1403-02-261403-03-05bool(false) 1403-02-261403-03-05bool(false) کشتی استان ضربه فنی شد! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 5 خرداد 1403

Today : Sat, May 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  74679 تاریخ انتشار:  1395-08-23 - 05:45 تعداد بازدید:  2763
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هشتمی کشور، سوغات ناپلئونی همدان از خانه همسایه
کشتی استان ضربه فنی شد!

مادستان
■ میرزایی و شاه‌محمدی تنها کشتی‌گیرانی بودند که از کرمانشاه بلیت جام تختی را رزرو کردند 
 مسابقات کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان کشور در گروه الف روز گذشته در کرمانشاه با قهرمانی مازندران به پایان رسید. همدان در این مسابقات هشتم شد! یک‌بار دیگر بخوانید: همدان همان قطب اصلی کشتی ایران با قبول شکست برابر آذربایجان شرقی به عنوان هشتمی بسنده کرد!
به گزارش خبرنگار ما، در این مسابقات که به مدت 2 روز در کرمانشاه برگزار شد 10 تیم برتر ایران یا همان گروه الف در 2 گروه 5 تیمی به مصاف هم رفتند. همدان با تیم‌های مازندران، تهران، لرستان و گلستان هم‌گروه بود و در طرف دیگر کرمانشاه، البرز، توابع تهران، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی قرار داشتند. 
در روز نخست مسابقات، دیدارهای مقدماتی برگزار شد تا تیم‌های اول تا پنجم هر گروه مشخص شوند. در روز دوم نیز تیم‌های اول هر گروه در دیدار فینال، تیم‌های دوم هر گروه در بازی رده‌بندی، تیم‌های سوم هر گروه برای کسب عنوان پنجمی، تیم‌های چهارم هر گروه برای تصاحب عنوان هفتمی و تیم‌های پنجم هر گروه برای کسب عنوان نهمی به مصاف هم رفتند.
تیم همدان در روز نخست مسابقات برابر گلستان به نتیجه 4-4 رسید که با احتساب امتیازات فنی به یک پیروزی ناپلئونی دست یافت. بعد از آن برابر تهران، لرستان و مازندران به ترتیب با نتایج 6 بر 2، 5 بر 3 و 6 بر 2 مغلوب شد تا در گروه خود بعد از تیم‌های مازندران، تهران و لرستان چهارم شود.
در گروه دیگر نیز تیم آذربایجان شرقی بر سکوی چهارم تکیه زد تا این 2 تیم برای کسب عنوان هفتمی ایران رو در روی هم قرار گیرند. نکته جالب اینکه همدان روز گذشته 5 بر 3 مغلوب آذربایجان شرقی شد تا یکی از اتفاقات تاریخی کشتی استان همدان به لحاظ نتایج تیمی رقم خورده باشد!
با تمام این اوصاف همدان بر سکوی هشتم ایران تکیه زد و نگارنده بعید می‌داند که متولیان کشتی استان برای این نتیجه ضعیف و تاریخی دیگر استدلال محکمی داشته باشند. ورزشی که روزگاری قطب اصلی کشتی بود و نفراتش پا به پای مازنی‌ها بودند امروز کارش به جایی رسیده که به آذربایجان شرقی هم "نه" نمی‌گوید و در رده‌بندی تیمی کشور پايين‌تر از این استان، لرستان، البرز و... قرار می‌گیرد.
همدان در این مسابقات که سهمیه جام تختی نیز توزیع می‌شد فقط توسط وحید شاه‌محمدی در وزن 86 کیلوگرم (نفر سوم این وزن) و جمال میرزایی در وزن 97 کیلوگرم (نفر دوم این وزن) سهمیه گرفت. یعنی برابر با سهمیه‌های آذربایجان‌شرقی، گلستان و حتی توابع تهران!
به هر حال چیزی که پیداست اینکه امروز فاصله کشتی ما با مازندران، تهران، کرمانشاه و حتی لرستان زیاد شده و مشخص نیست متولیان هیأت کشتی چه زمانی می‎خواهند راه حل اساسی برای ورزش اول استان که امروز در جایگاه هشتم کشور جا خوش می‌کند، بیندیشند! 
در این گزارش جدول‌هایی در اختیارتان قرار گرفته که نتایج انفرادی کشتی‌گیران همدان در 4 دیدار مقدماتی برابر تهران، مازندران، لرستان و گلستان و همچنین رده‌بندی نهایی و انفرادی کشتی‌گیران 10 تیم برتر ایران را نشان می‌دهد. 
نکته اینکه امین نوری و مهدی گنبدانی 2 کشتی‌گیر 57 و 125 کیلوگرم همدان به دلیل مصدومیت در 3 کشتی نهایی غایب بودند.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com