مهاجرت معکوس با اجرای طرح تأمین زمین جوانی جمعیت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 26 تير 1403

Today : Tue, July 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138242 تاریخ انتشار:  1403-03-20 - 12:10 تعداد بازدید:  142
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مهاجرت معکوس با اجرای طرح تأمین زمین جوانی جمعیت

مادستان


  نهاوند -خبرنگار همدان‌پیام: تاکنون در ۲۰ روستا، تأمین زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی و جوانی جمعیت با همکاری منابع طبیعی در حال انجام است.

قطع به یقین با تأمین مسکن روستایی مهاجرت معکوس و جوانی جمعیت رخ خواهد داد .

آن‌چنان که مسئولان شهرستان نهاوند می گویند؛ تاکنون طرح هادی ۷۵ روستای شهرستان بازنگری شده و افق ده ساله ۹۴ روستا به اتمام رسیده‌ است.

مدیر بنیاد مسکن نهاوند گفت: از 169روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان، تاکنون اجرای طرح هادی در 138 روستا آغاز شده و  در 15 روستا بهسازی نیز به اتمام رسیده‌است.

جلالوند بیان کرد: بهسازی 47 روستا هم نیمه تکمیل بوده و همچنین 31 روستا در انتظار بهسازی بنیاد مسکن است.

وی اضافه کرد: امیدواریم در آینده نزدیک با تخصیص اعتبارات بتوانیم جشن اتمام اجرای فاز نخست بهسازی را در 4 بخش شهرستان برگزار کنیم.

 وی عملیات بهسازی را شامل ساماندهی گلزار شهدا، اجرای جوی جدول، کانال سنگی، پل بتنی، دیوار ساحلی، جداره‌سازی، سنگ فرش معابر، جابه‌جایی شبکه برق، زیرسازی و آسفالت عنوان کرد.

مدیر بنیاد مسکن نهاوند گفت: تا به حال در 101 روستای این شهرستان عملیات آسفالت‌ریزی انجام شده که سال گذشته در 23 روستا با مساحتی بالغ بر 164 هزار مترمربع  و تناژی بالغ بر 24هزار تن انجام شد که تاکنون این حجم کار بی‌سابقه بود و رضایتمندی مردم را به همراه داشته است.

وی در ادامه بیان کرد: پارسال  64 پروژه عمرانی با 232 میلیارد ریال اعتبار در 47 روستا همچنین3هزارو500 مترطول جدول‌گذاری، 470 مترطول کانال سنگی، اجرا شد.
جلالوند افزود: از سال گذشته تاکنون از محل اعتبارات 82 پروژه عمرانی با 271میلیارد ریال اعتبار در 65 روستای این شهرستان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: اجرای ۶۵هزار متر مربع آسفالت در ده روستا بالغ بر ده هزار تن انجام شده و 7 روستای دیگر نیز در حال انجام است و سایر پروژه‌های زیرسازی و ابنیه نیز در حال انجام است.

مدیر بنیاد مسکن نهاوند اظهار کرد: برای امسال پروژه‌های متعددی پیش‌بینی شده و منتظر تخصیص اعتبارات هستیم تا بتوانیم عملیات اجرایی این پروژه‌ها را آغاز کنیم.

جلالوند گفت: برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و آغاز عملیات اجرایی جدید در سال‌جاری بیش از صد میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته نیاز داریم که امیدوارم با مساعدت نماینده و فرماندار توجه ویژه‌ای به اعتبارات پروژه‌های این بنیاد شود .

وی شاخص اجرای طرح هادی در روستاهای نهاوند را  65 درصد اعلام کرد و گفت: در روستاهای نهاوند نسبت به شاخص کشوری که 62 درصد است نمره قابل قبولی داریم.

جلالوند به حوزه صدور سند مالکیت نیز اشاره‌ای کرد و افزود: 22هزارو 39 جلد سند روستایی در 125 روستا و 3هزار458 جلد سند در 3 شهر گیان و فیروزان و برزول در مجمع به تعداد 25هزارو 497 جلد سند مالکیت صادر شده است که شاخص سنددار شدن ۹۴ درصد است.

جلالوند گفت: درحوزه پنجره واحد پاسخ  الکترونیکی به استعلامات و مجوزهای صدور پروانه که سبب شده خواسته روستاییان با دقت بیشتر و پاسخ سریعتر انجام شود در خصوص تعداد و کیفیت و سرعت انجام کار دارای رتبه های نخست کشوری هستیم .

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com