ازدحام و آشفتگی در خیابان وفایی ملایر همدان پیام
 
 
شنبه - 30 شهريور 1398 - شماره 3574
 
امروز : يكشنبه ، 31 شهريور 1398

Today : Sun, September 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94703 تاریخ انتشار:  1398-03-21 - 08:24 تعداد بازدید:  72
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کسبه شهرداری را مقصر می‌دانند
ازدحام و آشفتگی در خیابان وفایی ملایر

مادستان

ملایر-خبرنگار همدان پیام: خیابان شهید وفایی یکی از خیابان های اصلی ملایر است که به دلیل وجود 3 تا از ورودی های بازار بزرگ ، بازار روز همچنین مغازه و بانک های متعدد از پرترددترین خیابان ها و شریان های اصلی شهر به شمار می آید و با مشکلات ترافیکی مواجه است. شهرداری از سال 94 به منظور تسهیل ترافیک اقدام به ساخت رفوژ میانی خیابان از سمت میدان امام خمینی (ره) تا میدان عارف کرده است، این پروژه از زمان مطرح شدن مخالفان زیادی داشت و شهرداری بدون توجه به مخالفت ها اصرار به اجرای پروژه کرد.
حال این پروژه مشکلات ترافیکی و همچنین مشکلاتی برای کسبه بوجود آورده است. در حقیقت با ساختن رفوژ سرعت تردد در ساعات پیک ترافیکی همچنین ظرفیت عبوری وسایل نقلیه کاهش یافته است و از همه مهمتر در مواقع بحرانی و زمانی که نیاز به آمبولانس و آتش نشانی باشد سبب کند شدن سرعت نیروهای امدادی می شود.
از رانندگان تاکسی و رانندگان عبوری همچنین مردم وکسبه در خصوص رفوژ نظرخواهی کردیم که به شرح زیر است.
یکی از رانندگان تاکسی این مسیر به خبرنگار ما گفت: ساختن رفوژ نه تنها دردی از ترافیک درمان نکرده بلکه خود باعث ترافیک بیشتر شده است ، مشکل وقتی دوچندان می شود که تصادفی اتفاق می افتد و به علت اینکه هیچ راه عبوری وجود ندارد به سرعت سبب به وجود آمدن راه بندان می شود.
راننده دیگری هم اینگونه اظهار نظر کرد: خود رفوژ عرضی از خیابان را اشغال کرده است و از طرفی برای عبور باید فاصله را حفظ کرد پس با قاطعیت می توان گفت با اجرای این پروژه خیابان تنگ تر و سبب کند شدن حرکت وسایل نقلیه شده است.
راننده ایی که در کنار خیابان پارک کرده بود با لحنی اعتراض‌آمیز گفت: بهتر بود شهرداری به جای هزینه گزافی که برای ساختن رفوژی که خود مشکلات زیادی به بار آورده ، دست اندازها و چاله چوله های شهر را درست می کرد.
یکی از کسبه های این خیابان نیز معتقد است: به علت کم شدن عرض خیابان و وجود ایستگاه تاکسی، از بازارچه قدس تا ورودی بازار هر روز شاهد دعوا و سرو صدای رانندگان برای عبور هستیم که باعث برهم خوردن آرامش مردم می شود از طرفی به علت اینکه موتورسواران برای رفتن به سمت دیگر خیابان تا میدان برای دور زدن نمی روند و از محل عبور عابر پیاده رد می شوند ، این حرکت باعث ایجاد تصادف می شود، به می‌توان گفت ماهی حداقل یک تصادف موتور سوار در این خیابان اتفاق می افتد.
کسبه دیگری اظهار داشت: با اجرای این جداکننده وسط خیابان ،مغازه ها برای تخلیه بار دچار مشکل شده اند و چون امکان پارک خودرو وجود ندارد میزان فروش کاهش یافته است.
