال احداث داريم كه در مهرماه امسال به افتتاح خواهد رسيد و بخشي از نيازهاي این منطقه حل خواهد شد. به دنبال آن هستيم تا بنياد بركت مدرسه‌اي 12 كلاسه در شهرك شهيد بهشتي احداث كند. كارهاي اوليه در حال انجام است كه ان‌شاءا... اگر به صورت قطعي از جانب بنياد بركت به ما ابلاغ شود، مدرسه 12 كلاسه‌اي هم درآنجا شروع خواهيم كرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com