لائودیسه پنهان و بلاتکلیفی دوخواهران همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : جمعه ، 7 آذر 1399

Today : Fri, November 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112544 تاریخ انتشار:  1399-07-22 - 09:58 تعداد بازدید:  79
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در شورای اداری نهاوند مطرح شد
لائودیسه پنهان و بلاتکلیفی دوخواهران

مادستان


■ فرماندار: لائودیسه بخشی از تاریخ نهاوند است

■ امام جمعه: طولانی شدن کاوش‌ها ریشه مشکلات فرهنگی در دوخواهران

 

نهاوند- معصومه کمالوند- خبرنگار همدان‌پیام: نهاوند شورای اداری شهرستان نهاوند با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و اداری شهرستان که روز گذشته در محل سالن اندیشه مجتمع فرهنگی هنری امام(ره) برگزار شد.
موارد متعددی در این نشست مطرح شد، از گزارش‌های شهبازی درباره پیگیری‌ها و نشست‌هایی که درباره پروژه‌ها و مطالبات مردم در شهرستان داشته تا گزارش‌ها و اتمام‌حجت‌های ناصری فرماندار درباره تلاش برای اتمام پروژه‌های زمین مانده دولت تا پایان خدمتش و البته مطالباتی که از جانب برخی مدیران شهرستان و امام جمعه مطرح شد.
حکایت مدیران غیربومی و پروازی که نزدیک شدن به پایان دولت، همچنان مطرح است و دیگر موضوع تعیین تکلیف دوخواهران که به‌دلیل طولانی کاوش‌های لائودیسه مورد نقد قرار گرفت این درحالی است که مجوز ساخت‌وساز در این بافت تاریخی و فرسوده از سال گذشته برای اهالی با اعلام ضوابط و شرایط خاصی، صادر شده و ظاهرا بحث اصلی تعیین تکلیف مسجد و امامزاده این محله که در نزدیکی محل کاوش‌هاست که حل‌نشده مانده است.

 دوخواهران میراث فرهنگی شده
 امام جمعه نهاوند گفت: محله دوخواهران از پیش از انقلاب به بهانه لائودیسه، میراث فرهنگی شده است، باید این مشکل را در سطح کلان (کشوری) بررسی و رفع کرد.
حجت الاسلام مغیثی افزود: این محله را باید از شرایطی که به تبع جست وجوی لائودیسه و موارد پیش‌آمده، دامنگیر آن شده است، رها کرد.
وی درباره مدیران پروازی که تقریبا در شهرستان تمام شده است هم با بیان اینکه هم خودِ مسئولین ناراضی هستند هم مردم! گفت: درحالی‌که مدیران بومی شهرستان توانمندند، چرا انرژی شهرستان و امکانات را به مدیران غیربومی که مثلا از همدان می‌آیند، محدود می‌کنید.

 نماینده ناظر و دولت مسئول اجرای تعهداتش است
 نماینده نهاوند در مجلس هم در تکمیل مطالبات امام جمعه نهاوند در شورای اداری شهرستان مبنی‌بر پست ندادن به مدیران پروازی گفت: مدیر غیربومی که در شهرستان ساکن شود ما به منت می‌پذیریم، اما مدیری که ترددش مشخص نیست و گاهی هم اصلا حضور ندارد، قابل قبول نیست.
علیرضا شهبازی تصریح کرد: درباره محله‌های دوخواهران و پای قلعه هم که به یک مخروبه تبدیل شده و با اینکه زادگاه بنده این محل است ولی روی دیدن وضعیت اسفناک آن را ندارم.
 دست منطقه و مردم را بسته ‌و مدام شعار می‌دهیم اما عملا کاری نکرده‌ایم! با یک میلیارد و ۲ میلیارد هم کاری پیش نمی‌رود، حالا هم کرونا اوضاع کرونا پیش آمده  و دست‌مان نیز از اعتبارات خالی است و محله هم به محل بزه‌کاری اجتماعی تبدیل شده است، درحالی‌که این منطقه زادگاه بزرگان نهاوند است!
 این فضای مجازی تفرقه‌انگیز
شهبازی با بیان اینکه حواشی موجود همواره مانع پیشرفت شهرستان بوده است، تأکید کرد؛ ما همواره تابع وحدتیم و دوستان و مردم را هم به همدلی و همراهی دعوت کرده‌ایم.
وی درباره برخی حواشی که در فضای مجازی درباره شهرستان مطرح می‌شود و به قول او پشتوانه‌ای هم ندارد، گفت: فضای مجازی با همه خوبی‌هایی که دارد به‌دلیل برخی حواشی و شایعات بلای جان شهرستان شده است!