خانم مسنی که برای خرید به مغازه که در حال گفتگو پیرامون رفوژ آمده بود توضیح داد: برای عابران هم مشکل درست کرده ، عبور از خیابان برای افرادی مثل ما که پادرد و کمردرد داریم خیلی سخت شده است یا مجبوریم مسیر بیشتری راه برویم تا به محل عابر پیاده برسیم ، از خیابان رد شویم ودوباره مسیر را تا مقصد ادامه دهیم یا اینکه با هزار مکافات از این سازه بتونی بالا وپایین کنیم، فکری برای افرادی که از ویلچر استفاده می کنند نیز نشده است مگر معلولان از حقوق شهروندی نباید برخوردار باشند؟
به گفته یکی از عابران پیاده ، سال گذشته شخصی در این خیابان دچار حمله قلبی می شود به دلیل اینکه آمبولانس در راه بندان گیر افتاده و نتوانسته تا میدان عارف برای دورزدن و رسیدن به مصدوم حرکت کند ، مجبور شدند از پایگاه میدان استقلال آمبولانس اعزام کنند و از خیابان عاشورا که یک طرفه است خلاف جهت عبور کنند  تا به مصدوم برسند.
 رفوژ خیابان شهید وفایی هیچ مصوبه ایی از فرمانداری ندارد
البته رئیس شورای هماهنگی ترافیک ملایر هم توضیح داد: رفوژ خیابان شهید وفایی در شورای هماهنگی ترافیک کارشناسی نشده و این طرح هیچ مصوبه ایی از فرمانداری ندارد.
محمد رضا احمدی ادامه داد: این طرح برای ساماندهی ترافیک توسط شهرداری اجرا شده است که می توان گفت از جهتی خوب است و از جهتی ایراد دارد.
وی با اشاره به اینکه گردش به راست و چپ وسایل نقلیه از خیابان عاشورا و بازار روز در خیابان اصلی زیاد بود گفت:  با اجرای طرح این مشکل حل شد اما با وجود ایستگاه تاکسی تا بازار روز و عرض کم خیابان، ممکن است در مواقعی سبب ایجاد ترافیک شود.
احمدی در ادامه افزود: بازدید هایی از خیابان داشتیم و برای حل مشکل پیشنهاد دادیم که روی جدول ها را ببندند تا به عرض خیابان اضافه شود همچنین ایستگاه تاکسی را با نصب گل میخ ساماندهی کنند و پیشنهاد دادیم برای حل مشکل تخلیه بار مرغ فروشی ها ساعتی که حجم ترافیک پایین است را تعیین کنند تا مشکلی بوجود نیاید.
 رفوژ از عرض خیابان کاسته است
مسئول مهندسی ترافیک شهرداری نیز در در این خصوص گفت: این پروژه را پلیس راهور به شورای شهر سابق پیشنهاد داده و در شورا کارشناسی انجام شده و توسط شهرداری به اجرا درآمده است.
مجید دماوندی بیان کرد: رفوژ 40 سانت عرض دارد و با توجه به اینکه خودروهای در حال حرکت باید یک فاصله ایی را تا آن حفظ کنند 2 متر از عرض خیابان کاسته است.
وی در پایان گفت: به دلیل اینکه تأسیسات از این جداکننده خیابان عبور کرده صرفه افتصادی ندارد که تخریب شود و دوباره آسفالت کاری و به جای آن گل میخ نصب شود.
طرح های ترافیکی با جان و مال و زندگی شهروندان گره خورده و در مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است قطعا این گونه طرح ها نیازمند افق دید وسیع و کارشناسی دقیق وعلمی است .اگر کارشناسی دقیق صورت می گرفت پروژه ایی  که خود باعث ایجاد مشکلات جدیدی می شود به اجرا درنمی آمد. از آنجاییکه گل میخ عرض کمی اشغال می کند و برای حرکت از کنارش فاصله 10 سانت کافیست، می شد به جای ساخت رفوژ از گل میخ برای روان سازی ترافیک استفاده کرد تا این همه مشکلات بوجود نیاید.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com