1403-02-261403-03-05bool(false) صف طولانی ثبت‌نام برای ریاست در هیأت کشتی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 5 خرداد 1403

Today : Sat, May 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  74563 تاریخ انتشار:  1395-08-17 - 05:45 تعداد بازدید:  2724
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

صف طولانی ثبت‌نام برای ریاست در هیأت کشتی

مادستان
 مهلت قانونی ثبت‌نام در مجمع انتخاباتی هیأت کشتی استان همدان روز گذشته به پایان رسید و در مجموع 11 نفر برای حضور در انتخابات کشتی همدان ثبت‌نام کردند. عددی کم‌سابقه در تاریخ ورزش همدان!
به گزارش خبرنگار ما، روز گذشته ساختمان دستگاه ورزش همدان محل رفت‌وآمد افراد مختلفی بود. از گوش‌شکسته و قهرمان نامدار کشتی بگیرید تا اعضای شورای شهر و مسئولان بخش خصوصی آمدند و برای پوشیدن ردای ریاست در هیأت کشتی استان همدان ثبت‌نام کردند تا از همین امروز شاهد رقابتی جذاب و دیدنی خارج از دایره طلایی باشیم.
نکته قابل توجه در خصوص انتخابات هیأت کشتی که حتی موجبات تعجب برخی از کارکنان دستگاه ورزش را هم فراهم کرده است، ثبت‌نام تعداد بالای نفراتی است که خواهان حضور در این مجمع هستند. 4 سال پیش فقط 2 نفر در مجمع حضور داشتند که دست آخر جلال صابریون موفق به پیروزی در انتخابات شد. این‌بار 11 نفر برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند تا دستگاه ورزش از امروز در اندیشه ساختمانی با ظرفیت بالا برای برگزاری مجمع جذاب کشتی در دی‌ماه باشد!
جلال صابریون در حال حاضر ریاست هیأت کشتی استان همدان را بر عهده دارد و در 2 دوره اخیر موفق به پیروزی در مجمع انتخاباتی کشتی شده است. او این‌بار نیز برای حضور در انتخابات نام‌نویسی کرد تا به قول اهالی فوتبال دنبال هت‌تریک در ورزش نخست استان باشد. 
محمدحسین سلطانی عضو سابق تیم ملی کشتی آزاد، قهرمان دانشجویان جهان و قهرمان جام جهانی، مصطفی یونسی‌نیا عضو سابق تیم ملی کشتی و قهرمان آسیا، محمدرضا پیرودین کارشناس ارشد بودجه سازمان برنامه و بودجه استان همدان، علی رحیمی‌فرعضو شورای شهر همدان، حسین قره‌باغی عضو شورای شهر همدان، حمیدرضا یاری مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان، داریوش چلوئیان داور بین‌المللی کشتی، محمد فتحی یکی از مربیان کشتی فرنگی استان، حسن مخدور پیشکسوت کشتی استان و حمیدرضا درویشی معاون ورزشی شهرستان رزن ثبت‌نام کنندگان انتخابات هیأت کشتی استان همدان هستند.
مسعود مصطفی‌جوکار نایب‌قهرمان المپیک 2004 آتن نامدارترین فردی است که از حضور در مجمع انتخاباتی هیأت کشتی استان همدان منصرف شد. حضور در کادرفنی تیم ملی جوانان و همچنین حضور در کمیته فنی تیم ملی بزرگسالان کشتی مهمترین موضوعی است که گویا موجب شده نخستین مدال‌آور ورزش استان در مسابقات المپیک عطای حضور در کشتی استان را به لقایش ببخشد. البته جوکار به شدت پیگیر وضعیت انتخابات است و حساسیت و دلسوزی بالایی در خصوص ورزش اول استان نشان داده است.
چیزی که پیداست اینکه دی‌ماه امسال انتخاباتی جذاب شاهد خواهیم بود. حضور نفرات متعدد در گام نخست انتخابات هیأت کشتی استان همدان حاکی از این است که رقابت، داغ و غیرقابل پیش‌بینی است و از امروز نمی‌توان با قاطعیت در خصوص یک یا چند نفر از مدعیان سخن به میان آورد.
حضور نفراتی چون محمدحسین سلطانی، مصطفی یونسی و تصمیم مسعود جوکار برای حضور در گردونه انتخاباتی هیأت کشتی همدان این واقعیت را در ذهن پرورش می‌هد که خاک‌خورده‌های کشتی همدان از وضعیت حاکم بر کشتی بخصوص اوضاع اسفناک فنی رضایت ندارند و "تغییر" در مدیریت را بهترین راهکار می‌دانند.
شنیده‌های همدان‌پیام حاکی از این است که تعداد زیادی از پیشکسوتان و مربیان سراغ برخی کاندیدا رفته و خواهان حضورشان در انتخابات شده‌اند که همین امر آنها را مجاب به حضور در مجمع کشتی کرده است. 
برخی از کارشناسان و قهرمانان نامدار کشتی استان بارها در مصاحبه‌های خود به لزوم تغییرات در کشتی اشاره کرده‌اند و کشتی‌گیری چون میثم مصطفی‌جوکار مستقیم به این موضوع اشاره کرده است که بار کشتی را نیروهای جوان و تازه نفس به سرمنزل مقصود خواهند رساند.
کشتی استان در سال‌های اخیر وضعیت خوبی نداشته و آسمانش مکدرتر از همیشه شده است. امسال در المپیک بعد از 3 دوره حضور در این رویداد، همدان هیچ نماینده‌ای در ریو نداشت تا از همان بزرگترین رویداد ورزشی دنیا، ضعف در کشتی استان محسوس باشد.
در مسابقات اخیر کشتی انتخابی استان نیز در 8 وزن همدانی‌ها بر سکوی قهرمانی ایستادند تا بار دیگر ثابت شود هیأت کشتی استان در برنامه‌ریزی برای موفقیت و رشد کشتی در سطح استان آنچنان که باید عمل نکرده است.
این هفته مسابقات کشتی قهرمانی کشور در کرمانشاه برگزار می‌شود و برخی مربیان کشتی استان معتقدند ورزش اول استان در خوشبینانه‌ترین حالت در میان تیم‌های پنجم تا دهم قرار خواهد گرفت که این برای کشتی المپیکی استان نمی‌تواند راضی‌کننده باشد.
امیدواریم هر فردی بر صندلی ریاست هیأت کشتی استان همدان جلوس می‌کند، کِشتی کُشتی استان را به ساحل آرامش و سرمنزل مقصود برساند تا در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد ظهور نفراتی امثال صادق گودرزی، مسعود و میثم مصطفی‌جوکار، جمال میرزایی، سعید ابراهیمی و... باشیم.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com