1403-03-201403-03-30bool(false) 5 مدرسه اسدآباد در انتظار تخریب و بازسازی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 30 خرداد 1403

Today : Wed, June 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129332 تاریخ انتشار:  1401-10-14 - 16:30 تعداد بازدید:  209
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

5 مدرسه اسدآباد در انتظار تخریب و بازسازی

نویسنده : محمدجواد کوهی

مادستان


 شهرستان اسدآباد با جمعیت بیش‌از 100 هزار نفری دارای 198  مدرسه فعال است که از این تعداد حدود 12‌مدرسه نیاز به تجهیز و مقاوم‌سازی دارد. مدارس فرسوده با ساختمان‌هایی که عمر مفید خود را سال‌ها پیش از دست داده‌اند همچنان در بیشتر مناطق کشور از جمله شهرستان اسدآباد میزبان دانش‌آموزان هستند، خطر ریزش و تخریب آن ها همچنان وجود دارد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با همدان پیام گفت: در حال مکاتبه برای دریافت کد تخریب مدرسه 15 خرداد هستیم که این مدرسه به دلیل بافت فرسوده نیاز به تخریب و احداث ساختمان جدید دارد.

سجاد محمدی شمیم افزود:5 مدرسه روستاهای شهرستان باید تخریب کامل شود و 12 مدرسه نیز نیاز به تعمیرات کلی دارد.

وی افزود: مدرسه شهید سعیدی تکمیل شده‌است و به دلیل اینکه در این فصل از سال امکان آسفالت‌ریزی محوطه نیست باید با زیرساخت مناسب مدرسه را افتتاح کنیم و سال آینده با مساعد شدن شرایط آب و هوایی اقدام به آسفالت‌ریزی داشته‌باشیم.

محمدی شمیم یادآور شد: با توجه به اینکه مدرسه 15 خرداد در مرکز شهر است با شهرداری جلسات مختلفی برگزار کردیم که احتمال دارد با ساخت مدرسه 15 خرداد یک یا چند طبقه را برای ساخت پارکینگ اختصاص دهیم.

21 آبان سال جاری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان در نشست خبری گفت: در سطح استان 2600 مدرسه داریم که برای تمام مدارس شناسنامه فنی تعریف شده‌است که 15درصد مدارس استان تخریبی و 55 درصد با ویژگی‌های استاندارد ساخته و ارزیابی شدند.

حمید شیرازیانی با بیان اینکه 200‌میلیارد تومان برای ایزوگام و آسفالت محوطه مدارس استان صرف شده و امسال هم 24 میلیارد تومان برای ایزوگام محوطه مدارس تأمین خواهد شد، عنوان کرد: 52 میلیارد تومان برای تجهیز کلاس‌ها هزینه شده‌است.

رحمتی یکی از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت: از مدیران شهرستان انتظار داریم برای تخریب مدرسه 15 خرداد که بیش از 50 سال است ساخته شده‌است برنامه‌ریزی مناسب داشته‌باشند تا شاهد حوادث تلخ و خراب شدن این مدرسه فرسوده نباشیم.

رضایی یکی دیگر از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت: شهرک سید احمد فاقد مدرسه ابتدایی است و تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان روزانه از این شهرک به مرکز شهر می‌روند که امیدواریم با ساخت این مدرسه در شهرک، شاهد کاهش تردد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی باشیم و هرچند مدرسه‌ای که فرزندم اکنون در آن تحصیل می‌کند و در مرکز شهر است، بسیار قدیمی است و نیاز به بازسازی دارد.

در پایان باید بگوییم امیدواریم مدرسه شهرک سید احمد که پیشرفت فیزیکی 45 درصد دارد در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد تا با انتقال دانش‌آموزان این مدرسه که بیش از 1000 دانش آموز در 2 شیفت است شاهد تخریب و بازسازی مجدد این مدرسه باشیم و سایر مدارس فرسوده در روستاها نیز با پیگیری مدیران بازسازی شوند تا شاهد حوادث ناگوار در مدارس فرسوده نباشیم.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com