1399-05-061399-05-16bool(false) افتتاح سالن ورزشی ملایر در ابهام همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 16 مرداد 1399 - شماره 3821
 
امروز : پنجشنبه ، 16 مرداد 1399

Today : Thu, August 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110750 تاریخ انتشار:  1399-05-12 - 07:00 تعداد بازدید:  43
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

افتتاح سالن ورزشی ملایر در ابهام

مادستان

 روز گذشته قرار بود وزیر ورزش و جوانان به منظور افتتاح فاز نخست استادیوم 5 هزار نفری ملایر و بازدید از روند ساخت 2 پروژه استخر سر پوشیده شهر ملایر و استخر سرپوشیده سامن به ملایر سفر کند اما با اعتراض نمایندگان مردم ملایر مواجه شد و با درخواست استاندار این سفر به تعویق افتاد و به زمان دیگری موکول شد.
هفته گذشته در فضای مجازی هادی بیگی‌نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خبری با عنوان «با هماهنگی بیگی‌نژاد، وزیر ورزش به زودی به ملایر سفر می‌کند» منتشر شد، در این خبر ضمن اشاره به دیدار اعضای کارگروه ورزش دفتر بیگی‌نژاد با وزیر ورزش و جوانان، هدف سفر سلطانی‌فر را بررسی و رفع موانع و مشکلات حوزه ورزشی شهرستان و همچنین تصمیم‌گیری درباره تکمیل پروژه استخر سامن بیان می‌کند، این درحالی بود که روز پنجشنبه 9 مرداد سخنگوی ورزش و جوانان همدان از سفر وزیر ورزش در روز شنبه به ملایر خبر داد و اظهار کرد: مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان به‌منظور بازدید از روند ساخت 2 پروژه استخر سرپوشیده سامن ملایر، استخر سرپوشیده شهر ملایر و افتتاح فاز نخست استادیوم 5 هزارنفری ملایر به این شهرستان سفر می‌کند.
بار دیگر افتتاح ورزشگاهی که ده سال از آغاز عملیات اجرایی آن می‌گذرد و قرار بود در بهمن‌ماه سال گذشته نیز افتتاح شود اما با سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه 18 بهمن‌ماه فرماندار ملایر، مبنی بر اینکه با افتتاح ورزشگاه وضعیت آن بلاتکلیف می‌ماند درحالی که هنوز ۵ درصد آن تکمیل نشده است و تکمیل آن مطالبه مردم ملایر است، خبرساز شد.

  افتتاح زودهنگام ورزشگاه ظلم است
این خبر با واکنش تند حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده ملایر مواجه شد، وی افتتاح زودهنگام ورزشگاه 5 هزار نفری را ظلم به مردم ملایر و جوانان ورزشکار این شهر دانست و گفت: از وزیر ورزش و جوانان انتظار داریم با مردم ملایر صادقانه برخورد کند و پروژه‌ای را که آماده نیست، نباید افتتاح کند.آزادیخواه ابراز کرد: طبق رایزنی با استاندار همدان و فرماندار ملایر مبنی بر اینکه ورزشگاه 5 هزار نفری آماده افتتاح نیست، دلایلی منطقی را به حوزه وزارت ورزش و جوانان ارائه کردیم و در این زمینه کارشناسانی از شرکت توسعه اماکن ورزشی برای رفع ایرادات مطرح شده به ملایر آمدند، اما فقط ایرادهای سطحی رفع شد و رفع ایرادهای اصلی چندین ماه زمان نیاز دارد.

  ایرادات اساسی ورزشگاه برای افتتاح
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که فاز نخست ورزشگاه و زیرساخت‌های اولیه آن برای افتتاح آماده نیست و حداقل ده ایراد اساسی همچون نبود در و المان ورودی، نبود ساختمان سرایداری و نگهبان، نبود ساختمان اداری، عدم خرید و نصب انشعاب گاز شهری، تکمیل نشدن دیوارکشی، محوطه‌سازی و روشنایی محوطه، نشت و نفوذ آب از سکوها به فضای زیر سکوها، رختکن‌ها، زیرسازی نامناسب پیست دوومیدانی و نصب نامناسب تارتان(تجمع آب)، نبود فنس‌کشی پشت دروازه، ارتفاع کوتاه نرده‌های حفاظ تماشاچیان و تکمیل نشدن بخشی از پله‌های ورودی به سکوها در این ورزشگاه وجود دارد.

