تعریض 3 راهی شهرک تا فارسبان با ۲۹میلیارد اعتبار همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 25 تير 1403

Today : Mon, July 15, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135802 تاریخ انتشار:  1402-09-18 - 13:15 تعداد بازدید:  104
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده نهاوند از دستور وزیر خبر داد
تعریض 3 راهی شهرک تا فارسبان با ۲۹میلیارد اعتبار

مادستان


نهاوند-معصومه کمالوند-خبرنگار همدان پیام: بیش از ۴ دهه از آخرین روکش آسفالت و اجرای طرح ساماندهی محور سه راهی شهرک به فارسبان می گذرد،
۲۹پروژه راه‌سازی در محورهای شهرستان در حال حاضر فعال هستند.

در یک سال اخیر تحول و انقلابی واقعی در حوزه‌های راه‌سازی  نهاوند رخ داده است، به‌ویژه اینکه مسیر پرتردد، گردشگری و محور تردد بزرگترین بخش جمعیتی شهرستان نهاوند، مسیر فیروزان- نهاوند، سه راهی شهرک به فارسبان در صورت تعریض امنیت در راه‌های این شهرستان را متحول خواهد کرد.

تلاش برای گذشتن از برخی موانع و وجود معارض در برخی مناطق هم گاهی انرژی و سرعت کار را می‌گیرد و گاهی هم علیرغم حوادث مرگباری که رخ می‌دهد اما باز خبری از همکاری مردم نیست!

نصب نیوجرسی در چند موقعیت محور نهاوند فیروزان مدتی است با این مشکل دست و پنجه نرم می کند و فرصت و زمان کاری را به فنا می‌دهد.

اگر چه سایر محورهای شهرستان از جمله محور نهاوند برزول هم بخشی از کار به‌ویژه گردنه برزول تعریض و خط کشی هم به پایان رسید.

انتظار می‌رود این کارگاه راه سازی محور گردشگری نهاوند گیان را هم به سرانجام برساند چرا که تردد‌های قابل توجه در این مسیر با عرض کم جاده، علت اغلب حوادث رانندگی بوده است.

 مدیران کل متولی برای رفع موانع در شهرک قدوسی اقدام جدی کنند

نماینده نهاوند هم با بیان اینکه برای گشودن گره های اعتباری و رفع موانع اجرای پروژه‌های راه سازی نهاوند هر اقدامی باشد کوتاهی نخواهید دید، گفت: برخی مشکلات نهاوند زخم‌های دهه‌های پیش است، از جمله شهرک فارابی که با درایت شهردار به نتایجی رسیده‌است، اما در بحث شهرک قدوسی هم پس از ۳۵سال برخی طرح و برنامه‌ها هم داریم که می‌تواند برای حوزه مسکن شهر نهاوند مهم و مؤثر باشد که انتظار داریم بررسی و مورد توجه قرار بگیرد و هم مالکان این اراضی پس از حدود ۴ دهه به سرمایه خفته خود در این منطقه به امید خانه دار شدن، برسند.

 معارضین سرعت کار را نگیرند تعامل کنند

به گفته علیرضا شهبازی در حالی که چند ماه است در راه های نهاوند پروژه های راه‌سازی در حال اجرا است،اما متاسفانه در برخی حوادث که عامل انسانی هم موثر بوده، مثلاً در نصب نیوجرسی در محور فیروزان برخی مقاطع، بسیار مهم است اما با مخالفت مردم و مقاومت برخی اهالی مواجه شده‌است، که نیاز مند فرهنگ سازی و حمایت مردم برای اجرای پروژه است.

به گفته وی در اجرای برخی پروژه موضوع فرهنگسازی مهم است در برخی حوادث جاده ای بر اقدامات انجام شده نباید چشم پوشید و مسولین را مقصر جلوه داد!

 تعریض سه راهی شهرک به فارسبان به زودی

در حال حاضر اجرای تعریض از سه راهی شهرک تا سه راهی فارسبان با ۲۹ میلیارد تومان اعتبار با اخذ دستور اجرای وزیر و تعیین پیمانکار بزودی وارد فاز اجرایی خواهد شد، پیش از این عملیات روکش آسفالت این مسیر اجرایی و به پایان رسیده است.

 پروژه‌های راه سازی شهرستان در چند دهه اخیر بی‌سابقه است

فرماندار نهاوند بی‌سابقه بودن پروژه‌های راه‌سازی در شهرستان خبر داد و گفت: پروژه‌های راه‌سازی که در محورهای مختلف شهرستان در حال اجرا است، بی‌سابقه بوده و همچنان هم ادامه دارد.

ضرغام احمدوند تأکید کرد: در بحث تصادف سه عامل جاده، انسان و وسیله نقلیه دخالت دارد که مجموعه متولیان حوزه راه ،استاندار همدان و نماینده نهاوند و مسئولین در استان تلاش کرده ایم با ساماندهی و ایمن سازی راه های شهرستان کاهش تصادف و حوادث رانندگی و سفری سلامت را برای مردم تامین کنیم، که استقرار کارگاه‌های راه سازی در محورهای شهرستان و اقدامات در حال اجرا در چند دهه اخیر بی سابقه بوده است.

 از مردم توقع همراهی داریم

وی با تأکید بر اینکه مردم از ما انتظار دارند و حق مطالبه‌گری دارند و وظیفه ما ارائه خدمات درست و اصولی است، گفت؛ اما ماهم توقع همراهی در پیش رفتن برخی پروژه‌ها از مردم و کمک به رفع موانع موجود را داریم.

احمدوند درباره برخی موانع و معارضین در اجرا و نصب نیوجرسی در محور نهاوند فیروزان هم خواستار فرهنگ‌سازی رسانه‌ها و همکاری مردم برای ادامه پروژه شد و تأکید کرد: تعامل و حمایت اهالی و حل مشکل معارضین در برخی محورها به‌ویژه نهاوند فیروزان کمک قابل توجهی در سرعت اجرای پروژه و حفظ جان و سلامت رانندگان در این مسیر خواهد بود.

 ۵میلیارد برای تعریض 3راهی فارسبان

به گفته معاون عمرانی فرماندار نهاوند ساماندهی و تعریض سه راهی فارسبان تا ورودی روستا هم با ۵میلیارد اعتبار در حال اجرا است.

 تأمین اعتبار نیوجرسی و ساماندهی دوربرگردان‌های محور نهاوند فیروزان
جعفر سلگی همچنین از تامین اعتبار و نصب نیوجرسی در محورهای نهاوند فیروزان هم خبرداد و گفت:ساماندهی زیرگذرها و دور برگردان های مسیر  نهاوند فیروزان به همراه تعریض و بازسازی پل‌حاج‌علیمراد در حال اجراست.

 وزیر راه در راه نهاوند

نماینده نهاوند در مجلس همچنین در گفتگو با همدان پیام از حضور وزیر راه در نهاوند برای افتتاح پروژه‌های راه سازی در این شهرستان خبر داد.

علیرضا شهبازی گفت: وزیر راه بزودی برای افتتاح فاز نخست محور نهاوند به فیروزان و سه راهی کنگاور از پل حاج علیمراد تا کهریز و بازدید از پروژه های راه سازی از جمله محور گیان، برزول و سایر در نهاوند حضور خواهد یافت.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com