 کمبود امکانات و اعزام کرونایی‌ها به همدان
شهبازی با بیان اینکه کرونا هم ۷ ماه است شرایط سختی را ایجاد کرده و پیک سوم آن هم نفسگیر شده است و در شهرستان هم خانواده‌ها و عزیزان بسیاری درگیر این بیماری شده‌اند، گفت؛ گاهی هم این بیماران جوان و نوجوان هستند که این ما را اندوهگین کرده است، تا جایی که یک جوان ۲۷ساله به‌دلیل ابتلا به کرونا در نهاوند در کما به‌سر می‌برد!
هرچند شبکه بهداشت و بخش درمان شهرستان تلاش‌های بسیاری در این مدت داشته‌اند، من شرمنده این افرادم و برای کمک به کادر درمان هم که شده، مردم همراهی کنند و رعایت پروتکل‌ها را جدی بگیرند و از طرفی مدیران و مسئولین هم راهکار و برنامه‌ها را اجرا و نظارت کرده، امکانات را هم توسعه و تقویت کنند.
شهبازی با تأکید بر اینکه نماینده یک ناظر و همراهی‌کننده است اما مدیر و دولت وظیفه اجرا، کار و توسعه شهرستان را دارد و آنچه انجام می‌پذیرد از این حوزه است، اعلام کرد: برخی امکانات از جمله سی.تی.اسکن، ام.آر.آی و آمبولانس توسط وزارت بهداشت خریداری شده و در گمرک است که امیدواریم به‌زودی دریافت شود و مجبور نشویم بیماران را به همدان یا گاهی دنبال اعزام و هماهنگی برای تخت بیمارستان‌های کرمانشاه باشیم.

 پروژه‌های صدساله
شهبازی گفت: برخی پروژه‌های شهرستان مثل نهرهای کشاورزی اعتبارات بسیاری نیاز دارد. صد میلیارد برای اجرا نیازمند است که امیدواریم به‌زودی تخصیص یابد و این مطالبات نیمه‌تمام را به نتیجه برسانیم؛ از جمله سدگرین که حتی اگر سالی ۴ میلیارد هم به آن اعتبار دهند اجرای آن صد سال به طول می‌انجامد!
 لائودیسه بخشی از تاریخ نهاوند است
فرماندار نهاوند هم در پاسخ به همه مطالبات مطرح‌شده در شورای اداری شهرستان گفت: ما هم معتقدیم مشکلات موجود در محله دوخواهران و این گره ۴۱ ساله لائودیسه ما را هم خسته کرده است! من نگفته‌ام رسانه‌ها گفتند که ما وعده حل مشکل را داده‌ایم، اما وقت هم گذاشته‌ایم. از اردیبهشت امسال محدودیت ساخت‌وساز در دوخواهران نداریم هرچند به‌کلی رفع مشکل نشده اما این شرایط هم امتیاز و حرکت کوچکی نیست! استاندار هم حمایت‌های خوبی کرده است.
لائودیسه بخشی از تاریخ نهاوند است و قابل حذف نیست و پاک کردن صورت مسأله جایز نیست باید به رفع مشکل کمک کرد؛ با کمک استاندار و نماینده باید مشکلات را به حداقل رساند.

 مدیر پروازی نمانده یا ضرورت دارد
ناصری گفت: مدیر پروازی هم یا نداریم یا مدیرانی که درحال رفتن بودند متخصص و فنی بودند و کارشان در همین جاده‌ها و محورهاست؛ بنابراین جای رفتن ندارد! اگر مدیر غیربومی متخصصی از دست دادیم باید مدیر توانمند و متخصصی را هم جایگزین آن کنیم.
مدیر میراث را هم به اجبار نگه داشته‌ایم؛ تخصص او در حوزه همین لائودیسه است که همه از مشکلاتش می‌گویند!