  احضار وزیر در صورت افتتاح
وی در ادامه بیان کرد: عهدی که در این 4 سال با وزیر ورزش و جوانان و مدیر شرکت توسعه اماکن ورزشی بسته‌ام، تلاش بر این بوده که فاز نخست این پروژه ورزشی صد درصد آماده شود، در غیراین‌صورت افتتاح زودهنگام آن میلیاردها تومان به مردم و جوانان ورزشکار ملایر ضرر خواهد زد.
آزادیخواه با تأکید بر اینکه پس از افتتاح، تکمیل نواقص ورزشگاه کار بسیار سختی است، گفت: به وزیر ورزش و جوانان تذکر می‌دهم که صادقانه با مردم ملایر برخورد کند و پروژه‌ای را که آماده نیست، افتتاح نکند.
وی با صراحت به وزیر ورزش هشدار داد: آقای وزیر! برای افتتاحِ نمایشی به ملایر نیایید، درصورت افتتاح غیرواقعی این پروژه، در برنامه شرکت نخواهم کرد و شما را به مجلس فراخواهم خواند.


  بیگی‌نژاد به مدیر کل ورزش و جوانان نامه نوشت
با توجه به اینکه تجربه نشان داده افتتاح پروژه‌های ناتمام مورد بی‌توجهی جهت تکمیل قرار می‌گیرند «هادی بیگی‌نژاد» دیگر نماینده مردم ملایر را نیز بر آن داشت که در این‌باره تذکری به مسئولان امر داشته باشد، از این رو نامه‌ای به مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نوشت.
بیگی‌نژاد در این نامه با اشاره به اینکه با توجه به وجود نواقص متعدد در پروژه ورزشگاه ۵ هزار نفری شهید روحیان و از آنجا که معمولاپس از افتتاح، پروژها مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند، عنوان کرد: «بدینوسیله افتتاح این پروژه را در این ایام به صلاح نمی‌دانم، مگر آنکه نواقص مربوطه رفع گردد و خواهشمند است نسبت به مشکلات طرح شده بررسی لازم صورت گیرد».
در این چارچوب محسن جهانشیر مدیرکل ورزش و جوانان استان در پاسخ به نامه بیگی‌نژاد اذعان کرد: قرار است فقط «فاز یک» این ورزشگاه افتتاح شود و توضیحات مبسوط در نشست رسانه‌ای که گذاشته می‌شود، توسط وی بیان خواهد شد.
 اعلام حضور نیافتن نمایندگان
در سفر وزیر ورزش
حالا هر 2 نماینده ملایر نظر به اینکه فاز نخست ورزشگاه ۵ هزار نفری ملایر طبق اعلام نظر رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آماده افتتاح نیست و دارای نواقص متعددی است، ضمن تأکید بر لغو برنامه افتتاحیه، اعلام کردند در سفر آقای وزیر حضور نخواهند داشت.

 جلسه ستاد ملی کرونا دلیل لغو سفر
در این میان روابط عمومی استانداری همدان از به تعویق افتادن سفر وزیر ورزش و جوانان به استان همدان به‌دلیل همزمانی با جلسه ستاد ملی کرونا در روز شنبه با درخواست استاندار خبر داد.  در این خبر آمده است: «با توجه به برگزاری جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست روحانی رئیس جمهور و حضور ویدئوکنفرانسی استانداران در این جلسه و همزمانی این برنامه با سفر وزیر ورزش و جوانان به استان همدان، شاهرخی استاندار همدان از سلطانی‌فر درخواست تعویق سفر را داشتند که با موافقت ایشان، این برنامه به زمان دیگری موکول شده است».
سفر وزیر وزرش به ملایر و افتتاح ورزشگاه 5 هزار نفری لغو شد اما اینکه واکنش نمایندگان ملایر نسبت به افتتاح زودهنگام این ورزشگاه یا جلسه ستاد ملی کرونا دلیل لغو آن بوده است در هاله‌ایی از ابهام است و دلیل اصرار بر افتتاح پروژه‌ای که نواقص فراوانی دارد و نیمه‌کاره است، هنوز مشخص نیست!


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com