1399-09-021399-09-12bool(false) رنج تویسرکانی‌ها از ترافیک و نبود پارکینگ همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 12 آذر 1399 - شماره 3914
 
امروز : چهارشنبه ، 12 آذر 1399

Today : Wed, December 2, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112406 تاریخ انتشار:  1399-07-16 - 10:38 تعداد بازدید:  85
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رنج تویسرکانی‌ها از ترافیک و نبود پارکینگ

مادستان


 تویسرکان از بافت شهری و یک خیابان اصلی طولی شکل از ابتدا تا انتهای شهر برخوردار است و به شدت با کمبود مکان مناسب برای پارک خودروها رنج می‌برد و سال‌هاست که از ساخت و ایجاد پارکینگ عمومی در آن خبری نیست.
به گفته فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان، اگرچه تویسرکان یک کلانشهر برخوردار از زیرساخت‌های بزرگ تجاری و رفاهی نیست و جمعیت آن به کمی بیش از 50 هزار نفر می‌رسد اما در عین‌حال همچنان پس از گذشت سال‌های طولانی، بافت قدیمی خود در بخش خیابان‌های اصلی و معابر عمومی را حفظ کرده و با مشکل کمبود جا برای پارک خودروها دست به گریبان است.
محمد معصومی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: این شهر نه چندان بزرگ، در 2 خیابان اصلی خود با ترافیک‌های همیشگی مواجه است که روند عبور و مرور عمومی برای خودروها را سخت کرده و این درحالی‌ست که برخی موتورسواران متخلف به حجم خودروها افزوده می‌شوند و به‌دلیل کم‌عرض بودن پیاده‌روهای آن، بخش قابل توجهی از عابران از خیابان تردد می‌کنند.
وی مطرح کرد: اوضاع اما وقتی اسف بارتر می‌شود که می‌بینیم تعداد زیادی از مغازه‌داران در خیابان‌های اصلی تویسرکان و دستفروشان، پیاده‌روها را مانند ملک شخصی به اشغال لوازم و وسایل کسب خود تبدیل کرده و عبور و مرور مردم از پیاده‌روها را سال‌هاست با مشکلات جدی مواجه کرده‌اند و با این شرایط گاهی در خیابان‌های اصلی دیده می‌شود که در یک مکان نه چندان بزرگ، پارک دوبله و سوبله وضعیتی را ایجاد کرده که احتمال بروز تصادف و سوانح ناگوار را بالا می‌برد و پلیس راهور چاره‌ای جز اعمال قانون ندارد.
معصومی خاطرنشان کرد: در نبود پارکینگ عمومی مناسب برای توقف موقتی خودروها در تویسرکان، برخی کوچه‌ها و خیابان‌های فرعی از سوی مردم به‌صورت یکپارچه و خودجوش به پارکینگ عمومی تبدیل شده و این درحالیست که به نظر می‌رسد نبود پارکینگ‌های عمومی مناسب و تخلفات زیاد از سوی بخش قابل توجهی از رانندگان نیز دست راهور را برای مدیریت دائم اوضاع ترافیکی بدون اعمال قانون و جریمه بسته و گاهی اوقات چاره‌ای جز اعمال قانون و جریمه رانندگان متخلف وجود ندارد که در بیشتر موارد با نارضایتی افراد متخلف مواجه می‌شویم.
با چنین اوضاع و احوالی، روند اجرای طرح ساخت پارکینگ طبقاتی تویسرکان در یکی از خیابان‌های فرعی با کُندی غیرمعقولی پیش می‌رود و طرح پیاده روسازی بخشی از خیابان شهدا به سوی میدان امام خمینی(ره) به‌عنوان میدان اصلی شهر نیز همچنان در حد حرف باقی مانده است.
اگرچه تویسرکان یک شهر بزرگ نیست اما مشکلات ترافیکی و عبور و مرور عمومی مردم و خودروها در آن یک مشکل قدیمی و بزرگ است و اکنون پس از گذشت 3 سال از فعالیت پنجمین شورای شهر تویسرکان به جز برخی بازگشایی معابر که گره‌های ترافیکی ایجاد می‌کردند و البته تلاش برای زیر بار ترافیک بردن طرح خوب و اثرگذار خیابان جنب پارک نبوت که به خیابان امین متصل می‌شود، شاهد برداشتن گام‌های اساسی و متحول کننده برای رفع مشکلات ترافیکی در تویسرکان نبوده‌ایم.
نکته جالب توجه آنکه طرح ساخت جاده کمربندی شمالی تویسرکان که سال‌ها چه درست و چه غلط به‌عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای حل مشکلات ترافیکی درون‌شهری تویسرکان عنوان می‌شد و حتی مراحل اجرایی آن آغاز و از اندک پیشرفتی نیز برخوردار شد، اکنون اثربخشی و لزوم ساخت آن از سوی مازیار عبدی، رئیس سابق شورای شهر تویسرکان زیرسؤال رفته است.
وقتی همه این شرایط را کنار هم می‌گذاریم متوجه می‌شویم که کار راهور تویسرکان در یک شهر کوچک، رسالتی بزرگ است و به هیچ‌وجه ساده و آسان نیست و تلاش شبانه روزی می‌طلبد و مسئولان و مردم باید قدردان تلاش‌های بی‌وقفه نیروهای راهور در شهر خود باشند.


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com