اشتغالزایی بانوان سرپرست خانوار رزن در دستور کار همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132798 تاریخ انتشار:  1402-04-01 - 11:59 تعداد بازدید:  391
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار خبر داد
اشتغالزایی بانوان سرپرست خانوار رزن در دستور کار

مادستان


فرماندار شهرستان رزن با بیان اینکه باید در بحث اشتغالزایی و مهارت آموزی به جد وارد کار شد؛ گفت: اشتغال بانوان سرپرست خانوار شهرستان رزن در دستور کار است.

به گزارش مهر، علی اصغر غفاری آثار در جلسه کارگروه اشتغال پایدار بانوان شهرستان رزن که در محل فرمانداری این شهرستان و با دستور کار بررسی وضعیت اشتغال بانوان سرپرست خانوار برگزار شد، بیان کرد: باید در این زمینه نیازسنجی صورت گیرد و در زمینه مهارت آموزی، توانمندسازی، ایجاد فرصت‌های شغلی وغیره وارد کار شد.

وی با بیان اینکه باید در بحث اشتغالزایی و مهارت آموزی به جد وارد کار شد؛ گفت: اشتغال بانوان سرپرست خانوار شهرستان رزن در دستور کار است.  

فرماندار با تصریح بر اینکه باید توجه داشت که کسب و کارها به سمت و سوی کسب و کارهای مجازی و دیجیتالی در حال سوق یافتن هستند، عنوان کرد: تعداد ۲۱ واحد در شهرک صنعتی و تعداد ۲۵ واحد در خارج از شهرک صنعتی رزن و در مجموع، تعداد ۴۶ واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان رزن فعال هستند.

غفاری آثار خاطرنشان کرد: میزان اشتغال‌های ایجاد شده شهرستان طی سال گذشته برابر ۱۶۰ مورد در حوزه‌های مختلف بوده است که نیازمند همکاری ویژه بانک‌ها در زمینه اعطای تسهیلات اشتغال هستیم.

وی با تصریح بر اینکه طی دو سال اخیر، تعداد ۱۳ واحد صنعتی در شهرک صنعتی رزن فعالیت‌های خود را شروع کرده‌اند، اظهار کرد: باید در زمینه اشتغال بانوان به ویژه بانوان سرپرست خانوار وارد کار شد اما در این زمینه نیاز به ورود بر مبنای ظرفیت‌ها و نیازسنجی از همین بانوان است.

فرماندار با تاکید بر اینکه بحث اشتغال پایدار بانوان باید به صورت جدی پیگیری شود، عنوان کرد: در این زمینه، مهارت آموزی باید با کمک دستگاه‌های مربوطه به ویژه میراث فرهنگی و فنی و حرفه‌ای دنبال شده ونهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد پای کار باشند.  

غفاری آثار با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی به ویژه صمت، جهادکشاورزی، فنی وحرفه ای، کمیته امداد، بهزیستی وغیره باید هم افزایی داشته باشند، خواستار مشخص شدن تمامی برنامه‌ها و ظرفیت‌های حوزه بانوان از سوی دستگاه‌های اجرایی شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com