 دوران بحران‌ها
ناصری گفت: شرایط موجود و حتی پیش‌رو بسیار حساس و دشوار است، سیل و بحران‌های مختلفی را تجربه کرده‌ایم، نارضایتی هست و مدیریت‌شده، حالا هم بحران عالم‌گیر کرونا که باز نیازمند مدیریت و همراهی همین مردم و مسئولان است.
وی با بیان اینکه ماهم مانند نماینده تمایل داشتیم در دوران بهتری مدیر بودیم یا مسئولیت داشتیم، گفت: اما فعلا شرایطی داریم که از آغاز دهه 60 سخت‌تر است، شانس و امتیاز ما داشتن این مردمی است که با نجابت همراهی کرده‌اند.
در اوج تحریم‌ها (در این ۳ سالی که رفت) گره و مشکل بسیاری از زیرساخت‌های نهاوند از جمله راه، گردشگری و صنعت و ... باز یا رفع شد.
ناصری گفت: درباره برخی پروژه‌های نیمه‌کاره شهرستان هم، برای کلنگ‌زنی محور دهفول- برزول- فارسبان یکی از افرادی که خودش را به آب و آتش زد تا تعهد ایجاد شود بنده بودم، هرچند بدون اعتبار بود، اما حالا به اعتبار رسیده و درحال اجرا است و معتقدم مدیری که اهل خطر نباشد به هیچ باخته است!
وی گفت: یک مرکز ام.آر‌.ای داریم حالا با هر کیفیتی، به ۳ دستگاه دیگر نیازمندیم، بخش خزل خود یک فرمانداری و شهرستان است باید مراکز درمانی‌اش تجهیز شود.

 کار نیمه‌تمامی از دولت نمی‌گذاریم
ناصری در پایان تأکید کرد: عمرخدمت دولت فعلی درحال پایان است، باید به مردم اطمینان دهیم در ۸ ماه پایانی دولت منسجم‌تر از گذشته به کار و خدمت خود ادامه خواهیم داد.
حتی در آستانه انتخابات هم اجازه اختلال در اجرای کارها را نخواهیم داد که اصلا فراموش کنند دولت درحال اتمام است.

 ادارات تهویه فضاهای کاری را  انجام دهند
 مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند در شورای اداری شهرستان هم با بیان اینکه وضعیت فعلا قرمز است، تأکید کرد: تهویه در ادارات فراموش نشود حتی در حد یک هواکش معمولی سلامت مردم و کارمندان را تأمین کنید.
سیامک دانشور گفت: یک میلیارد اعتبار و یک آمبولانس را با همکاری نماینده برای شبکه و بیمارستان علیمرادیان به‌کار گرفته‌ایم، همچنین ۲۰ دستگاه دیالیز و مجوز نیرو و جذب ۱۴ متخصص و... هم از جمله موارد پیگیری و در دستور کار است.

 هزار خانه خالی و انبوه‌سازانی که نرخ تعیین می‌کنند
فرمانده سپاه ناحیه نهاوند و دبیر قرارگاه زیستی شهرستان در شورای اداری خطاب به مدیران شهرستان هم گفت: روی هر ظرفیتی که سپاه شهرستان دارد در خدمت‌رسانی به مردم حساب کنید و ما در همه شرایط در خدمت مردم عزیز هستیم.
به گفته علی مختاری، برخی انبوه‌سازان در شهرنهاوند نبض قیمت بازار را به دست گرفته‌اند و این قیمت سرسام‌آور را همین افراد تعیین می‌کنند و نرخ‌های نجومی که نفس مردم را بریده و نارضایتی مردم را به‌دنبال داشته است.
مختاری تصریح کرد: طبق بررسی صورت گرفته حدود هزار واحد مسکن خالی در شهر نهاوند است که لازم است مسئولین مربوطه در این‌باره تدبیر کنند.
وی ضمن قدردانی از زحمات شهرداری، تأکید کرد: نسبت به موضوع رعایت تراکم‌ها و مجوز‌های صادره توجه بیشتری داشته باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com