ساماندهی 3راهی فارسبان رونق گرفت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 26 تير 1403

Today : Tue, July 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138106 تاریخ انتشار:  1403-03-09 - 13:30 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با اجرای مانور استانی انتقال شبکه های برق
ساماندهی 3راهی فارسبان رونق گرفت

مادستان


نهاوند- خبرنگار همدان پیام: پروژه ساماندهی 3راهی فارسبان ، تعطیلی و راکد شدن‌های متوالی پروژه و حوادثی که در میان پاسکاری پروژه در زمین ناهماهنگ ادارات متولی رخ می‌داد، گاهی جان مسافر یا میهمان ناآشنادر مسیر واقع در شانه‌های خاکی حفاری شده پروژه  گرفته می‌شد و گاهی هم تاریکی و کم‌عرضی مسیر به حوادث خسارت‌آور منجر می شد.

تعطیلی حدود ۵ ماهه پروژه و توقف آن صدای نماینده دستگاه قضا در بخش خزل را بلند کرد، یک بازدید و بررسی موضوع با فراخوان متولیان پروژه و پس از آن هم اولتیماتوم 2ماهه برای پایان دادن و تعیین تکلیف پروژه به شرط تحویل!

بلافاصله کار به روی غلتک افتاد و جابه‌جایی شبکه‌های برق توسط اداره برق با اجرای مانور استانی یک روزه و حضور تیم مانوری متشکل از ۱۱ اکیپ فنی با تجهیزات کامل از شهرستان‌های نهاوند، همدان، ملایر، اسدآباد وتویسرکان، انتقال شبکه انجام شد.

 به گفته سیاوشی، مدیریت توزیع برق نهاوند پایه‌های شبکه برق به درخواست اداره راه ومسئولان برای تسریع درتعریض جاده مورد نظر با اعتباری بالغ بر ۱۵میلیارد ریال جابه‌جا شد و از اهداف این مانور یک‌روزه استانی جلوگیری از خاموشی چندین روزه و متعدد برای انجام این پروژه بود.

ادامه اجرای پروژه ساماندهی 3راهی فارسبان رونق گرفته است و طبق ضرب‌الاجل تعیین شده، این پروژه پایان خرداد باید به اتمام و بهره‌برداری برسد.

رئیس حوزه قضایی بخش خزل در این‌باره گفت: بخشی از امور مهم این حوزه پیگیری و نظارت بر امور عمومی و حقوق عامه بوده است؛ لذا بر این اساس نظر به حادثه‌آفرین بودن محور فیروزان، شهرک به فارسبان و وقوع سوانح رانندگی در این محور دستور اصلاح نقطه حادثه‌خیز به ادارات متولی صادر شد.

عرفان رضایی گفت: برای روان‌سازی ترافیک و نیز امکان تسهیل در عبور و مرور رانندگان وجود تیرهای برق فرسوده در پروژه مانع جدی در تعریض جاده و رفع نقاط حادثه‌خیز بود که برای رفع این مشکل در اردیبهشت ماه سال‌جاری جلسه مربوطه با مدیران تشکیل و مهلت یک ماه برای انجام این امر تعیین و دستورات قضایی لازم صادرشد ؛ پس از آن با پیگیری های لازم  توسط این حوزه قضایی و تأکیدات انجام گرفته با حضور اکیپ‌های شرکت برق استان زمینه جابه‌جایی و تعویض تیرهای برق فراهم شد و سبب تسهیل در روند ایمن سازی معابر و رفع نقطه حادثه‌خیز شد.

مسیر فارسبان از محورهای پرتردد به سبب قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی بخش زرین دشت و خزل و همچنین مسیر گردشگری سراب فارسبان و موقعیت‌های گردشگری منطقه قرار دارد و ضرورت توجه به زیر ساخت‌های گردشگری و البته پیش از آن تأمین امنیت و سلامت مسافران در جاده‌ها از مطالبات مهم مردم منطقه و شهرستان محسوب می شود که سال روی زمین مانده بود!

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com