اخبار کوتاه مادستان 3028 همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 اسفند 1397 - شماره نورو
 
امروز : پنجشنبه ، 1 فروردين 1398

Today : Wed, March 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  82465 تاریخ انتشار:  1396-07-13 - 05:45 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار کوتاه مادستان 3028

مادستان

مدیر میراث فرهنگی تویسرکان:
طرح توسعه بارگاه حيقوق نبی(ع) نیازمند تاییدیه سازمان میراث فرهنگی است
 هیات امناء بارگاه حيقوق نبی(ع) و اداره اوقاف تویسرکان طرح توسعه بارگاه این پیامبر الهی را در تاریخ اول شهریورماه امسال به طور رسمی به اداره میراث فرهنگی تویسرکان ارائه دادند.
مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان گفت: طرح ایجاد زائر سرا و توسعه فیزیکی بارگاه حضرت حيقوق نبی(ع) در فضای زیر زمینی، اول شهریورماه امسال به اداره میراث فرهنگی تویسرکان ارائه شد و چنین طرحی به طور رسمی و در سال های قبل به میراث فرهنگی ارائه نشده است.
میثم الوندی در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: پس از ارائه رسمی این طرح به اداره میراث فرهنگی تویسرکان، طرح مورد نظر به اداره کل میراث فرهنگی استان همدان ارجاع و پس از مدت 15 روز، اداره کل میراث فرهنگی همدان با کلیات اجرای این طرح موافقت کرد.
الوندی تصریح کرد: همچنین اداره کل میراث فرهنگی استان همدان به طور رسمی و بر اساس قوانین اعلام کرد که جزئیات طرح توسعه بارگاه حيقوق نبی(ع) شامل پلان های دقیق معماری، پروفیل های طولی و عرضی، سایت پلان، پلان خاکبرداری، نقشه های سازه ای و تاسیساتی نیز باید برای تایید نهایی به سازمان میراث کشور ارائه شود.
وی تاکید کرد: در طرح ارائه شده توسط اداره اوقاف و هیات امنای بارگاه حيقوق نبی(ع)، ویژگی های نظیر رعایت حریم دید و عدم سایه اندازی بر بنای تاریخی بارگاه و ایجاد فضاهای جانبی در تراز پایین تر از محوطه وضع موجود(زیر زمین) رعایت شده است.
الوندی گفت: ممکن است قبل از سال 96 طرحهای توسعه دیگری برای بارگاه حيقوق نبی(ع) تهیه شده باشد اما این طرح به طور رسمی در اول شهریورماه امسال به اداره میراث فرهنگی تویسرکان ارائه شده است.
موزه شهداء نهاوند مرمت می شود
 مرمت موزه شهداء نهاوند با ۱۲میلیون تومان اعتبار آغاز شده است و تا آغاز فصل سرما به اتمام می رسد.
مسئول میراث فرهنگی نهاوند با بیان این خبر گفت:این موزه از سال ۹۲ تاسیس شد و مرمت آن شامل بخش بام سازی،محوطه سازی و مرمت بخش داخلی  و خارجی بنا است.
محسن جانجان ادامه داد:این موزه در غسالخانه قدیمی نهاوند واقع شده است و شامل آثار قابل تآملی از شهداء،وصیت نامه شهداء،اشیاء و وسایل مربوط به شهداست که در فصل گردشگردی هر ساله با توجه به اینکه بازدید از این موزه رایگان است با استقبال چشمگیری هم مواجه می شود و همتای حمام حاج آقا تراب گردش پذیر است.
وی تصریح کرد:در حال حاضر ۳موزه در نهاوند فعال است که این موزه ها شامل حمام حاج آقا تراب(موزه مردم شناسی)،موزه شهداء و موزه تاریخ و فرهنگ(موزه باستانی شناسی) می باشد.
 لائودیسه کاوش می شود
جانجان در ادامه  این گفتگو افزود:امسال با پیگیری های مکرری که انجام شد رقمی بالغ بر ۳میلیارد تومان اعتبار به میراث فرهنگی شهرستان نهاوند اختصاص یافته است که چنانچه مبلغ قابل ملاحظه ایی هم از این میزان اعتبار تخصیص یابد به موازات سایر اقدامات، فاز چهارم لائودیسه نیز کاوش می شود
وی خاطر نشان کرد:تا کنون ۳ فاز لائودیسه کاوش شده است و فاز چهارم با توجه به نتایج ۳ فاز قبل، کاوش خواهد شد.
جانجان گفت:مرحله چهارم کاوش بسیار گسترده تر از مراحل قبل است و شامل خرید، تملک و تخریب منطقه ایی از محله دو خواهران می باشد که امیدواریم در این مرحله از کاوش بتوانیم به نتایج مطلوبی برسیم و محل معبد مشخص شود.

440 واحد مسکونی ملایر برای تکمیل آماده واگذاری به بخش خصوصی است
 440 واحد مسکن شهری ملایر به دلیل نداشتن متقاضی و درصد پیشرفت فیزیکی پایین برای ساخت و تکمیل آماده فروش و واگذاری به پیمانکاران و متقاضیان مستعد در بخش خصوصی است.
رئیس اداره راه و شهرسازی ملایر گفت: این تعداد واحد مسکونی به دلیل نبود متقاضی و درصد پیشرفت فیزیکی پایین از شرایط مسکن مهر خارج شده و به طور کامل آماده واگذاری و فروش است.
علیرضا صارمی در گفت و گو با ایرنا افزود: از مجموع 440 واحد مسکن قابل فروش و واگذاری، 140 واحد مربوط به شرکت تعاونی خانه کارگر و 300 واحد مربوط به شرکت تعاونی اندیشه گستر است که بین 10 تا 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
وی ارزش ریالی هر یک از 2 طرح 140 و 300 واحدی مسکن شهری ملایر را 20 میلیارد ریال عنوان و بیان کرد: متقاضیان مستعد خرید می توانند به اداره راه و شهرسازی ملایر مراجعه کرده و طرح مسکن شهری را با شرایط بسیار مناسب و افزایش وام 400 میلیون ریالی خریداری کنند، اما شرایط مسکن مهر را ندارد.
صارمی در خصوص مسکن 432 واحدی شرکت تعاونی دژ چنار نیز گفت: به دلیل نداشتن متقاضی این طرح به 2 فاز تقسیم شد که 200 واحد آن در حال ساخت و تکمیل است و اردیبهشت ماه سال آینده در قالب مسکن مهر به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: برای 232 واحد باقیمانده نیز که در قالب مرحله دوم اجرا می شود و هنوز متقاضی ندارد، هیات مدیره شرکت تعاونی دژ چنار در مورد نوع واگذاری و تکمیل این طرح تصمیم گیری می کند.
رئیس اداره راه و شهرسازی ملایر با بیان اینکه تاکنون بالغ بر 300 میلیارد ریال اعتبار برای مسکن مهر 432 واحدی دژچنار شهر ملایر هزینه شده، ابراز امیدواری کرد: با نظارت بیش از پیش بر این طرح و مرتفع شدن موانع و مشکلات موجود بتوانیم بر اساس برنامه زمانبندی این تعداد واحدهای مسکونی را به متقاضیان تحویل دهیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com