افتتاح بزرگترین آبنمای کف خشک هارمونیک موزیکال غرب کشور همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124690 تاریخ انتشار:  1401-04-15 - 09:14 تعداد بازدید:  110
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار تویسرکان خبر داد
افتتاح بزرگترین آبنمای کف خشک هارمونیک موزیکال غرب کشور

مادستان

 ده ماه از آغاز به‌کار شهردار تویسرکان می‌گذرد، وی در مدیریت شهرداری همانطور که در آغاز ورودش اعلام کرده بود، برخورد قاطع و قانونی با متخلفان و سودجویان به نفع مردم را در دستور کار داشت. محمد حسین پور، بر روی قولی که درباره گذر از شعارهای خسته کننده داده بود عمل کرد و اولین قدم اجرایی خود را با کلنگ‌زنی پارک شادی آغاز کرد. این پارک که در شهرک قائم است، پس از 15 سال که به حال خود رها شده بود بلافاصله پس از شروع به کار شهردار جدید و پس از بازدید از این پارک مقدمات بهسازی این مکان تفریحی به مساحت4800 متر مربع آغاز شد. سرانجام 2 ماه پس از انتصابش این بوستان با حضور کودکان افتتاح شد.
حسین‌پور با داشتن تجربه ساخت بام نهاوند، تجربه خود را به تویسرکان منتقل کرد؛ با برنامه‌ریزی‌هایش، سامان‌دهی تپه نورالشهدا و ایجاد جاده سلامت را انجام داد. توسعه محدوده رضی‌الدین آرتیمانی و ایجاد منطقه تفریحی و گردشگری با امکانات مختلفی از جمله ساخت دریاچه، توسعه جنگل‌کاری، دسترسی‌های متنوع، ایجاد 3 دریاچه با اختلافات ارتفاع و جاده سلامت درصدد است منطقه خاصی در تویسرکان شکل بگیرد.
حسین‌پور جاده سلامت را مجهز به پیست دوچرخه‌سواری، وسایل ورزشی، دسترسی آسان به قبور شهدا، ساخت فضای سبز و آلاچیق بیان کرد.
توجه او به تقویت زیرساخت‌ها برای حضور هرچه بیشتر گردشگر، نظارت بر ساخت وسازها و برخورد با متخلفان در سطح شهر محسوس است. وی این روزها از افتتاح بزرگترین آبنمای کف‌خشک هارمونیک موزیکال غرب کشور در تویسرکان خبر می‌دهد.
به گفته شهردار شهر تویسرکان، آبنمای موزیکال در زمینی به مساحت 750 متر مربع با 99 نازل واقع در بوستان نبوت در پنجم مرداد امسال افتتاح می‌شود.
حسن‌پور گفت: با توجه به اینکه یکی از وظایف مهم شهرداری، تزریق روحیه نشاط و شادابی به شهر است، ایجاد آبنمای موزیکال می‌تواند گامی مهم در راستای این هدف باشد. آبنمای موزیکال برای فصل‌های گرم سال طراحی شده و درفصل‌های سرد سال خاموش است.
وی ادامه داد: چراغ‌های آبنما 7 رنگ دارد و ارتفاع فواره‌ها به 4 متر می‌رسد که هماهنگ با موزیک می‌توانیم شاهد رقص چشم‌نواز آب باشیم. چون در اطراف آبنما، ساختمان مسکونی وجود ندارد، مزاحمتی برای ساکنین منطقه ایجاد نمی‌شود. همچنین موزیک آبنما در زمان عزاداری‌ها خاموش می‌شود.
حسین پور ادامه داد: با توجه به تجربه‌ ساخت آبنمای شهرستان نهاوند، منبع آب را به گونه‌ای  طراحی کرده‌ایم که خس و خاشاک منجر به آسیب نازل‌ها نشود. آبنما بالای 4 متر ارتفاع دارد و بدون نقص است.
وی افزود: آبنما 7 رنگ دارد و براساس موزیکی که پخش می‌شود، رنگ‌ها تعیین می‌شوند. این آبنما با دیگر آبنماهای موزیکال متفاوت است؛ باتوجه به لزوم حفظ حرمت روزهای عزاداری در کشور در این روزها آبنما خاموش است. در روزهای عزاداری‌ها رنگ آبنمای میدان آزادی قرمز است تا با این روش نشان دهیم باید به عزاداری‌ها حرمت گذاشته شود.
شهردار خاطر نشان کرد: آبنمای موزیکال برای فصل تابستان درنظر گرفته شده است تا کودکان بتوانند آب‌بازی کنند و باتوجه به اینکه در نقطه‌ای از شهر ایجاد شده است که موزیک آبنما برای کسی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند، شرایطی را فراهم کردیم که جوانان و نوجوانان بتوانند با حفظ روحیه و پرانرژی برای فصل تحصیل آماده شوند. برنامه‌ریزی کردیم آبنمای میدان آزادی هم در ساعت‌هایی از روز روشن باشد که مزاحمتی برای مردم آن منطقه نداشته باشد.
وی گفت: آبنمای میدان آزادی در شلوغ‌ترین منطقه شهر است چون این منطقه همانند توقفگاه و پارک است. در تابستان این آبنما روشن است و در ماه‌های سرد سال فقط رنگ‌های آبنما و رقص نور آب فعال است چون قسمت موزیکال آبنما، کارایی چندانی ندارد.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com