تخصیص 4/46 درصد منابع فامنین همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 خرداد 1397 - شماره 3199
 
امروز : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84308 تاریخ انتشار:  1397-02-26 - 05:45 تعداد بازدید:  40
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار فامنین خبر داد:
تخصیص 4/46 درصد منابع فامنین

مادستان

در سال 96 مبلغ 36 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار از منابع مختلف برای شهرستان تصویب شده است که  46/4 درصد آن معادل 17 میلیارد و 120 میلیون تومان تخصیص یافته است .
فرماندار فامنین  در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان  با تأکید بر برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت دستگاههای اجرایی افزود: ادارات و نهادها باید برای دستگاه خود در جهت توسعه و رشد شهرستان برنامه ریزی نمایند و این برنامه ها را در جلسات کمیته برنامه ریزی مطرح کنند تا در صورت تصویب به اجرا گذاشته شود و با توجه به بودجه اختصاص داده شده به شهرستان  امیدواریم مسئولین ادارات با تلاش جدی خود بتوانند زمینه جذب به موقع آن در شهرستان را فراهم نمایند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فامنین؛ سید مجید شماعی در ادامه سخنان خود از مدیران ادارات و نهادها خواست با تدبیر و برنامه‌ریزی مناسب ضمن جذب به موقع اعتبارات اولویت کاری خود را در اتمام پروژه‌های نیمه تمام قرار دهند و سپس با اولویت‌بندی و نیاز سنجی پروژه‌هایی که جنبه عمومی و نیاز منطقه هستند در شهرستان عملیاتی کنند .
فرماندار فامنین همچنین خواستار استقرار نماینده شرکت شهرکهای صنعتی در شهرستان فامنین شد .
شماعی افزود : با توجه به اینکه نبود زیرساخت های لازم در منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و ناحیه صنعتی فامنین و وضعیت نامناسب راههای دسترسی به این دو منطقه موجب بی رغبتی سرمایه گذاران برای فعالیت در شهرستان شده است  وجود آب های سطحی در ناحیه صنعتی و اطراف آن نیز موجب بروز مشکلات عدیده ای برای شروع کار و سرمایه گذاری در ناحیه صنعتی شده است . پیرو همین موضوع کارشناس شرکت شهرکهای صنعتی اعلام کرد پیگیریهای لازم جهت تکمیل و راه اندازی راه دسترسی ناحیه صنعتی فامنین انجام شده است و تا پایان سال 97 شاهد احداث راه دسترسی این دو منطقه خواهیم بود . وی افزود: در صورت حل شدن مشکل معارضان از منابع داخلی خودمان جهت ایجاد راه دسترسی در ناحیه صنعتی فامنین استفاده خواهیم کرد . در ادامه این جلسه جوادی کارشناس اداره اوقاف استان همدان گفت : مکاتبات لازم جهت استقرار نمایندگی اوقاف در شهرستان فامنین انجام شده است و به زودی نمایندگی اوقاف در شهرستان فامنین مستقر خواهد شد .
شماعی پیرو این خبر خوش  خواستار ساماندهی. در روند صدور سند برای مساجد و حسینیه های سطح شهرستان توسط اداره اوقاف شد چرا که اهالی روستاها مخالف ثبت سند به نام اداره اوقاف میباشند و انتظار دارند اماکن مذکور که با مشارکت اهالی ساخته شده است به نام خود روستا ثبت گردد . فرماندار فامنین افزود: با توجه به قرار گرفتن شهرستان فامنین دربین  31 شهرستان محروم کشور مدیران کل استانی باید نگاه ویژه ای به شهرستان در تخصیص اعتبارات عمرانی داشته باشند تا شهرستان از حداقل امکانات بهره مند شود .
شماعی در بخش دیگری از سخنان خود افزود : تحولات مهمی در روستاهای شهرستان در حال اجرا می باشد و این تحولات در عمران و آبادانی روستاها در حوزه زیرساخت ها زمینه ماندگاری روستائیان را در مناطق خود بیش از پیش فراهم می سازد و تقویت بنیه اقتصادی روستاها لازم و ضروری است .
وی افزود: بدون شک توجه به روستاها و مشارکت دادن روستائیان در امور مختلف زمینه رونق و توسعه بیش از پیش در روستاها را فراهم می سازد که این خود آثار و برکات مهمی در حوزه زیر ساخت های اجتماعی ایجاد میکند .
فرماندار فامنین  اظهار داشت: در حوزه اجرا اگر نگاهی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی طرح هادی در روستاها  در گوشه و کنار روستاها داشته باشیم کارنامه درخشان این نهاد  در روستاها قابل مشاهده است .


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com