1403-02-201403-02-30bool(false) 1403-02-201403-02-30bool(false) «شیشه» ‌دوست محیط‌ زیست همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 30 ارديبهشت 1403

Today : Sun, May 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  131047 تاریخ انتشار:  1401-12-24 - 09:55 تعداد بازدید:  848
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

حضور پر رنگ شرکت شیشه همدان در طرح ملی استقبال از بهار
«شیشه» ‌دوست محیط‌ زیست

مادستان


مراسم پاکسازی ورودی‌های شهر همدان از زباله در قالب طرح ملی استقبال از بهار با حضور ادارات، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های خصوصی استان همدان برگزار شد.

در راستای انجام این برنامه زیست محیطی ابتدا پرسنل دستگاه‌های مربوطه در میدان فرودگاه شهر همدان گرد هم آمدند و سپس با انجام گروه‌بندی و مشخص‌شدن مناطق پاکسازی هر تیم، اقدام به پاکسازی ورودی‌های شهر همدان از زباله‌های پلاستیکی کردند.

شرکت شیشه همدان نیز در انجام این پاکسازی زیست‌محیطی حضوری پر رنگ و قابل توجه داشت و قریب به 30 نفر از پرسنل شرکت در راستای انجام این طرح پاکسازی حضور داشتند و مسیر ورودی شهر همدان از سمت تهران را از روبه‌روی شهرک صنعتی تا روبه‌روی شرکت شیشه همدان پاکسازی کردند.

مباحث زیست محیطی همواره برای شرکت شیشه همدان در اولویت بوده و پرسنل این شرکت تا کنون به طور داوطلبانه در 3 مرحله و به شکل گسترده مراسم پاکسازی محیط زیست را انجام داده‌اند که شامل پاکسازی بام همدان، ورودی شهر همدان از سمت تهران و پاکسازی محیط پیرامونی و داخلی کارخانه بوده‌است.

شرکت شیشه همدان به منظور توجه به محیط زیست و حفظ هوای پاک قریب  به 8 هکتار فضای سبز در کارخانه ایجاد نموده که حدود 2 هزار متر در سالجاری  و پس از راه‌اندازی فاز 3 و در محدوده پیرامونی فاز 3 ایجاد شده‌است.

شرکت شیشه همدان در راستای انجام امور فرهنگی و فرهنگ‌سازی در بحث توجه به محیط زیست، در سال گذشته و امسال به مناسبت روز هوای پاک مسابقات نقاشی را با همین مضمون ویژه فرزندان پرسنل برگزار کرده‌است.

با توجه به اینکه تولید شیشه از جمله مصنوعات دست بشر است اما هیچ ضرر و زیانی برای محیط زیست ندارد و شیشه به صورت صددرصد قابل بازیافت است و اگر فرهنگ استفاده از مواد غذایی در ظروف شیشه‌ای به شکل کامل در جامعه نهادینه شود، هیچگاه شاهد این همه ضایعات و زباله‌های پلاستیکی در طبیعت نخواهیم بود.

در حال حاضر کارخانه شیشه همدان با خرید حجم بالایی از ضایعات شیشه و بازیافت آن، این شیشه‌های ضایعاتی را که می‌تواند معضل و عامل آلودگی بصری محیط زیست باشد به محصولی جدید تبدیل می‌کند و این مهم امری بسیار قابل توجه در حوزه توجه به محیط زیست است.

نکته قابل توجه دیگر اینکه در مجموعه شیشه همدان همواره کلاس‌های مختلف آموزشی در خصوص توجه به محیط زیست و مباحث پسماند برای پرسنل برگزار می‌شود و تمامی قوانین زیست محیطی در این مجموعه رعایت می‌شود و تفکیک زباله به شکل دقیق و مناسب صورت می‌گیرد.
 
شیشه همدان همواره حامی و دوستدار محیط زیست بوده و هست و در شرایط اقتصادی کنونی که مقام معظم رهبری بر جهاد اقتصادی و اشتغالزایی تأکید بسیار دارند و دولت انقلابی و مردمی نیز در این خصوص نهایت تلاش خود را به‌کار گرفته است، جا دارد که برخی همکاری‌ها با بخش خصوصی که در خط مقدم جنگ اقتصادی امروز هستند، بیشتر شود.

 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com