کبودراهنگ پیشگام استان در صدور کارت هوشمند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 22 آذر 1397 - شماره 3360
 
امروز : جمعه ، 23 آذر 1397

Today : Thu, December 13, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83767 تاریخ انتشار:  1396-11-17 - 05:45 تعداد بازدید:  72
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کبودراهنگ پیشگام استان در صدور کارت هوشمند

مادستان

كبودراهنگ- عظيمي‌مجذوب- خبرنگار همدان‌پيام: سازمان ثبت احوال كشور به عنوان مرجع امور هويتي كشور در طي اجراي يك طرح برنامه‌ريزي شده كارت‌هاي ملي هوشمند را جايگزين كارت‌هاي ملي فعلي مي‌كند كه علاوه بر كاربردهاي قبلي كارت‌هاي ملي، كارت‌هاي جديد به عنوان كليد ورود به دولت الكترونيك و حركت به سمت جامعه اطلاعاتي، اين فرصت را فراهم مي‌كند تا افراد به شيوه‌هاي امن وارد فضاي ديجيتالي شوند.
كارت ملي هوشمند به عنوان مقدمه‌اي براي ورود به جامعه اطلاعاتي مي‌تواند موجب توزيع عادلانه فرصت‌ها، كاهش بسياري از هزينه‌هاي دولت، مردم و بنگاه‌ها شود كه اين امور مي‌تواند نقش بسزايي در پويايي اقتصادي داشته باشد.
با پياده‌سازي طرح كارت ملي هوشمند اين امكان فراهم مي‌شود كه خدمات به روشي ساده، سريع و با كيفيت بالاتري به مردم ارائه شود. اين موضوع مي‌تواند موجب بهبود سطح كيفي زندگي مردم و بالا بردن سطح رضايت مردم از دولت شود.
اولين وظيفه كارت ملي هوشمند مثل تمام كارت‌هاي شناسايي ديگر، شناسايي است. به اين منظور ابتدا در زمان ثبت‌نام اطلاعات صاحب كارت روي كارت قرار داده مي‌شود. اين اطلاعات اقلام هويتي مثل نام، نام خانوادگي، تاريخ و محل تولد و مواردي از اين قبيل را شامل مي‌شود. به اين ترتيب هر كجا كه نياز به اطلاعات هويتي صاحب كارت باشد، وي مي‌تواند كارت خود را ارائه دهد و به صورت ديجيتالي شناسايي شود كه موجب كاهش تقلب در شناسايي مي‌شود.
از ديگر كاربردهاي كارت ملي هوشمند مي‌توان به تصديق هويت اشاره كرد. در كارت‌هاي فعلي به كمك عكس صاحب كارت و مهر مخصوص عمل تصديق هويت انجام مي‌شود در حالي كه در كارت‌هاي هوشمند ملي علاوه بر تصديق هويت از طريق عكس، اطلاعات بيومتريكي (اثر انگشت) صاحب كارت نيز به صورت الكترونيكي قابل بررسي است و در تصديق و شناسايي هويت فرد به كار مي‌رود.
به گفته رئيس ثبت احوال شهرستان كبودراهنگ بيش از 768 هزار و 699 نفر درخواست‌كننده براي دريافت كارت هوشمند ملي در استان بوده است كه 57 درصد از جمعيت واجدين شرايط را به خود اختصاص داده است.
زيوري يار در گفت‌وگو با همدان‌پيام با اشاره به نحوه و مراحل ثبت‌نام و دريافت كارت هوشمند ملي گفت: شهرستان كبودراهنگ داراي جمعيتي بالغ بر 126 هزار و 60 نفر مي‌باشد كه 93 هزار و 276 نفر واجد شرايط دريافت كارت ملي هوشمند مي‌باشند و تا پايان دي‌ماه سالجاري بيش از 61 هزار و 281 مورد درخواست دريافت كارت هوشمند ملي ثبت شده است كه 66 درصد از جمعيت واجدين شرايط مي‌باشد. كه در مقايسه با آمار استان، شهرستان كبودراهنگ پيش رو در ثبت درخواست و صدور كارت هوشمند ملي بوده است .
وي با اشاره به پايان اعتبار كارت‌هاي ملي سابق تا پايان سالجاري گفت: كارت‌هاي ملي سابق تا پايان سال 96 اعتبار دارند كه افراد بايد براي دريافت كارت هوشمند ملي  هرچه سريع‌تر اقدام نمايند تا علاوه بر دريافت كارت هوشمند از ازدحام و شلوغي جمعيت در روزهاي پايان سال جلوگيري شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com