1403-01-171403-01-27bool(false) 1403-01-171403-01-27bool(false) نذر‌خدمت در روستای "بلرتو" ملایر همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 27 فروردين 1403

Today : Mon, April 15, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135901 تاریخ انتشار:  1402-09-25 - 14:54 تعداد بازدید:  141
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نذر‌خدمت در روستای "بلرتو" ملایر

مادستان


ملایر- سحر یوسفی- خبرنگار همدان پیام: در ادامه سلسله میز خدمت‌های فرمانداری ملایر، این بار روستای بلرتو از بخش سامن میزبان بود تا مردمان خوب این روستا به همراه روستاهای جیریا، اسکنان، هزار جریب و جیجان‌رود فرصتی یابند تا رو در رو و بدون واسطه بتوانند از مشکلات و مطالباتشان بگویند .

خدمت‌گزاران ملایری با حضور در روستاهای دورافتاده شهرستان ملایر به مردم انواع خدمات پزشکی رایگان ارائه دادند.

فرقی نمی‌کند کجا باشد حاشیه شهر یا روستاهای دورافتاده، هدفشان فقط خدمت است آن هم به اصلی‌ترین صاحبان این کشور.

برگزاری اردوهای جهادی بهانه‌ای برای با بودنشان شده است و از اعضای جمعیت هلال‌احمر گرفته تا بسیجیان و پزشکان در این راه همراه با هم هستند.

از ابتدای سال در چندین روستا حضور یافتند از ویزیت رایگان گرفته تا دارو و خدمات فرهنگی به اهالی روستا ارائه می‌شود.

مقصدشان این بار روستای بلرتو است، روستایی در هم‌جواری روستاهای هزارجریب، جیجانرود و اسکنان که جمعیت آن بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن کمتر از ۵۰۰ نفر بوده است.

اردوی را در مدرسه روستا برگزار کرده‌اند و علاوه بر ویزیت رایگان با حضور متخصصان اطفال، زنان و زایمان، دندانپزشکی، چشم‌پزشکی و داخلی و پزشک عمومی مقابله با تنبلی چشم و دیابت نیز اجرایی می‌شود.

مسجد نیز به عنوان کلیدی‌ترین نقطه روستا، مکانی شده بود برای دور هم جمع کردن روستائیان و عالی‌ترین مقام شهرستان و مسؤلان دستگاه‌های اجرایی، میزی در کار نبود و فقط خدمت خالصانه از «میز خدمت» چشم‌نوازی می‌کرد .

روستائیان با شوق در مسجد روستا دور فرماندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی حلقه زده بودند و انگار محیط سراسر گوش شنوا بود تا گرهی از مشکلات این قشر زحمت‌کش بگشاید .

برپایی «نذر خدمت» برنامه‌ای بود که این میز خدمت را متمایز می‌کرد و با همکاری دستگاه‌هایی همچون جمعیت هلال احمر‌، سپاه و بسیج، شبکه بهداشت و درمان، اوقاف، اورژانس و دامپزشکی تدارک دیده شده بود تا روستائیان طعم شیرین خدمت رایگان را در روستا تجربه کنند .

توزیع ۷۰ بسته معیشتی بین نیازمندان منطقه، اهدای دو تانکر آب ۵۰۰۰ لیتری در راستای تأمین آب شرب ساکنان این روستاها و کاشت درخت به صورت نمادین توسط فرماندار در مدرسه روستا در قالب کاشت یک میلیارد درختی که در کشور تعهد شده است از دیگر برنامه‌های جانبی این میز خدمت بود و چقدر شیرین و جذاب بود شوق دانش آموزان این مدرسه برای کاشت نهال‌های بادام و سرو در مدرسه‌شان که با سیمان سخت پوشانده بود و هیچ جذابیتی نداشت .

بهسازی و طرح هادی، کمبود آب شرب و کشاورزی، ترددهای کامیون‌ها، سهمیه آرد،سرویس معابر، افت ولتاژ و جابه‌جایی تیرهای برق از جمله مسائلی بود که توسط روستائیان در این میز خدمت مطرح شد  .


فرماندار ملایر در این نشست گفت: میزهای خدمت در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم است که مصوبات آن اجرا شده یا در حال اجراست و برخی از مصوبات که اعتبار لازم را نداشته است نیز در دستور کار است  .

سلمان اسماعیلی با بیان اینکه روستاها با افزایش جمعیت مواجه‌اند و ما مکلفیم زمین مورد نیاز برای توسعه روستاها تأمین کنیم، افزود: برای هر کدام از این ۵ روستا که نیاز به بازنگری طرح هادی دارد ۳۰۰ میلیون تومان اختصاص یابد و برای بهسازی ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سال ۱۴۰۳ مصوب شود.
 
وی با اشاره به اختلاف‌نظر مردم و منابع‌طبیعی، گفت: این پرونده قضایی شده و دادگاه حکم اولیه را داده است اما اگر هر مستنداتی دارید که حقی از شما ضایع شده ارائه دهید تا با نگاه مثبت به نفع مردم دوباره بررسی شود .

اسماعیلی ادامه داد: اگر زمین‌ها متعلق به دولت شد مقدمات فراهم شود تا تغییر کاربری داده و با قیمت کارشناسی حداقلی به مردم واگذار شود  .

وی در مورد سرویس معابر،افت ولتاژ و جابجایی تیر برق تأکید کرد: ظرف یک هفته آینده بازدید و مشکل حل شود.

فرماندار در رابطه با مشکل آب این منطقه، گفت: اگر اعتباری اختصاص یافت، این روستاها در اولویت قرار بگیرند و برای برخی چاه‌های جدید مجوز صادر شود تا جایگزین قنوات شوند .

وی با اشاره به اینکه ۵ نقطه از شهرستان را به عنوان اولویت برخورد با جرائم و تخلفات معادن در دستور کار قرار داده‌ایم، افزود: اگر این نقاط و محدوده روستایی نیز دارای اولویت هستند، مصوب شوند تا برخوردهای لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید با وحدت، وفاق و همدلی مشکلات را حل کنیم تا شرایط بهتر شود، گفت: باید تلاش کنیم روز به روز امید در دل مردم تقویت شود و تمام توان خود را برای مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو باید بکار ببندیم .

بهره‌مندی ۲۸۰ نفر از طرح نذر‌خدمت  

رئیس جمعیت هلال احمر ملایر نیز گفت: تعداد ۳۱ نفر شامل پزشکان متخصص و عمومی، دندانپزشک، تکنسین دارویی، پرستار، روانشناس، ماما و کارشناس بینایی و شنوایی سنجی برای خدمت به مردم این روستا استقرار پیدا کردند.

محمدرضا نانکلی افزود: ۲۸۰ نفر از ساکنان این روستا از خدمات طرح ملی نذر خدمت جمعیت هلال احمر شهرستان ملایر بهره‌مند شدند.

وی در پایان گفت: با فرا رسیدن هفته داوطلب خدماتی از جمله ویزیت رایگان، خدمات دندانپزشکی، توزیع داروی رایگان، غربالگری قند و فشار خون، مسابقات فرهنگی و خدمات زیست محیطی و کاشت نهال به‌ همت اعضاء داوطلب این جمعیت ارائه شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com