1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) کبودراهنگ نیازمند کتابخانه سیار است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 9 مهر 1402

Today : Sun, October 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132437 تاریخ انتشار:  1402-03-16 - 11:48 تعداد بازدید:  179
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کبودراهنگ نیازمند کتابخانه سیار است

مادستان


 کبودراهنگ -اکرم حمیدی -خبرنگار همدان‌پیام: جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنک به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور امام جمعه کبودراهنگ و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در سالن جلسات  فرمانداری شهرستان کبودراهنگ برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این نشست اظهار داشت: حوزه فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی، عمرانی، فناوری، فرهنگی و خدمات کتابخانه‌ای است. همچنین کتابخانه‌های عمومی در حوزه تحقق شعار سال مد نظر مقام معظم رهبری و کاهش آسیب‌های اجتماعی ورود کرده و برنامه‌های مختلفی اجرا می‌کنند.

عاطفه زارعی با اشاره به اینکه در حال حاضر دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در حال اجرا است، افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی در حوزه‌های رقابتی، چهار گزینه‌ای، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، نقاشی، پویش‌های مختلف ویدیویی با موضوع سیره رضوی و زندگانی امام حسن عسگری(ع) در حال برگزاری است. 9 عنوان کتاب برای سنین گوناگون شیوه زندگی سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... این دو امام بزرگوار را تبیین می‌کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در ادامه با بیان اینکه در بازطراحی کتابخانه‌های عمومی 60 خدمت تعریف کردیم، تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین نقاط تمرکز کتابخانه‌های عمومی، قشر کودک و نوجوان است که در حال برنامه ریزی و تأمین منابع هرچه بیشتر برای آنها هستیم.

امام جمعه کبودراهنگ نیز در این نشست با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی عزت و عزتمندی به دنبال دارد، اظهار کرد: کتاب باغ و بوستان دانشمندان و علما است.

وظیفه ما این است که زحمات نویسندگان و دانشمندان را ارزش گذاشته و اجازه ندهیم زحمات آنها به هدر رود. برای اینکه فرزندان ما کتابخوان شوند، باید ابتدا خودمان مطالعه کنیم. گنجینه‌های ارزشمندی در کتب مسلمین وجود دارد که غرب از آنها بهره برده و با آن به ما فخر می‌فروشد.

حجت الاسلام والمسلمین نقی باقری افزود کتاب و کتابخوانی یکی از مسائل بسیار مهم است که باید توجه ویژه ای به آن شود و جوانان، نوجوانان و حتی کودکان نیز باید به کتابخوانی تشویق شوند و با علاقه مندی کتاب ها را مطالعه کنند.

وی ادامه دادبايد  نگاه ويژه‌ای به توسعه و ترويج فرهنگ كتاب، كتابخواني شودو با برنامه‌ريزی‌های مناسب در راستای نهادينه‌سازی فرهنگ كتاب و كتابخوانی در سطوح مختلف جامعه گام برداشته شود.

 فرماندار شهرستان کبودراهنگ و رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان نیز بیان کرد: راه اندازی کتابخانه سیار در شهرستان را دنبال می‌کنیم تا مناطق بیشتری از شهرستان کبودراهنگ بتوانند از خدمات کتابخانه‌ای بهره ببرند.

وی با بیان اینکه فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی باید مستمر باشد، تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی باید با قوت فراوان برگزار شود و همه دستگاه‌ها در این حوزه نهایت همکاری را داشته باشند.

فرماندار شهرستان کبودراهنگ افزود با  توجه به این که تعداد زیادی از ساکنان این شهرستان، در مناطق روستایی سکونت دارند و به منظور توسعه فرهنگ کتابخوانی در این مناطق، شهرستان کبودراهنگ به کتابخانه سیار نیاز دارد.

  وی ادامه داد با توجه به تحولات مثبت حضور وزیران و مسئولان کشوری و استانی در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم فرزند این دیار وزیر انقلابی و ارزشی فرهنگ و ارشاداسلامی فعالیتها و حضورمطلوبی را در شهرستان داشته است.

غلامی ادامه داد: کلنگ زنی برای احداث کتابخانه استاندارد شهری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد که قطعا منشا خیر و برکت خواهد بود که باید مسئولان مربوطه استانی و شهرستانی نسبت به آغازاحداث این کتابخانه استاندارد در اسرع وقت اقدام کنند.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ نیز در این جلسه اظهارداشت یک هزار برنامه فرهنگی در سال 1401 در سطح کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ به همت کتابداران برگزار شده است. همچنین پیش بینی شده است که امسال نیز یک هزار و ۲۰۰ برنامه فرهنگی در موضوعات مختلف بامحوریت کتاب برگزار شود.


اسکندری با بیان اینکه 170 برنامه فرهنگی تنها در هفته کتاب سال گذشته انجام شده است، افزود: کارگاه آموزشی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با همکاری دیگر دستگاه‌ها به ویژه آموزش و پرورش برگزار شده است.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com