1403-03-251403-04-04bool(false) اسدآباد صاحب سینما رو باز می شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1403

Today : Mon, June 24, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134993 تاریخ انتشار:  1402-08-03 - 09:20 تعداد بازدید:  115
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اسدآباد صاحب سینما رو باز می شود

نویسنده : محمدجواد کوهی

مادستان


 یکی از مهمترین مشکلات شهرستان اسدآباد در حوزه فرهنگ نبود زیرساخت‌های فرهنگی از جمله سینما است و هرچند در شهر اسدآباد سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی سیدجمال الدین برای اکران فیلم‌ مورد استقبال شهروندان قرار گرفته ، اما سینما تعریف خاص خود را دارد.

3 خرداد 1401 پردیس سینمایی اسدآباد کلنگ زنی شد که بعد از گذشت 16 ماه خبری از احداث پردیس سینمایی نیست و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به احداث سینمای رو باز در محل یادمان سیدجمال الدین نموده است تا نبود سینما را تا حدودی جبران شود.

جعفری یکی از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:سالن مجتمع سیدجمال الدین در وقتی با عنوان سینما فرهنگ در شهر اسدآباد فعال بود که با استقبال قابل توجهی همراه شد و به دلیل نبود صندلی مناسب و سیستم صوت مردم از این موضوع گلایه داشتند که امیدواریم پردیس سینمایی اسدآباد که سال گذشته کلنگ زنی شد به مرحله احداث برسد.

صوفی یکی دیگر از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:وجود 5 دانشگاه دولتی و آزاد در شهرستان اسدآباد و تعداد بیش از 2 هزار دانشجو یک فرصت برای احداث پروژه های فرهنگی و تفریحی است تا دانشجویان از این امکانات استفاده نمایند و خبر احداث سینمای رو باز می تواند یک ظرفیت برای 6 ماهه نخست سال برای برگزاری برنامه های مختلف باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسدآباد در گفت و گو با همدان پیام گفت:سینما رو باز تابستانی شهرستان اسدآباد در محل یادمان سیدجمال الدین اسدآبادی در حال احداث است که در سال 1403 افتتاح خواهد شد.

رضا قاسمی افزود:در سال 1402 اعتباری به مبلغ 5 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد و مرحله دوم این اعتبار نیز در سال جاری و ماه های آینده تخصیص پیدا خواهد نمود تا این پروژه 18 ساله که به دلیل نبود اعتبار تعطیل شده بود به بهره برداری برسد.

وی افزود:عقد قرار داد و تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی با همکاری شهرداری و شورای شهر در سال های گذشته ثبت شده است که با همکاری شهرداری می توانیم شاهد احداث پردیس سینمایی با 3 سالن باشیم.

قاسمی یادآور شد:پیش بینی احداث بازاچه در محل یادمان سیدجمال الدین را داریم که بعد از افتتاح پروژه نیز برنامه ریزی خواهد شد.

27 فروردین 1402رئیس وقت شورای شهر اسدآباد در گفت و گو با همدان پیام گفت:مساحت زمین پردیس سینمایی 600 متر بود که با پیگری های شورای شهر و حمایت فرماندار شهرستان این مساحت به 1000 متر افزایش یافت و سند مالکیت به اسم شهرداری صادر شد.

علی توکلی صالح افزود:به اداره ارشاد مکاتبه کردیم که در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد موضوع را بررسی کنیم که حدود 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در حال حاضر طبق گفته مدیران ارشاد حدود 600 میلیون تومان است.

وی افزود:در خصوص تخریب ساختمان قبلی باید تا مشخص شدن اعتبار منتظر بمانیم تا بدون مشکل بتوانیم برای ساخت اقدام کنیم.

این در حال است که 28 شهریور 1400 مدیرکل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در گفت و گو با ایسنا گفت: اسدآباد برای احداث پردیس سینمایی امید مقدمات کار را فراهم نکرده که در همین رابطه از آنان انتظار می‌رود عملیات عمرانی پردیس سینمایی خود را زودتر شروع کنند.

احمدرضا احسانی افزود: محلی که برای پردیس سینمایی امید اسدآباد در نظر گرفته شده نقشه و پروانه تهیه شده توسط دفتر فنی وزارتخانه را رایگان در اختیار آنان گذاشتیم و اعلام کردیم برای احداث پردیس یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیز به‌صورت بلاعوض کمک خواهیم کرد اما هنوز مقدمات کار توسط شورای اسلامی و شهرداری شهر فراهم نشده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com