ثبت 22 مخاطره طبیعی در استان همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 26 مهر 1397 - شماره 3316
 
امروز : جمعه ، 27 مهر 1397

Today : Fri, October 19, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83458 تاریخ انتشار:  1396-10-12 - 05:45 تعداد بازدید:  61
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ثبت 22 مخاطره طبیعی در استان همدان

مادستان

از میان 43 حادثه و بلای غیرمترقبه طبیعی در جهان، 34 مورد در ایران و 22 مورد در استان همدان تاکنون تجربه و ثبت شده است . مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان در ستاد مدیریت بحران شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: مهمترین بلایای طبیعی رخ داده در استان همدان به ترتیب وسعت و اهمیت شامل خشکسالی، سیل، سرما و یخبندان، زلزله و کولاک هستند .
به گزارش ایسنا، علیمردان طالبی  با بیان اینکه مخاطره دارای سه ویژگی مشخص نبودن زمان و مکان و شدت است، افزود: باید اثرات مخاطرات طبیعی را با تاب‌آوری، آموزش و ایمن‌سازی در بین مردم و جامعه و مسئولان ارتقاء دو چندان داد .
وی با اشاره به اینکه کشور ایران جزء 10 کشور زلزله‌خیز دنیا محسوب می‌شود، تصریح کرد: به منظور کاهش اثرات بلایای طبیعی مدیریت بحران از نقش موثری برخوردار بود و باید در راستای مواقع بحران در هر نقطه از کشور مکانی را در بحث اسکان اضطراری مدنظر داشته باشیم.
طالبی با بیان اینکه سرانه اسکان اضطراری برای هر نفر در شهرستان اسدآباد 45 مترمربع است، خاطرنشان کرد: لازم است این شهرستان نیز برای شرایط بحران یک فضای چندمنظوره را برای اسکان اضطرای درنظر گیرد .  وی کاهش آسیب‌پذیری شهری در فاز اول مدیریت بحران را اسکان اضطراری و درمان و کمک‌های اولیه برشمرد و گفت: با توجه به جمعیت 100 هزار نفری شهرستان اسدآباد باید در شرایط بحران برای 2 هزار نفر امکانات تغذیه‌ای و چادر انبار باشد .
فرماندار شهرستان اسدآباد هم از پیش‌بینی مکانی به مساحت 5 هکتار روبروی پارک ملت شهر برای اسکان اضطراری مردم در مواقع شرایط بحران خبر داد و خاطرنشان کرد: اسکان اضطراری و امداد اولیه جزء موارد فعالیت‌های اولیه در شرایط بلایای طبیعی بوده که باید به آن با برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده توجه ویژه‌ای شود .
حسین افشاری با بیان اینکه آموزش منتج به تغییر رفتار عموم مردم خواهد بود، گفت: هر چه آموزش عمومی در جامعه در رابطه با مدیریت بحران ارتقاء یابد به کاهش تلفات و خسارات و هزینه‌های جانی و مالی کمک خواهد کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com