گواهینامه مهارت فنی وحرفه ای در آزمون های استخدامی لحاظ می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135429 تاریخ انتشار:  1402-08-27 - 12:16 تعداد بازدید:  114
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون وزیر کار در نهاوند:
گواهینامه مهارت فنی وحرفه ای در آزمون های استخدامی لحاظ می‌شود

نویسنده : معصومه کمالوند

مادستان


 شورای اداری استان پایان هفته گذشته با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور، مدیرکل فنی حرفه ای استان و نماینده نهاوند در مجلس به میزبانی نهاوند برگزار شد.

در این نشست مسئولین بخش های مختلف سازمان  در استان و شهرستان از ظرفیت‌ها، افتخارات و البته کمبودها و نیازهای این مرکز آموزشی در استان گزارشی
مطرح شد.

مواردی از جمله برخی مشکلات بازنشستگی و نبود نیروی جایگزین، تمایل خروج نیروها به سایر دستگاهها بدلیل مشکلات معیشتی اقتصادی، نیاز به تقویت حوزه آموزش در دستگاهها بویژه مراکز آزاد، ضعف در قدرت اجرایی تفاهم نامه‌ها، همچنین تجهیز کارگاهها، خلا و کمبود نیروی مربی در حوزه آموزش سازمان دراستان، نیاز به هماهنگی و استفاده از ظرفیت دانشگاهها و تفاهم نامه با وزارت علوم ،تقویت منابع استانی برای تقویت و تجهیز کارگاهها و ارتقای کیفی آموزش ها مطرح شد.

معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور در این نشست به همه نیازها و ضرورت های نمایندگان سازمان در استان و شهرستان ها پاسخ مثبت داد و اینکه تامین همه این موارد یک نیاز و ضرورت مهم محسوب می شود چرا که حوزه آموزش در کشور و تقویت زیر ساخت های مهارتی بسیار مهم است.

 سابقه مدیریتی برای نماینده مجلس مهم است

مهرداد عظیمی با بیان اینکه سه نماینده استان در کمیسیون بودجه هستند،تصریح کرد؛ نمایندگانی که پیش از رفتن به مجلس در چرخه کاری و نظام مدیریتی و اجرایی کشور  سوابق و تحربیاتی دارند ، در عملی شدن مطالبات و پیش رفتن حرفه ای تر کارها موثر تر است، که نماینده نهاوند این شاخصه را دارد.

عظیمی در ادامه با بیان اینکه ۶۵۸ مرکز دولتی و ۲۱هزار اموزشگاه فعال در کشور داریم، گفت؛ این نشست برای ایجاد توازن در شهرستان ها و مراکز استان ها در نهاوند برگزار شده است که مدیران شهرستانی هم حضور دارند، و این رویه ادامه خواهد داشت.

 برنامه های بزرگ برای تقویت رفاه

وی تاکید کرد؛ درباره معیشت و رفاه نیروهای این سازمان که مطالبه جدی و مطرح شده است، باید گفت؛ اگر به حوزه ماموریتی توجه کنیم و وظایف تعهدات در حوزه آموزش، ارتقای سطح مهارت در کشور و... درست عمل کنیم ، نتیجه کار همان خواهد بود که مطالبه همه است.

همچنین از رایزنی با بنگاههای بزرگ کشور ، بخش های خصوصی، شرکت سایپا، خبر داد تا یک مرکز به ظرفیت های قبلی افزوده و در نهایت به تقویت و افزایش بودجه منجر خواهد  شد.

 پیوست رسانه‌ای سرمایه‌گذاری است

عظیمی در بخش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی هم از راه اندازی تلویزیون اینترنتی مهارتی خبرداد و گفت؛نیاز داریم به پیوست رسانه ای در حوزه سازمان ، تهیه کلیپ ها و بسته های خبری و اطلاع رسانی توجه بیشتری شود و  حرفه ای تر اقدام شود چرا که خود یک سرمایه محسوب می شود.

وی درباره بحث استخدام ها نیز با بیان اینکه نگرانی هایی در گذشته بود ،گفت؛ با نشست های متعدد و رایزنی ها و معرفی ظرفیت های سازمان ، مجوز استخدام گرفته شد که در تلاش هستیم فضا برای جذب نیروی بیشتر با افزودن بخش بزرگی به سازمان ایجاد کنیم.

