1402-03-071402-03-17bool(false) منابع طبیعی طرح جامع گردشگری سراب گیان را تهیه می‌کند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 17 خرداد 1402

Today : Wed, June 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  128957 تاریخ انتشار:  1401-09-28 - 20:24 تعداد بازدید:  102
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پس از ۲دهه بلاتکلیفی
منابع طبیعی طرح جامع گردشگری سراب گیان را تهیه می‌کند

مادستان

 
نهاوند -خبرنگار همدان پیام:  طرح گردشگری برای سراب گیان از اواخر دهه ۸۰ و اوایل ۹۰ مطرح شد و پس از آن هم چندین طرح تهیه و سرمایه گذار هم در آن برهه معرفی شد و حواشی پیش آمده مانع رسیدن آن به  مرحله اجرائی شد.

رد پای آن اقدامات نیمه کاره بر پیکر این سراب مشاهده می شود بناهای نیمه کاره که قرار بود کافی شاپ و… بشود خود شاهدی بر این ماجراست.

پس از آن هم چندین بار این موضوع مصوبه نشست‌های کمیته برنامه ریزی شهرستان و استان شد اما اقدامی عملی انجام نشد و گیان ماند و آن همه ظرفیت شاخص و قابل توجه برای گردشگری اقتصادی که می توانست علاوه بر رونق اشتغال گردشگری پایه توسعه و تقویت منابع درامدی پایدار در شهرداری گیان و بازوی حمایتی برای شهر گیان با همه نیاز ها و مطالباتش باشد.

پس از گذشت تقریبا ۲دهه حالا گویا موضوع اجرای طرح گردشگری در سراب گیان  جان گرفته و اگر چه در ابتدا شهرداری طالب اجرای این طرح بود که به گفته شهردار طرح را هم تهیه و آماده اجرا کرده بود و خواستار تحویل سراب گیان از منابع طبیعی بمدت حداقل ۱۰ساله بود که بتواند با اجرای برنامه ها و پیاده سازی طرح به نتایج مورد نظر برسد اما گویا منابع طبیعی خود خواستار تهیه این طرح است.

حالا این روی ماجرا هم به نظر می رسد برای شهرداری گیان خوب باشد با توجه به اینکه طرح‌جامع گردشگری را خود منابع طبیعی تهیه خواهد کرد. به گفته مدیر منابع طبیعی شهرستان نهاوند گروهی از سازمان منابع طبیعی کشور برای تهیه این طرح در سراب گیان حاضر و در حال تهیه این طرح و مراحل نهایی خود را می گذراند.

داریوش عباسی می گوید: این طرح مطالعاتی در آستانه نهایی شدن است و بنا داریم با تهیه طرح اجرای آن را به شهرداری گیان واگذار کنیم و شهرداری هم باید درامدهای بدست آمده از دریافت عوارض و… را برای ایجاد و تقویت زیر ساخت های سراب و البته حفظ و نگهداری آن هزینه و مازاد آن را برای توسعه شهر گیان صرف کند.

با این اقدام پس از ۲دهه تکلیف طرح مطالعاتی جامع گردشگری در سراب گیان روشن و‌شهرداری گیان با مدیریت و تحویل حداقل ۱۰ساله ی سراب می تواند در حوزه گردشگری این موقعیت اقتصادی گردشگری موفق عمل کند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com