هدف مدیریت توزیع برق رزن خدمت رسانی مطلوب به مردم است همدان پیام
 
 
شنبه - 30 تير 1397 - شماره 3244
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82329 تاریخ انتشار:  1396-06-16 - 05:45 تعداد بازدید:  134
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیریت توزیع برق شهرستان رزن
هدف مدیریت توزیع برق رزن خدمت رسانی مطلوب به مردم است

مادستان

سردرود-کوکبی جلال-خبرنگار همدان پیام- مدیر توزیع برق رزن با تاکید بر مدیریت مصرف انرژی گفت: با توجه به نامگذاری سالجاری به عنوان سال" اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" بهینه سازی مصرف انرژی برق یکی از راه های اقتصاد مقاومتی است.
مازیار بلالی مقدم افزود: در هفته دولت سالجاری  13 پروژه شرکت توزیع برق رزن با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و یکصد و نود میلیون ریال در شهرستان رزن افتتاح یا مورد بهره برداری قرار گرفت.
 وی گفت: مطالعات مقدماتی در خصوص احداث نیروگاه خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی در منطقه سردرود انجام شده است.
مدیر توزیع برق شهرستان رزن افزود: 3 دستگاه پست عمومی در سطح شهرستان در راستای بهبود برق رسانی به مشترکان، تعدیل بار، کاهش تلفات و هدررفت انرژی احداث شده است.
 بلالی مقدم با اشاره به شاخص های اساسی شرکت های توزیع گفت: از جمله شاخص های شرکت های توزیع کاهش تلفات انرژی یا جلوگیری از هدر رفت انرژی بوده که در دو بخش فنی و غیر فنی پیگیری و اجرایی شده است.  
 رعایت الگوی صحیح مصرف برق یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی و توسعه
بلالی مقدم با اشاره به اینکه در حال گذر از پیک بار تابستانی می باشیم بر رعایت الگوی صحیح مصرف برق تاکید کرد و ادامه داد:ساعات اوج مصرف برق در روز از ساعت 12-16 و در شب از ساعت 20 الی 24 است.
وی خاطرنشان کرد: مشترکان عزیز با مدیریت مصرف در این ساعات، صنعت  برق را در تامین برق پایدار یاری نمایند.  
وی افزود: ساعات اوج مصرف ادارات ساعت15-11 می باشد که با عنایت به این امر ادارات شهرستان باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و مصرف برق خود را مدیریت نمایند  
مدیر توزیع برق شهرستان رزن افزود: رنگ آمیزی روشن برای اتاق ها و استفاده از لامپ های کم مصرف و LED ، با توجه به برچسب انرژی تجهیزات مورد استفاده ، قراردادن سیستم های کامپیوتری در حالت آماده باش ، استفاده از سیستم های هوشمند برای کنترل حضور افراد در اتاق ها جهت روشنایی از راهکارهای مدیریت مصرف برق ادارات است.  
وی بیان کرد: با توجه به اینکه رعایت نکردن و مدیریت نکردن مصرف انرژی از جمله برق موجبات تحمیل هزینه گزاف به کشور میشود بنابراین اگر هر مشترک نسبت به خاموش کردن یک لامپ اضافه پر مصرف و جایگزینی و استفاده از لامپ های کم مصرف اقدام نمایند با این عمل میتوان از احداث یک نیروگاه با هزینه چند میلیاردی جلوگیری کرد.
بلالی مقدم در ادامه از برگزاری جلسات آموزشی در بخش کشاورزی، صنعتی-تجاری، خانگی و دانش آموزان برای ترویج فرهنگ مدیریت مصرف خبرداد و گفت: همچنین در این راستا بیش از 42 هزار بروشور مدیریت مصرف در بخشهای مختلف در شهرستان توزیع شده است.  
 کاهش یک درصدی تلفات برق در رزن  
مدیریت توزیع برق رزن از کاهش تلفات برق در رزن خبر داد و افزود: وضعیت تلفات انرژی برق در سال 94 حدود 11 درصد بوده این در حالی است که این رقم در سال 95 به حدود 10 درصد کاهش دارد که پیش بینی می گردد با برنامه های در حال اجرا به 9 درصد در پایان سالجاری کاهش یابد.  
وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش تلفات انرژی برق گفت: از جمله اقدامات میتوان به کنترل مامورین قرائت و اصلاح عملکرد سیستم قرائت و بازرسی اصلاح و تعویض لوازم اندازه گیری ، جمع آوری و ساماندهی برق های غیرمجاز ، اصلاح ساختار شبکه، تعویض بار روشنایی معابر، کاهش شعاع تغذیه فیدرهای فشار متوسط و فشار ضعیف ، استفاده از ترانسفورماتور های کم ظرفیت و کم تلفات اشاره کرد  
وی گفت: در بخش فنی بیش از 94 کیلومتر شبکه فرسوده سیمی جمع آوری و تبدیل به کابل خودنگهدار شده است 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com