اختصاص هزار میلیارد برای بازسازی خانه‌های سیل زده استان همدان پیام
 
 
شنبه - 3 خرداد 1399 - شماره 3762
 
امروز : دوشنبه ، 5 خرداد 1399

Today : Mon, May 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  96752 تاریخ انتشار:  1398-05-03 - 09:49 تعداد بازدید:  82
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون بنیاد مسکن کشور اعلام کرد
اختصاص هزار میلیارد برای بازسازی خانه‌های سیل زده استان

مادستان نهاوند- خبرنگارهمدان پیام: معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیادمسکن کشور با حضور در نهاوند از خانه های روستایی سیل زده در مناطق سیل زده شهرستان نهاوند ، از واحدهای در حال ساخت بازسازی یا تعمیر بازدید کرد.
عزیز ا... مهدیان پس از بازدید از مراحل بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده سیلاب در روستاهای قلعه ذراتی، کفراش و دهفول نهاوند ، بر تسریع در روند بهسازی و نوسازی مناطق سیل زده نهاوند تاکید کرد.
معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور ضمن اظهار رضایت از عملکرد استان همدان گفت: بنیاد مسکن کشور برای کمک به بازسازی مناطق سیل زده استان همدان و پرداخت تسهیلات بلاعوض و با سود کم آمادگی کامل دارد.
وی بیان کرد: ۶۲۰ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض برای حوزه بازسازی مناطق سیل زده استان همدان و ۴۸۰ میلیارد تومان برای بهسازی ۱۲ هزار واحد مسکن روستایی اختصاص یافته است.
مهدیان یادآور شد: ۱۶۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض زمین های کشاورزی استان همدان نیز تا امروز اختصاص یافته است.
معاون بنیاد مسکن کشور با تاکید بر اینکه کار ایمن سازی روستاها، ایجاد سیل بندها، دیواره رودخانه‌ها و همچنین داخل بافت روستاها را انجام خواهیم داد، افزود: جاهایی که زمین لازم بوده در بخش عمده‌ای زمین تملک شده است، و تا پایان سال کار بازسازی و احداث واحدهای مسکونی خسارت دیده در سیلاب به پایان خواهد رسید.
ناصری فرماندار نهاوند در سفر معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور به نهاوند ، بر تسریع در روند بهسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ویژه روستاهای شهرستان تاکید کرد و گفت: به دنبال این هستیم که باهمکاری سایر دستگاه های ذیربط و مشارکت اهالی روستا در حوزه بازسازی روستاهای سیل زده و مقاوم سازی مسکن اقدامات موثری انجام دهیم.
مدیرکل بنیاد مسکن استان هم درباره واحدهای خسارت دیده استات در سیل فروردین گفت: در حال حاضر ۹ هزار واحد احداثی و ۶هزار واحد تعمیری ،۴هزار واحد معیشت (وسایل منزل) با ۶۲۹ میلیارد تومان در حال ساخت است.
رئیس بنیاد نسکن نهاوند هم درباره واحدهای در حال ساخت سیل اخیر گفت: در شهرستان نهاوند۲۶هزار و ۵۶۱واحد مسکن روستایی داریم که از این تعداد ۱۵هزار و ۸۵۰ واحد با استفاده از تسهیلات مسکن پایان کار گرفته که ۱۸۹میلیارد تومان تا کنون هزینه شده است.
علیرضا نثاری گفت: در سال ۹۸ پس از بارندگی ها فروردین از۹هزار ۶۵۰واحد بازدید ۴هزار ۶۷۰واحد  واجد شرایط ارزیابی و ۲هزار۴۴۰واحد نیاز به احداث و مابقی تعمیری و معیشتی بوده است.که اعتبار استانی تخصیصی هزار ۱۷۴میلیارد که نهاوند ۲۴نیم درصد را بخود اختصاص داده است.
نثاری گفت: مرحله نخست این تسهیلات و ابلاغ افراد به بانک ها معرفی شده اند که وام احداث به مبلغ ۴۰میلیون ۱۶میلیون بصورت  بلاعوض در روستا و هم شهر ۵۰میلیون تسهیلات و ۲۲میلیون بلاعوض است.
به هر واحد احداثی ۱۶۰کیسه سیمان اهدایی مقام معظم رهبری داده می شود و صدور پروانه و طراحی نقشه و نظارت روستاها رایگان است.
نثاری گفت: تقریبا همه روستاهادر نهاوند از سیل اخیر آسیب دیده که  بیشترین موارد مربوط به روستاهای دهفول، کفراش، دره میرزا، تازناب‌ها، حاجی آبادکرک، سرخلیجه بدلیل  فرسوده گی بوده که واحدهای نوساز در این سیل آسیب ندیده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com