1399-09-021399-09-12bool(false) ممانعت از تردد تاکسی‌داران بدون ماسک در ملایر همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 12 آذر 1399 - شماره 3914
 
امروز : چهارشنبه ، 12 آذر 1399

Today : Wed, December 2, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112340 تاریخ انتشار:  1399-07-14 - 09:59 تعداد بازدید:  78
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار ملایر؛
ممانعت از تردد تاکسی‌داران بدون ماسک در ملایر

مادستان


 با توجه به شیوع موج سوم کرونا چاره‌ای جز سخت‌گیری و ممانعت از تردد خودروهای تاکسی بدون ماسک نداریم.
رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر ملایر با بیان اینکه درحال‌حاضر هزار و ۵۹ دستگاه تاکسی و ۱۴۱ دستگاه ون، مسافران را در سطح شهر ملایر جابه‌جا می‌کنند، گفت: از جریمه نقدی و برخورد قاطع با تاکسی‌داران بدون ماسک خبر داد و افزود: جریمه‌ها از ده هزار تومان آغاز شده است و تا ۱۶۰ هزار تومان ادامه دارد و حتی در مواردی تاکسی متخلف را توقیف می‌کنیم.
محمد لطفی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در این زمینه بازرسان سازمان، با تاکسیرانان متخلف برخورد لازم و جدی دارند، افزود: از تردد خودروهای تاکسی که رانندگان آن بدون ماسک هستند، جلوگیری شده و خودرو توقیف می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه تنها راه مقابله با کرونا در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک است، از شهروندان و رانندگان درخواست کرد برای حفظ سلامت خود و دیگران نسبت به استفاده از ماسک دقت و توجه لازم را داشته باشند و آن را جدی بگیرند.
لطفی با بیان اینکه مقرر شده در مراسمی از تاکسیرانانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، تجلیل به عمل آید، ادامه داد: روزانه به‌صورت رایگان و با هزینه سازمان ضدعفونی تاکسی‌ها و ون‌ها انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تاکنون در 5 مرحله و به تعداد ۶ هزار عدد ماسک رایگان بین تاکسیرانان و رانندگان ون توزیع کردیم، اظهار کرد: همچنین تعداد قابل توجهی ماسک خریداری شده و در مراحل دیگر بین این افراد توزیع می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بیشتر تاکسی‌داران پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، از رعایت نکردن و بی‌توجهی مسافران و شهروندان ملایری گلایه کرد و گفت: متأسفانه شماری از مسافران قوانین و پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند و ماسک نمی‌زنند و سلامت سایر افراد را به‌خطر می‌اندازند.

 

جمع‌آوری بیش از یک‌میلیارد تومان زکات در ملایر
 شهرستان ملایر در چند سال گذشته با بیش از یک‌میلیارد تومان جمع‌آوری زکات، رتبه برتر را در استان همدان به خود اختصاص داده است. زکات جمع‌‌آوری شده توسط کمیته امداد انجام و در بین نیازمندان و حوزه‌های مختلف هزینه شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه از ابتدای امسال نیز یک‌میلیارد و یکصد میلیون تومان زکات جمع‌آوری شد، افزود: این میزان زکات شامل زکات مستحبی، زکات فطریه، زکات محرومان و زکات پروژه بوده است.
تیمور کرمی‌مقدم در ملایر با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری شده در محصولات مختلف از جمله انگور، گندم، جو و... بوده است، گفت: این میزان زکات بین نیازمندان توزیع شده است.
وی افزود: زکات پروژه در محل روستاهایی که زکات در همان محل جمع‌آوری شده صرف ساخت پروژه‌های مختلف عام‌المنفعه شده است.
کرمی‌مقدم در گفت‌وگو با فارس از پیش‌بینی جمع‌آوری زکات در ملایر تا پایان امسال به حدود ۴ میلیارد تومان خبر داد و گفت: جمع‌آوری زکات با همکاری ستاد زکات و روحانیون در روستاها انجام می‌شود.
وی پرداخت زکات محصولات را موجب برکت در محصول و اموال و زدودن چهره فقر از جامعه برشمرد و افزود: کمیته امداد زکات جمع‌آوری شده را صرف امور مختلف ازجمله حوزه معیشتی، درمان، کمک هزینه تحصیلی و ... برای نیازمندان کرده است.
 


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com