انقلابی در نهضت آسفالت از ورودی شهر تا محله‌ها همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : جمعه ، 18 آذر 1401

Today : Thu, December 8, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124471 تاریخ انتشار:  1401-04-06 - 09:13 تعداد بازدید:  82
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهرداری نهاوند در یک هفته گذشته انجام داد
انقلابی در نهضت آسفالت از ورودی شهر تا محله‌ها

مادستان

 نهاوند-خبرنگار همدان‌پیام: خروجی نهاوند از محور کرمانشاه پس از سال‌ها مطالبه، بالأخره آسفالت یک دستی به ‌خود دید و رنگی به چهره ورودی شهر بخشید.
محوری که موقعیت آسفالت آن، هم از نظر ورودی شهر و هم از این نظر که تردد برای خودروها بسیار مشکل و آسیب‌زا بود، مطالبه مهمی تلقی می‌شد اما هربار با لکه‌گیری و پر شدن چاله‌ها و بی‌کیفیت بودن کار، دوباره با یک بارش و به دلیل بالا بودن ترددها همان آش و همان چاله‌ها...
از زمان شهرداری شاهین فرجی‌فر که به‌ واسطه دستور استاندار وقت(نیکبخت ) در سفر به نهاوند خواستار آسفالت و ساماندهی محور ورودی شهر از مسیر کرمانشاه شد و سال‌ها بعد با اقدام حسین‌پور، شهردار قبلی در ساخت چهارباغ در این مسیر و محور خروجی شهر، این محور خدمتی به خود ندیده است در حالی که ورودی شهر، شناسنامه و شاخصه‌ای از معرفی شهر است.
با فعال شدن کارخانه آسفالت و افزایش تولید ،نهضت آسفالت در شهرداری بنا به وعده شهردار برای پایان پروژه تا پیش از پایان فصل کاری به نظر می‌رسد زودتر از موعد اعلام شده، انجام شود.
با آسفالت این محور انتظار می‌رود ادامه محور که در محدوده راه و شهرسازی قرار دارد هم اصلاح شود تا ورودی و خروجی شهر از محور کرمانشاه پس از سال‌ها لذت رانندگی و تردد  در آستانه ورود یا خروج از کهن‌شهر تاریخی و گردشگری نهاوند را در ذهن مسافر گردشگر و میهمان به زیبایی تداعی و از وارد شدن آسیب به خودروها و یا رخداد حوادث رانندگی و افزایش آب ناشی از بارندگی در این محور خودداری شود.
شهردار نهاوند با بیان اينکه بلوار شهید سردار سلیمانی(ورودی نهاوند از محورکرمانشاه)بعد از چند دهه روکش کامل آسفالت شد.

 نهضت آسفالت بدون وقفه ادامه دارد
مجید یوسفی نوید با بیا اینکه نهضت آسفالت با تأمین سوخت؛ کارخانه آسفالت جان دوباره گرفته است،تصریح کرد: بدون وقفه با تمام ماشین آلات شهرداری انجام آسفالت ورودی ها و معابر و خیابان‌های شهر در حال اجرا است.
مجید یوسفی نوید افزود:روز پنجشنبه لاین کندرو بلوار شهید سردار سلیمانی تا باغ بهشت به صورت سرتاسری روکش کامل شد و صبح جمعه هم با توجه به کاهش ترددها در مسیر،  لاین اصلی بلوار که سال‌هاست نیاز به روکش آسفالت دارد، انجام گرفت.
یوسفی نوید تأکید کرد: در نهضت آسفالت تمامی درخواست‌ها پیگیری و در صورت نبود حفاری، آسفالت خواهد شدو پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص تأمین قیر، مواد اولیه، به‌روز کردن کارخانه آسفالت، تمدید مجوز معدن شن و ماسه و...بی‌نیازی تولید و پخش آسفالت را در شهر به دنبال خواهد داشت و این عملیات اجرایی خواهد شد.

 احیای بافت فرسوده۷۰ درصد پیشرفت دارد
شهردار نهاوند همچنین در بحث احیاء بافت فرسوده و ایجاد معابر جدید هم گفت: با رونق گرفتن پروژه‌ها در تمامی نقاط شهر و ایجاد معابر جدید که بیش از۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 رکورد تولید در کارخانه آسفالت شهرداری به۵۲۰ تن در یک شیفت
یوسفی نوید همچنین با بیان اينکه مسکن‌های مهر، سال‌هاست که با مشکل آسفالت مواجه هستند و در سال‌های گذشته اقدام عملی برای این شهروندان صورت نگرفته، گفت: متولی آسفالت در این مناطق شهرداری نمی‌باشد اما  پیگیری قیر برای آسفالت را انجام داده که به زودی نهضت آسفالت را در این مناطق هم اجرایی خواهیم کرد.

  رفع مشکل شهرک فارابی بعداز گذشت چند دهه
شهردار نهاوند همچنین درباره حل مشکل مالکین در شهرک فارابی پس از سال‌ها بلاتکلیفی گفت: شهرک فارابی از سال‌ها قبل تفکیک شده و به تعدادی از همشهریان واگذار شده و بلاتکلیف مانده بود که موجب مشکلات قانونی از نظر ساخت و ساز در این منطقه ‌می‌شد.
مجید یوسفی نوید با بیان اينکه از ابتدای حضورم در شهرداری نهاوند تمام مدارک موجود این شهرک را بررسی و رایزنی‌هایی با استان در این خصوص صورت گرفته است،گفت؛ جلسات مختلفی با هیأت مدیره و نمایندگان مالکین برگزار شد و توانستیم پس از سال‌ها مشکلات قانونی را رفع کنیم تا شاهد رونق بخشیدن به این شهرک باشیم.
شهردار نهاوند از توافق شهرداری با نمایندگان مالکین خبر داد و گفت: طبق توافقی که صورت گرفته، املاک مسکونی که کاربری مسکونی دارند پس از موافقت شورای اسلامی شهر و تأیید شدن متن قرارداد، می‌توانند برای گرفتن پروانه ساخت به شهرداری مراجعه و درخواست صدور پروانه ساخت را داشته باشند.
شهردار نهاوند با بیان اينکه کارهای نیمه‌تمام در شهر زیاد است و متأسفانه پیگیری‌های صورت گرفته  بی‌تأثیر بوده و در این دوره قدم‌های مؤثری درخصوص پیگیری و به نتیجه رسیدن این املاک انجام گرفته که به زودی خبرهای خوبی در این خصوص اعلام خواهیم کرد.
یوسفی نوید در پایان گفت: به صورت شبانه‌روزی تلاش خواهیم کرد که با همکاری شهروندان تغییرات اساسی در شهر داشته باشیم.
یوسفی نوید تأکید کرد: با ساخت پارک‌های محله‌ای، ساخت معابر جدید، بسترسازی برای رسیدن به درآمد پایدار، رونق بخشیدن به بافت فرسوده، حفظ سرمایه‌های شهر، بازپس‌گیری املاک و متعلقات شهرداری و تمامی آنچه که تاکنون در نهاوند به کندی صورت گرفته و یا نادیده گرفته شده، در تلاش هستیم تا در کوتاه‌ترین زمان انجام شود.
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com