بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در کبودراهنگ احداث می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

Today : Mon, February 6, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  127653 تاریخ انتشار:  1401-08-10 - 15:58 تعداد بازدید:  102
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در کبودراهنگ احداث می‌شود

مادستان

 
در بودجه سال‌جاری احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی کبودراهنگ آورده شده و برای مطالعات آن ۲۰ میلیارد اعتبار اختصاص یافته است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به نیاز منطقه قرار است بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در شهرستان کبودراهنگ ساخته شود، گفت: در این رابطه قرار شد وزارت بهداشت مطالعات ماده ۲۰ و ۲۳ این پروژه را انجام دهد و مطالعات انجام شده را برای پیگیری ماده ۲۳ ملی تحویل دهد که متأسفانه دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه کوتاهی کرده و مطالعات ماده ۲۳ آن را هنوز انجام نداده است.

فتح‌ا... توسلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه شهرستان کبودراهنگ در همه حوزه ها به ویژه در حوزه سلامت محروم است، افزود: بیمارستان شهرستان کبودراهنگ اورژانس ندارد که برای مرتفع شدن این مشکل با پیگیری‌های مستمر دستور اعتبار برای ساخت اورژانس بیمارستان شهرستان را از وزارت بهداشت گرفتیم و در حال حاضر احداث اورژانس بیمارستان شهرستان کبودراهنگ با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان آغاز شده است.

توسلی ادامه داد: شهرستان کبودراهنگ انبار دارویی نداشت و داروهای شهرستان در جایی نامناسب و غیربهداشتی نگهداری می‌شد که برای حل این مشکل نیز با پیگیری های انجام شده اعتبار مورد نیاز برای ساخت انبار دارویی تأمین شد. در حال حاضر انبار دارویی کبودراهنگ‌ با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در حال ساخت بوده و سوله آن هفته گذشته نصب شده است.

 ساخت درمانگاه تأمین اجتماعی کبودراهنگ مصوب شده است

وی همچنین با اشاره به نبود درمانگاه تأمین اجتماعی در شهرستان کبودراهنگ یادآور شد: در حوزه درمان تأمین اجتماعی کبودراهنگی‌های تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی سالیانه ۱۰۰ میلیارد تومان به این سازمان پول پرداخت می کنند و هیچ خدماتی در حوزه درمان دریافت نمی کنند که به همین منظور با پیگیری های انجام شده احداث ساخت درمانگاه تأمین اجتماعی در شهرستان کبودراهنگ مصوب شد.

توسلی با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای احداث درمانگاه تأمین اجتماعی تهیه و تحویل سازمان تأمین اجتماعی شده است، افزود: در حال حاضر مطالعات این درمانگاه در حال انجام بوده و اعتبار مربوط برای آغاز عملیات اجرایی طرح تأمین شده است.

 افتتاح درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان بهار در آینده نزدیک

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حوزه بهداشت و درمان شهرستان بهار هم تصریح کرد: بحث درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان بهار در پنج سال گذشته متوقف شده بود و پیمانکار طرح کاری انجام نمی داد که پیگیری لازم را انجام دادیم و کار انجام شد.

توسلی  از افتتاح درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان بهار در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: تجهیزات لازم و نیز نیروی لازم برای این درمانگاه از طریق آزمون تأمین شده است و به زودی درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان بهار افتتاح می‌شود.

وی همچنین با اشاره به بحث نیاز دارویی و درمانی شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ خاطرنشان کرد: انبارهای دارویی دو شهرستان کبودراهنگ و بهار خالی بود که مشکل دارویی و درمانی این دو شهرستان را سه بار از طریق معاونت غذا و دارو پیگیری کردیم و بسته‌های دارویی سرم و دارو برای این دو شهرستان ارسال شد که مردم دچار مشکل نشوند.

نماینده مردم شهرستان کبودراهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بحث کمک به خانه‌های بهداشت و تعمیر و تجهیز آنها برای شهرستان بهار تأمین دستگاه سی‌تی‌اسکن مصوب شده و در نوبت تحویل است.

وی بان کرد: با این اقدام می‌توانیم دستگاه سی‌تی‌اسکن و لاپاراسکوپی و برخی تجهیزات آزمایشگاهی را برای شهرستان و نیز دستگاه ام‌آرآی و لاپاراسکوپی و برخی تجهیزات آزمایشگاهی برای کبودراهنگ را تحویل بگیریم، علاوه بر آن برای هر دو شهرستان اعتباری افزون بر چهار تا پنج میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز هر حوزه اخذ کرده‌ایم که این اعتبار توزیع شد.

توسلی مطرح کرد: برای درمانگاه سیمین بهار که چند سال متوقف شده بود نیز دو میلیارد اعتبار نقد اخذ کردیم که به زودی این اعتبار تزریق می‌شود ضمن اینکه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای درمانگاه مجموعه فرهنگیان شهرستان بهار که متوقف شده بود، اخذ شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com