1660 واحد در رزن و درگزین تسهیلات کرونایی می‌گیرند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 18 تير 1399 - شماره 3796
 
امروز : پنجشنبه ، 19 تير 1399

Today : Wed, July 8, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109801 تاریخ انتشار:  1399-04-11 - 09:32 تعداد بازدید:  49
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رتبه نخست رزن در اشتغال
1660 واحد در رزن و درگزین تسهیلات کرونایی می‌گیرند

مادستان

 رزن- فاطمه کوکبی‌جلال- خبرنگار همدان پیام: همدان در بین ۳۱ استان کشور در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال، جذب سرمایه‌گذار، واگذاری بنگاه‌ها به بخش خصوصی و اقتصاد مقاومتی در آیتم‌های مختلف جزو 3 استان برتر کشور است. بر اساس آمارهای به‌دست آمده، شهرستان رزن در بین شهرستان‌های استان در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال رتبه نخست را کسب کرده است.
فرماندار رزن در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گفت: میثاق فرمانداران، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و استاندار در سال جهش تولید، سندی قابل ارزیابی و روشن است که همه ما موظف به پیگیری آن هستیم و خوشبختانه مطابق ارزیابی به‌عمل آمده در سال ۹۸ که نخستین سال اجرای سند بود، عملکرد استان و شهرستان فراتر از تعهدات و اهداف سند بود.
سیدرضا سلامتی اظهار کرد: در سالجاری هم برخلاف مشکلات و تنگناهای مالی با تلاش و کوشش مضاعف، باید نه‌تنها تعهدات سند را محقق کنیم بلکه با یافتن منابع جدید به‌ویژه بهره‌گیری از توان و ظرفیت بخش خصوصی به نتایجی بالاتر از اهداف سند برسیم.
 وی با تشریح وضعیت اقتصادی و اشتغال شهرستان به تبیین برنامه‌های کلی در راستای رونق تولید و رشد اشتغال پرداخت و هماهنگی میان‌بخشی، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌ها، به فعلیت رساندن نیروهای بالقوه، توسعه سرمایه‌گذاری و انجام حمایت‌های ادارات و دستگاه‌های دولتی از سرمایه‌گذاران در چارچوب قانون را از محورهای موفقیت در این مسیر دانست.
 رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی رزن نیز از تحقق ۱۱۹ درصدی سرمایه‌گذاری در شهرستان رزن خبر داد و گفت: تعهد حجم سرمایه‌گذاری در سال گذشته هزار و ۹۱۷ میلیارد ریال بود که با تحقق ۱۱۹ درصدی آن بیش از ۲۲۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف در این شهرستان انجام شده است. وی تعهد حجم سرمایه‌گذاری در سال ۹۹ را ۲ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
ایوب سلطانی میزان تعهد اشتغال در سال ۹۹ را ۷۷۷ نفر عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون ۳۴/۴ درصد آن محقق شده است؛ یعنی ۳۱۶ نفر به‌عنوان اشتغال جدید در سامانه رصد به ثبت رسیده است.
وی با تأکید بر اینکه ۱۹۴ نفر میزان اشتغال تعهد شده در 3 ماهه نخست سال ۹۹ است، گفت: در این مدت برای ۲۶۷ نفر شغل ایجاد شده است که ۱۳۷ درصد تحقق تعهد اشتغال را به‌دنبال داشته است.
سلطانی آمار مقایسه‌ای بیمه‌شدگان ۳ ماهه نخست سال را ۵۷۳ نفر بیان کرد و افزود: ۱۴۷ نفر بیمه تأمین اجتماعی و ۴۲۶ نفر بیمه روستایی شده‌اند که با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی برخی واحد‌های تولیدی در ابتدای سال این رقم به نسبت مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
سلطانی وضعیت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نهاد‌های حمایتی در شهرستان رزن را ۳۷۸ نفر بیان کرد و گفت: ۳۱۲ نفر کمیته امداد، ۴۴ نفر بنیاد شهید و ۲۲ نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی تسهیلات دریافت کردند.
وی در ادامه به ابلاغ پرداخت تسهیلات به واحد‌های آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا اشاره  کرد و تعداد کل بنگاه‌های مشمول دریافت تسهیلات کرونایی در رزن و درگزین را هزار و ۶۶۰ مورد بیان کرد و گفت: این تعداد شامل ۱۴ رسته اصلی کسب و کار از جمله مراکز تولید غذای آماده اعم از رستون‌ها، بوفه‌ها، حمل و نقل مسافربری درون‌شهری، تولید و توزیع پوشاک، کیف وکفش، آموزشگاه‌های رانندگی، مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع‌دستی و ... هستند که مشمول دریافت تسهیلات کرونایی با نرخ ۱۲ درصد با بازپرداخت ۲۴ ماهه که تسهیلات دریافت می‌کنند.
رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی نیز خاطرنشان کرد: صاحبان واحدهای کسب و کارهایی که مجوز فعالیت از دستگاه‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط دارند و به حفظ اشتغال موجود در صیانت از نیروی کار و صیانت از نیروی کار شاغل در بنگاه‌های اقتصادی مبادرت کردند و اشخاص حقیقی و حقوقی فعال دارای مجوز کسب و یا تولید در رسته‌های تعیین‌شده هیأت وزیران در قالب کارفرمایی و یا خویش‌فرمایی که دارای بیمه باشند با نرخ ۱۲ درصد تسهیلات دریافت خواهند کرد.
وی همچنین گفت: تاکنون ۳۵۲ پرونده در این‌باره با مبلغ ۴ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان برای بررسی و پرداخت به بانک‌ها معرفی شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com