عضویت بیش از ۵ هزار نفر در کتابخانه‌های عمومی کبودراهنگ همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125909 تاریخ انتشار:  1401-05-29 - 10:32 تعداد بازدید:  67
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عضویت بیش از ۵ هزار نفر در کتابخانه‌های عمومی کبودراهنگ

مادستان

 

کبودراهنگ- اکرم حمیدی-خبرنگار همدان‌پیام:  در شهرستان کبودرآهنگ ۱۲ باب کتابخانه عمومی و ۲ باب کتابخانه مشارکتی فعالیت می‌کنند و ۵ هزار نفر در این کتابخانه ها عضو هستند.

 امام جمعه کبودراهنگ درجلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کبودراهنگ با اشاره معجزه پیامبر اکرم(ص)که با  کتاب همراه بوده است ،نقش کتاب را در هدایت انسان ها بسیار مهم دانست. حجت الاسلام و المسلمین نقی باقری در ادامه به اهمیت رسالت بسیارمهم کتابداران در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کردو نقش این افراد را درکتابخوان کردن مردم بسیارموثر عنوان کرد.

وی در ادامه به لزوم پیگیری توسعه کتابخانه ها در مناطق پرجمعیت روستایی اشاره کرد و افزود: رضایتمندی مردمی از فعالیت کتابخانه های عمومی شهرستان، موجب خرسندی جامعه فرهنگی ومسئولان شهرستان از این موضوع شده است.

 فرماندار شهرستان گبودراهنگ نیز در این جلسه  بیان داشت: درشهرستان کبودراهنگ 12باب کتابخانه عمومی و 2باب کتابخانه مشارکتی در مجموع 14باب کتابخانه عمومی فعالیت می کنند که این شهرستان در تعداد کتابخانه در رتبه سوم استان قرار دارد.

مسلم غلامی تعداد کتابخانه های عمومی روستایی در شهرستان کبودراهنگ را  8باب عنوان کردو افزود این کتابخانه ها در روستاهای ویان، داق داق آباد، اکنلو، قباق تپه، سوباشی، نورآباد، امیرآباد واورقین مستقرهستند و 4باب درشهرهای کبودراهنگ، گل تپه و شیرین سو فعالیت می کنندکه تعداد ۱۳ هزار و ۵۰۰جلد کتاب در این کتابخانه ها موجود است و شهرستان کبودراهنگ درسرانه این شاخص از رتبه های برتر استان به شمار می‌رود.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کبودراهنگ اظهار داشت: درشهرستان کبودراهنگ درپنج ماهه گذشته بیش از۵ هزارنفرعضوفعال از خدمات کتابخانه های عمومی بهره مند شده اند.

غلامی افزود: در راستای توسعه شهرستان درهمه شاخص ها نیاز به توسعه فرهنگ داریم که برای رسیدن به این هدف باید به موضوع مهم توسعه کتابخانه های عمومی به شکل ویژه ای دیده شود و وظیفه همه دستگاههای مرتبط حمایت و پشتیبانی از این مراکز مهم فرهنگی است.

 رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هم درادامه جلسه بیان داش
: کتابخانه های عمومی شهرستان درپنج ماهه  گذشته علاوه بربرگزاری و تولید بیش از 200فایل فرهنگی در زمینه ها و موضوعات مختلف وانتشار درفضای مجازی، نسبت به برگزاری 250برنامه فرهنگی دیگر از جمله نشست های کتابخوان ،جمع خوانی،کارگاه های آموزشی، شعرخوانی، قصه گویی، معرفی کتاب، مسابقات کتابخوانی، جام باشگاههای کتابخوانی، طرح باهم بخوانیم و مسابقات نقاشی اقدام کرده است.

سید جواد معینی  با اشاره  به پیگیری برای  توسعه وگسترش کتابخانه های عمومی درسطح روستاهای این شهرستان افزود: راه اندازی وای فای رایگان در سطح 5کتابخانه عمومی ،راه اندازی میز مرجع مجازی و ویژه برنامه های کتابخانه های عمومی در حوزه کارآفرینی از دیگر اقدامات این اداره در یکسال گذشته بوده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com