 توقع تخصیص بیش از صد درصدی بودجه از مجلس

درحوزه بودجه و اعتبارات سازمان نیز از تصویب بودجه ۲هزار و۲۰۰میلیارد تومان خبر داد که تخصیص آن را مهم تر ارزیابی کرد  و گفت؛ استانداران و مجمع نمایندگان انتظار می رود تخصیص ۶ درصد نباشد و انتظار داریم بیش از ۱۰۰ درصد محقق شود که این بستگی به تعامل در استان دارد.

تهیه اساسنامه و دیده شدن در سند برنامه هفتم برای سازمانی که در توسعه نیروی انسانی و مهارت نقش بسیار مهمی دارد،که بارایزنی ها و کمیته های فرعی و کمیسیون ، به نتایج خوبی رسیدیم که در صورت تصویب ، نتیجه بسیار عالی را خواهد داشت.

 وی بحث مهارت را بسیار مهم ارزیابی کرد، و اینکه سازمان در تحقق این موضوع نقش مهمتری دارد و در هربخش استان هر اتفاقی قرار است رخ بدهد باید پیوست مهارتی داشته باشد و باید تربیت نیروهای مهارتی در دستور کار باشد .

 اصالت تولیدات را شناسنامه دار کنید

عظیمی با تاکید بر شناسنامه دار کردن طرح ها و تولیدات حوزه صنایع دستی در شهرستان برای معرفی اصالت و هویت آن ها که عمدتا خاستگاه شان شهرستان نهاوند است، تاکید کرد و درباره زیر ساخت های آموزشی کشور در حوزه مهارت با بیان اینکه در دو سال اخیر بیش از۳هزار و ۸۰۰ مورد بوده است،گفت؛ ۶۵۸ مرکز و ۲۱هزار آموزشگاه آزاد فعال مجوز دار و  ۴هزار و ۳۰۰ مرکز جوان فعالیت دارد.

 صدور مجوز طلایی مهارتی ها برای آزمون های استخدامی

وی ازصدور مجوزهای اشتغال سطح طلایی برای مهارتی ها خبرداد و تاکید کرد؛ پس از این با توجه به رایزنی های انجام شده در آزمون های استخدامی کشور مدرک فنی حرفه ای و مهارت ملاک باشد که نیروهای متخصص و مهارتی جذب شوند.

 سازمان در مجلس حمایت می شود

نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی هم  گفت: فنی حرفه ای از نظر موضوع دریافتی ها مظلوم واقع شده اما با توجه به پایان و تصویب برنامه هفتم در هفته آینده، یک نشست پس از آن در کمیسیون برنامه و کمیسیون تلفیق با حضور رئیس این سازمان برگزار و مواردی که از جانب مسئولین سازمان در استان مطرح شد ، بررسی و حمایت شود.

 افتتاح ششمین جوارکارگاهی شهرستان

مدیرکل آموزش فنی حرفه ای استان هم در این نشست گفت؛ در این سفر ششمین مرکز جوار کارگاهی شهرستان و ۵۶ مین مرکز استان افتتاح و آغاز بکار کرده است.

وهب مختاران اعلام کرد؛ تاکنون در استان همدان ۳۰هزار نفر آموزش مهارت دیده‌اند و تا پایان سال به بیش از ۴۵هزار نفر خواهد رسید. مختاران همچنین از تصویب یک میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور که با حمایت استاندار و پیگیری های نماینده انجام شد خبر داد و گفت؛ این رقم اعتباری که برای شهرستان در نظر گرفته شده است، در کارگاههای فنی حرفه ای شهرستان با بکارگیری و ایجاد و تقویت تجهیزات موجود دیده می شود.

 طرح جامع برای گشنیز نهاوند

وی در بحث بسته بندی گشنیز که عمده تولید آن در نهاوند انجام می شود هم گفت؛با توجه به اینکه رهبری بر جلوگیری از خام فروشی این محصول در نهاوند تاکید داشته اند ، از ضرورت ایجاد یک مرکز تحقیقاتی تولیدی مهارتی و اموزشی،  با توجه به ارزآوری و سود آور بودن آن گفت و تاکید کرد؛ بر همین مبنا نیز طرح جامع آن را تهیه خواهیم کرد و با حمایت نماینده انتظار داریم راه اندازی و با توجه به اینکه نهاوند قطب تولید این محصول است، می تواند اشتغال و اقتصاد شهرستان و استان را تقویت کند.
در پایان از  موسوی مربی نمونه کشوری در نهاوند با حضور معاون وزیر قدردانی شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com